ZAJÍMAVOSTI

Otevírací doba obchodů 17. listopadu - Lidl, Kaufland, Tesco a další

Komentáře

Nevím proč se otvírací doba reguluje.Kdyz to obchodům přinese "kšeft" ať si otevřou kdy chtějí.Jen by měli finančně ocenit v době svátků, zaměstnance,tak jak to je v některých zemích.

Všem, kteří navrhují zavření krámů o státních svátcích a o církevních svátcích doporučuji, aby nechali zavřít i havarijní služby, pohotovosti, nemocnice, lékárny, hasičské stanice, policejní oddělení, elektrárny a rozvodny, vodárny, odtahové služby po haváriích, nechat odpočinout i letecké dispečery, atd. I TI PŘECI MAJÍ PRÁVO SI ODPOČINOUT... Holt jsou profese, které nepracují jenom od 8 hodin od pondělí do pátku... ALE OD NEVIDÍM DO NEVIDÍM - jak je rok dlouhý... a služby, včetně obchodních mají fungovat zejména v době, když jejich zákazníci nejsou ve své práci.
To snad dá rozum, ne?

Milane 👍
Alespoň někdo vidí ty BANDITI kteří nám nakazujou co musíme,co nesmíme. Pouze oni můžou vše.
O nás rozhodují Ti kteří jsou převlečení pohlaváři z minulého"režimu" a jejich .....
Nějaká svoboda 😟😭 .Jen se někde skuste ozvat a vznášet na ně kritiku,pohoříte a začnou se kolem VÁS dít "zvláštní"věci. Když jsem zvonil s klíčema,tak jsem netušil co tady bude parazitů. Jeden větší než druhý. Přeji všem krásný den a zvolení politiků a ne hloupých zlodějů.

To je ,,kecání,, kolem nakupování a otvírací doby obchodů. Někteří lenoši si z toho dělají i promenády v marketech jen tak z dlouhé chvíle, jiní tam zase chodí častěji s dětmi, které si tam potažmo ,,zobnou,, rohlík, či nějakou Tatranku a pod. Matka jede s vozíkem a dítě ,,loutá,, - platí u pokladny snědené? Jinak co se týče otvírací doby: Obchodů je tolik, že by stačilo kdyby měli otevřeno: Po-Pá 7.00-21.00, So 7.00-14.00 hodin. Lidi se musí naučit nakupovat tak, aby tam ,,necourali,, každý den, ale stačí např. 1x max. 2x za týden. Ať se raději zabývají prospěšnými aktivitami a nebloumají jak jsem se již zmínil z dlouhé chvíle po ,,krámech,,!!!!

Prodejní doba na svátky musí být jen a jen na rozhodnutí firmy. Pokud tady píší prodavači, že chtějí mít také volno jako údajně ostatní (neuvádí jaké skupiny lidí tím myslí), pak v této firmě nemůžou pracovat a ať jdou do zaměstnání, které jim vyhovuje. Jinou záležitostí je mít v této firmě za takové obětování volného času dobře zaplaceno a v rámci celoměsíční nebo celotýdenní pracovní doby mít dostatek osobního volna, srovnatelného s ostatními zaměstnanými lidmi. Politici nemůžou a nesmí zasahovat do rozhodování firmy vytvářet podmínky, pro co nejlepší službu zákazníkům. Ovšem politici by měli vydat zákon, jak dlouho bude moci mít prodavač nepřetržitou délku pracovní doby za pracovní den a v součtu za týden, nebo měsíc. Může také uzákonit příplatky apod. Zákaz zaměstnávání nadlimitního počtu zaměstnanců na dohodu o provedení práce atd. To jsou nástroje, které donutí firmu k tomu, aby si vykalkulovala, kolik pracovníků budou muset zaměstnat a na jaký pracovní úvazek, aby se jim to vyplatilo.

Nutností je veřejná odezva občanů na zásahy absurdních nařízení politiků k znemožnění svobodného rozhodování občanů a firem, zajišťujících zdokonalující se úroveň výroby potřebných produktů, obchodu a služeb pro občany tohoto státu. Dnešní stav je katastrofální. Automaticky, pokud jakýmkoliv způsobem politici zasáhnou do svobodného rozhodování občanů a firem, musí se objevit minimálně finanční kompenzace za konkrétní znemožnění a předpokládaný rozsah škody (jako v účetnictví - má dáti/dal - jinak to nelze). V případě, že újmu způsobí špatné rozhodnutí politika nebo usnesení několika politiků či volených zástupců, pak minimálně by měli vyčíslenou škodu plně uhradit.

Politici si musí uvědomit, že nemůžou útočit na svobodu rozhodování občanů, která navíc musí patřit do regionální politiky v konkrétní lokalitě. O takových rozhodnutích musí rozhodovat veřejná schůze místních občanů v dané lokalitě.

Nejvyšší hodnotou demokratické a svobodné společnosti je autonomní individuum zvané ČLOVĚK. Přestože je mezi námi spousta asociálů a mentálně oslabených jedinců, které autority státu využívají k manipulaci, JSME SVÉPRÁVNÍ OBČANÉ a nemůžeme se nechat vtlačit do role poslušného stáda ovcí s co nejvyšší užitkovostí pro politiky, hledající viditelně cestu k naučenému autoritářskému rozhodování v autoritářském totalitním režimu, který takto své kádrové rezervy vychovával a dnes je již 30 let máme znovu na vrcholu moci, ale již v diametrálně odlišných podmínkách - dnes nám předvádí jak má vypadat buržoazie, kterou oni sami nebo jejich otcové v padesátých letech zlikvidovali.

V neděli všechnyo zavřeno, neděle patří rodině.

V neděli všechno zavřít!

Ilona: S tím fofrem před a po souhlasím - já bych nechal ekonomiu, ať si žije svým životem. Ta zavřená neděle a svátky mi přijdou jako alibismus. Klidně bych státem nařídil extra příplatek za neděle a svátky. Ti, kdo potřebují peníze by tam šli a Ti, kdo preferují rodinu by zůstali doma. Navíc tohle koronavirové zkracování mi přijde totální nesmysl. Daleko logičtější mi přijde prodloužit otevíračky, jak to dělají myslím ve Švědsku - aby se lidi rozložili do delšího časového úseku a zmešila se koncentrace v jeden čas. Já jelikož pracuji přes noc jezdil před lockdownem nakupovat výhradně v noci - volné silnice, volné Tesco a naprosté minimum možnosti se někde nakazit, nebo někoho nakazit. PS: Jinak super stránka.

Jako bývalá zaměstnankyně z jednoho obchodu-obchodního řetězce-volný svátek ANO,volná neděle fajn,ale to co se děje před a po, bych nikomu nepřála.Při stejném počtu zaměstnanců se odbavuje nápor zákazníků-do toho se přípravuje nová akce-přesouvá se zboží,které se neprodalo např.díky zavřené neděli-hromadí se.Takže ve volný svátek je zaměstnanec sice doma, ale napůl mrtvý.Protože se nestíhá,stejně chodí v neděli do práce-do zavřeného krámu připravit ho na akční pondělí(mimochodem denně se uklidí kamion zboží)takže všechno má rub a líc a něco za něco!

Přesně tak. Víkend by mněl patřit rodině .Už tak na sebe nemají čas přes týden. Jen co se rodiče vrátí domů z práce, musí se učit s dětmi , pak honem nachystat večeři, vykoupat a šup do hajan. Tak proč jim nedopřát aspoň víkendy ?

V Rakousku jsou obchody otevřené v sobotu jen do 12-13 hodin a v neděli tam mají zavřeno. Stejně jako to bývalo kdysi u nás.Dá se na to lehce zvyknout.

Je to zajímavá soutěž , děkuji , trochu jsem si procvičil matematiku.

Jsem pro zavření o nedělích a svátcích. Za mého mládí bylo otevřeno v sobotu a jen do 12 hodin, nebyly večerky a všichni jsme to zvládli a nákupy jsme nosili v taškách pěšky(auta neměli všichni). Chodili jsme na procházky, hory a věnovali se dětem, chodili na návštěvu k rodičům. Dnes chodí lidé do nákupních center a na rodinu nemají čas.

Preferuji zavřít, když svátek, tak pro všechny. Věnovat se dětem, rodině a ne trajdat po obchodních centrech.

Jistě by se to lidi naučili,nakoupit si dopředu,ale pravda je ,že velké řetězce chtějí mít otevřeno a pro Moniku,já bych chtěl mít taky 3 měsíce dovolenou jako učitelé a odpracovat max 120 hodin měsíšně jako učitelé a ne dělat 300 hodin měsíčně

Jednoznačně zavřít,nebo ať je otevřeno i na úřadech s jde se do práce všude.
Daně doktorů a zaměstnanců služeb živí všechny povaleče na úřadech.

Vzkaz pro Mirka. Nerozumím ti jak to myslíš . Pracují v prodejně A zavřela bych obchody na všechny svátky a nejsem sama. Proč si mají užívat volno jen někteří a my musíme k vůli nim chodit makat aby se nažrali a pak si užívali volno. My chcem taky volný čas život máme jen jeden. Jestli to chápeš.

Seznam seznam

Aby si prý zaměstnanci odpocinuli a tak někdo zavře. A pod tím cca 20 krámů, které mají bez omezení otevřeno. Nikdy by z těch velkých řetězců nikdy nezavřel dobrovolně, natož kvůli těm nevolnikům co tam pracují.

všechny svátky bych zavřela, každý prodavač má nárok si odpočinout, zákazníci mají dost času si nakoupit dopředu, nebo ať se to naučí

Tak nutně tam jít nemusíte, stačí tam možná zavolat :)

"Tyto obchody ovšem občas zavírají, i když zavřeno mít nemusí, aby si zaměstnanci odpočinuli. Nejlépe tak před nákupem uděláte, když se zeptáte na své prodejně, jestli se jich zavření obchodu také týká." Jo, to mi rozhodně moc pomohlo abych se tam teď honem nemusela jít podívat.

Já bych nechala zavřeno na Štědrý den úplně, dneska není problém si nakoupit dostatečně kdykoliv před tím.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Co je AdBlue, jak se používá a jaké má složení

Je AdBlue k dostání?☝ Kolik stojí a kde se prodává?☝ Jak doplnit kapalinu do nádrže? Odpovědi na tyto otázky a mnohem víc najdete v článku!

 

E-shop Pepco – jak se registrovat a jak nakupovat přes internet

V obchodech Pepco si můžete za nízké ceny zútulnit svou domácnost! ❤️ Pepco má už více než 2000 prodejen po celé Evropě. Kdy spustí také e-shop?...

 

Vánoční otevírací doba: Tesco, Kaufland, Lidl, Albert a další

Pokud plánujete nákupy na poslední chvíli, podívejte se na vánoční otevírací dobu supermarketů, ale i dalších obchodů do našeho článku. ✅

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE