ZAJÍMAVOSTI

Cesta vlakem a autobusem do Chorvatska – recenze, termíny a ceny

Komentáře

Nojo, z toho jak to ctu, je lepsi koupit si po par letech zase nove auto nez absolvovat cestu do Chorvatska vlakem.
Je to asi takovy ritual, "odpanit" auto kdyz mesic potom, co sjede z linky cestou do Chorvatska a pak tam dalsich 7 let nejet.
Jenze co ted koupit... 250 koni s manualem, a nebo 150 s automatem... Sam nevim. Ono pri najezdu do 5000 rocne je nove auto mozna luxus, ale kdyz jednou za mesic vyjedu z garaze, tak si to chci uzit a nechci neustale radit mezi neutralem a jednickou na dalnici :(.
Co doporucuje lid?

Dávám sem přepis emailu, co jsem poslal na reditel@regiojet.cz dle pokynu na samolepce u sedaček.

Dobrý den pane Řediteli,

našel jsem si čas až nyní Vám napsat. Minulý víkend v sobotu 16.7.22 jsem v 16.38 nastoupil do Vašeho vlaku č. 1221 z Prahy hlavního nádraží směr Chorvatsko (Ogulin, Zadar). Bohužel jsem nucený negativními okolnostmi napsat tento email. Cesta ze začátku probíhala dobře ovšem cestou jsme začínali pomalu nabírat zpoždění. Největší zpoždění jsme nabrali ve stanici před maďarsko-chorvatskou hranicí, kde jsme stáli cca ve 3 ráno asi hodinu a pak po příjezdu do další stanice, která byla na hranicích jsme nabrali další hodinu zpoždění a to kvůli hraniční kontrole, kde se přece jenom našel 1 člověk, který neměl dokumenty pro prokázání totožnosti (i když k tomu byl na začátku cesty vyzván jako všichni), což zřejmě posádka dostatečně nezkontrolovala stejně jako, za celou dobu cesty, jízdenku, což mělo další následek hlavně pro mojí osobu v následujících hodinách.

Nicméně teď bych se ještě vyjádřil k personálu a technickému vybavení vlaku. Nejdříve technické vybavení vlaku v průběhu cesty a zřejmě ještě na území ČR se porouchaly obě toalety ve vagónu č. 9 (mimochodem mé sedadlo bylo 113) Astra, které pak po celou dobu až do Ogulinu příšerně smrděly. Takže pak následně byly zřejmě personálem zamčeny, ale pak jsem očekával, že nám cestujícím servisní personál situaci oficiálně nahlásí a doporučí nám, kde jsou další nejbližší toalety, které bychom mohli používat, to bylo vidět i z reakcí ostatních cestujících, že chodili vlakem sem a tam a hledali funkční toaletu, což se bohužel nestalo. Dále vybavení tabletů na sedačkách nebylo aktualizováno (např. špatný čas nebo chybějící informace o Vaší společnosti) navíc jak jsem viděl u mého souseda vedle byl jazýček USB zásuvky ulomený a on tudíž nemohl používat nabíjení (například ve vagonech Českých Drah je pod každou sedačkou USB konektor a zásuvka na 220V).

Dále bych si chtěl stěžovat na systém prodeje položek z menu nabídky, a to způsobem chyť si svého kolem procházejícího stevarda, kterého jsem zastihnul jen jednou (jelikož jsem zřejmě spal když procházel nebo jsem se nevšiml, že právě prochází), a když jsem potkal jiného stevarda, tak mě odbyl slovy, že si mám počkat na vlastního stevarda. Takže tímto bych chtěl vyzdvihnout opět systém Českých Drah, kde si v jídelním oddělení může cestující koupit cokoliv z menu nabídky a ne jen kafe a koláč.

Dále bych si chtěl stěžovat na srozumitelnost vyjádření poskytovaných rozhlasem ve vlaku. Hlášení podávala zřejmě vlak vedoucí, ale dosti nesrozumitelným způsobem informace drmolila a navíc ještě slovensky a hlášení v angličtině už vůbec nebylo rozumět (záznam se pokusím přiložit do emailu).

Ale to jsem ještě nevěděl co mě čeká dále, jelikož jsem ráno asi v 7 hodin zjistil, že mi zmizelo zavazadlo, ale díky aktivitě personálu (tady bych chtěl na druhou stranu opět personál pochválit) bylo zavazadlo nalezeno i s případným zlodějem (kterého jsem už ale nepoznal, jelikož byl zřejmě z vlaku vykázán), ale jelikož se tomu prý stalo v nočních hodinách na území Maďarska, tak dle vyjádření personálu, nemohla být přivolána policie. Takže zavazadlo mi bylo vráceno s tvrzením personálu, že všechny věci, které chycený zloděj měl u sebe měly skončit zpátky v mém zavazadle, což jsem po kontrole zjistil, že nebyla pravda. Po bližší kontrole a pozdější kalkulaci, že mi chybí položky za cca 7000 Kč. a to bude ještě málo, jelikož jsem si musel koupit alespoň nezbytné hygienické věci znovu v Zadaru, kde jsou ceny ve srovnání s ČR 3x vyšší. Je tímto záhadou, kde ty cennější zmizelé věci z mého zavazadla skončily, když prý u zmíněného zloděje nic nezbylo (mám podezření že u palubního personálu). Celou situaci jsem samozřejmě také oznámil na telefonní infolinku Regio Jetu.

Nicméně i po této krádeži jsem se rozhodl pokračovat v cestě do Zadaru. Po zpožděném příjezdu do Ogulinu, cca asi hodinu a půl jsem doufal, že cesta autobusem do Zadaru něco aspoň zase zpátky nažene. Ale jak jsem se později přesvědčil, bylo tomu právě naopak, jelikož oba řidiči autobusu asi po hodině cesty ohlásili přestávku asi na 25 minut i přes to, že už jsme měli přes hodinu zpoždění (zpátky pak byla přestávka jen 15 minut). Navíc bylo divné, že jsme se během 2 hodinové cesty autobusem nemohli ani napít, což bylo zakázáno právě řidičem autobusu. Takže zpožděný příjezd do Zadaru něco po 12:00 namísto plánovaných 10:40 mi způsobilo čekání 8 hodin v zadarském přístavu na další trajekt, kterým jsem cestoval dále, kdy mi zároveň propadla jízdenka koupená právě na 12:00.

To by bylo k cestě do Zadaru a nyní cesta ze Zadaru zpátky do Prahy 19.07.22. Pro začátek asi hlavně chyběla informace, což bylo vidět i na ostatních čekajících cestujících, že nikdo moc netuší na jaké místo resp. nástupiště přesně na autobusovém nádraží v Zadaru autobus do Ogulinu s odjezdem v 19:15 přijede. Mohlo by být například v pokynech pro cestu (které jsou zasílány SMSkou a emailem) uvedeno, že autobus č. 5 bývá přistaven většinou v zadní části autobusového nádraží, abychom tam po nádraží nechodili tam a zpátky při hledání autobusu, aby nám cestujícím náhodou neodjel a abychom se nemuseli ptát všech ostatních řidičů jestli jedou do Ogulinu. Dále jak jsem uvedl během zpáteční cesty byla učiněna zastávka tentokrát jen 15 minut (což by mohlo být také uváděno v zasílaných pokynech pro cestu).

Přestup z autobusu ze Zadaru na vlakovém nádraží v Ogulinu v nočních hodinách asi kolem 22:00 provázely zmatky. Na zpáteční cestu jsem měl vagon č. 15, ale po příjezdu autobusu byla přistavena na nádraží jen 1. polovina vlaku, což ale předem nebylo možné nikde zjistit a tak jsem zbytečně prolezl přistavené vagony (jelikož byly přistaveny mimo nástupiště), abych pak zjistil, že tam můj vagon není. Někdo mi pak tvrdil, že mu nějaký stevard říkal nějaké informace o tom, že vagony 9 a dál teprve přijedou, nicméně tuto informaci měl asi jen ten 1 cestující, nikde jsem oficiální hlášení od nějakého stevarda ohledně dodatečného přistavení vagonů neslyšel.

No a v neposlední řadě nebyla v noci funkční klimatizace ve vagonu č. 9, kam mi bylo povoleno na mou žádost se přemístit, jelikož přes noc bylo hodně chladno (to při cestě do Zadaru byla teplota ve vagonu v pořádku), což jsem také viděl na ostatních cestujících, kteří se začínali oblékat do kalhot a mikin a někteří ještě do ručníků. Já mohl akorát do ručníku, jelikož mi mikina byla odcizena již při cestě do Zadaru,

Závěrem bych chtěl tedy říci, že to co se mi stalo při jedné a zároveň první cestě s Vaší společností Regio Jet, se mi nestalo v průběhu možná i stovek jízd ve vlaku Českých Drah i při cestách na delší vzdálenosti po ČR za celý můj život, což zatím pro mě ukazuje, že cestování českými drahami je pro mě bezpečnější než s Regio Jetem, o čemž jsem se samozřejmě zatím zmínil jen rodině, kamarádům a známým, ale nevím co řeknu hlavně kolegům v naší velké Open Space kanceláři v nadnárodní korporaci, kde pracuji mimochodem také jako interní auditor. Tímto bych se chtěl domluvit, zda-li by mi mohla být kompenzována škoda vzniklá cestou ve vlaku Regio Jet, aby ztracená důvěra v cestování Vašimi spoji neutrpěla ještě větší šrám, jelikož jsem zatím rozhodnut, již nikdy necestovat s Vaší společností, což jsem zatím také doporučil mé rodině a známým.

Ještě jsem si vzpomněl, a chtěl bych poukázat na rozdávání ranních Croissantů personálem. Jako nehygienický se mi zdá systém, hrábněte si do pytle a omatlejte a vytáhněte si svůj Croissant. Jak by se na toto asi dívala hygiena.

Prosím posuďte sám celou situaci a možná bych Vám doporučil uskutečnit 1 cestu vagonem typu Astra z Prahy do Zadaru jako utajený šéf. Můžete tuto zprávu brát taky jako možná takový interní audit zdarma s doporučením k napravení chyb, které možná také ostatním cestující vadí, ale nemají energii je v takto rozsáhlém množství zachytit, popsat a Vám je poslat.

Věřím tímto ve zlepšení Vašich služeb, jinak jsem od další cesty do Chorvatska Vaším vlakem zatím odrazen.

V příloze to drmolivé hlášení ve slovenštině, kdy bych chtěl popět vyzdvihnout krásně srozumitelná hlášení ve vagónech českých drah. Navíc, když je ve vagonu trochu hluk, tak tomu hlášení není rozumět už vůbec, což jsem zaslechl i od ostatních cestujících, že tomu hlášení prostě nerozumí.

a zde odpověď od Regiojetu:
ďakujem za Váš email.


Veľmi nás mrzí situácia, s ktorou ste sa stretli. Príjmite, prosím, naše ospravedlnenie za komplikácie, ktorým ste boli vystavený. Chápem Vaše výhrady a veľmi ma mrzí, že sa nám nepodarilo naplniť Vaše očakávania. Na základe Vášho podnetu som celú záležitosť preverila s kompetentnými pracovníkmi.

Naša spoločnosť nezodpovedá za osobné veci klientov, preto nepristupuje k preplateniu nákladov za Vami spomínané osbné veci, ktoré mali byť odcudzené vo vlaku.
Kedže sú vlak ypovinne miestenkové, personál nemusí kontrolovať cestovné lístky, čo sa týka kontroly cestovných dokladov , taktisto toto náleží hraničnej kontrole.
Nárok na kompenzáciu za meškanie, ktoré vzniklo kvôli dopravnej situácii, cestujúcim však v tomto prípade nevzniká. Je nám však veľmi ľúto komplikácií, ktoré Vám týmto vznikli.

Našim cieľom je, aby s našimi ponúkanými službami boli klienti spokojní a aby sa podobné problémy nepodpísali na kvalite ich cestovania.

Dúfam a verím, že Vaše ďalšie cesty s našou spoločnosťou už prebehnú k Vašej úplnej spokojnosti.

S pozdravom a prianím pekného dňa

Dobrý den,
chtěla jsem příští rok 2023 jet s touto společností vlakem do Chorvatska, protože mám zdravotní potíže a v autobuse bych to nejspíš nevydržela. Ovšem po přečtení recenzí mám obavy. Také mne zaráží, že se k tomu všemu společnost nevyjádří. Přeci, když se dělá klamavá reklama, tak je to trestné, ne?
Přeji Vám ( společnosti RJ ) příjemný den.
A já o tom ještě budu uvažovat a prozkoumávat na internetu recenze a videa.

Do Chorvatska s RJ už nikdy více, špína, smrad, pro čtyři vagóny jedna "funkční" toaleta, stevard nás ignoroval, výdejní okénko na kávu neustále zavřené, takže se procházíte několika vagóny tam a zpět naprosto zbytečně, elektrika v našem vagónu nefungovala, přes dva vagóny natažený prodlužovací kabel, výjezd ve 20.05 h. a ve 20.40 už neměli žádné teplé jídlo, stejné to bylo i druhý den, takže k večeři i obědu byl koláč. Za nás poprvé a naposledy.

ak po cestě 14.08 Praha-Rijeka jsem si myslela za horší to být nemůže , ale muže .Cesta zpět , odjezd 20:05 , v žádném případě , hodinu čekání v pekelně rozpáleném vlaku.
Aspoň jsme měli čas na uklid, tak ze baleni dezinfekčních ubrousku stačilo jen taktak.
Tak hnusný, špinavý, smradivý a odporný vlak jsem ještě neviděla .

Stanice se nehlásí , jelikož jsme měli dvouhodinové zpoždění lidé vzápětí dozvěděli o cílové stanici až pohledem z okna.
Škoda ze nemůžu přidat fotky

Cesta do Chorvatska jakž takž. Ráno přestala fungovat klimatizace a cesta po Chorvatsku do Splitu byla peklo. Zpoždění 90 minut. Zato cesta zpátky stála za to. Odjezd ze Splitu se zpožděním 2 hodiny, ve vlaku jsme zjistili, že nám prodali kupé které se tam vůbec nenachází. Až za jízdy nám dali náhradní kupé. Zajímalo by mě, co by dělali, kdyby byly všechny kupé obsazené. Klimatizace nešla už od začátku i přes sebevědomé ujištění stewarda, že funguje. Navíc ani nebyly v oknech záclonky, takže za chvíli bylo v kupé jako v peci.Wifi neustále vypadávalo. Na lehátkách nebyly zábrany proti pádu, na mojí otázku jestli je Regiojet pojištěný kdyby někdo spadl a zranil se jsem se odpovědi nedočkal. V Praze jsme byli se zpožděním 190 minut. Po této zkušenosti už Regiojetem do Chorvatska nikdy. Možná až koupí moderní vagóny kde vše funguje a ne vozy které jezdily v padesátých letech. Takže příště zase Jadranbus,je levnější a rychlejší a jezdí na čas.

Jak už všichni psali ve vlaku je špína. WC je doslova katastrofa. Při cestě do Ogulinu nefungovala klima,v kupé bylo opravdu dost teplo
. WiFi připojení- utopie. Reproduktor v kupé nebyl vůbec slyšet, neměli jsme ponětí kde máme vystoupit a co bylo fakt komické, že ani personál nevěděl kde přesně jsme. Okna vlaku jsou opravdu špinavá a velmi těžce se ovládají. Nečekala jsem zázraky, ale takovou špínu také ne.

https://youtu.be/Kp5Npq_-ccc

Vlakem do Chorvatska - dobrý nápad, ale realizace už bohužel není taková, jak Regiojet slibuje. Chápu, je to náročné, ale když slibujete, zkuste dodržet. Cesta tam - zpoždění už hodinu z Prahy, celkově dojezd 3hod40minut zpožděn; záchody odporné už krátce po výjezdu. Stewardky milé, ale staraly se hlavně o donášku piva už podnapilým uřvaným cestujícím i po půlnoci, lahve se válely a řinčely pod sedadly celého vagónu, na prosby cestujicích o klid nikdo nereagoval. Cesta zpět - zpoždění "pouze" 2 hodiny, zato protivná slečna v tzv. bufetu, odbývala cestující slovy " nevím, musíte počkat" (tzn. 30 minut na chodbě vagónu bez klimatizace); sluchátka k zakoupení nebyla už při výjezdu; v Bratislavě byly některé vagóny odpojeny, vlak následně vyjel dříve, někteří cestující nestihli vystoupit nebo vystoupili rodiče bez dětí, stewardi pak před cestujícím i sdíleli svou paniku, kdy naskakovali do již rozjetého vlaku. Nejlepší z celé cesty byly fantastické koláče. Děkuji, dojeli jsme - ale příště raději bus.

Chválím práci stevardů! Nemají to vážně jednoduché pracovat pro takovou firmu jako je Regiojet. To, že upřímně ten vlak stojí za hovno odnáší oni. Vůbec si to nezaslouží. Může za to jejich vedení. Neměli by to odnášet řadoví zaměstnanci ze strany zákazníků. Přišlo mi, že dělali, co mohli. Jenom neměli prostředí vytvořené jejich zaměstnavatelem pro to, aby mohli prokázat své maximum.
Dobře jdeme tedy na to. Před začátkem cesty jsme četli velmi pikantní recenze na tento spoj. Společnost Regiojet mám osobně rád a rád platím za jejich služby. Proto mě docela překvapovala drtivá většina negativních komentářů. Každopádně většina recenzí se nám potvrdila.
To, že vlak měl při svém příjezdu 2 hodiny zpoždění a pravděpodobně se vrátíme do Prahy o 1,5 hodiny déle chápu. Spoj, který jede 20 hodin přes několik zemí…není to jednoduché.
Nadále téma záchodů. Nakonec pro mě osobně vcelku zajímavá hra Kde je Valda? Člověk začne pociťovat potřebu. Jde hledat záchod standardně na nejbližší konec vagónu. Ah, záchod nefunguje. Člověk nadále pokračuje do dalšího vagónu a zkouší své štěstí. Ah, tento záchod též nefunguje, jde dále. Po pochůzkách přes 2-3 vagóny nalezne konečně své místo pro vykonání potřeby. Po dvou hodinách využívání palubního servisu člověk opět potřebuje vykonat svoji potřebu. Hmm, minule jsem hledal záchod směrem vlevo, tak teď půjdu vpravo. Ah, záchod na druhé straně mého vagónu též nefunguje. Nevadí, platí obdobný postup, své štěstí nalezneš v nějakém dalším vagónu. Nadále po zbytek cesty už se rozhoduješ, zda-li půjdeš vlevo či vpravo, vlastně je to jedno. Čistota záchodů nijak úchvatná nebyla, chybělo mýdlo, ubrousky, občas netekla voda. Naštěstí toaletního papíru bylo dostatek. Též dechberoucí zážitek.
Funkčnost Wi-Fi, to už asi nemá smysl rozebírat. Jednoduše nefunguje.
Elektrické zásuvky po většinu jízdy fungovaly, ale též né vždy.
Světla se někdy jen tak rozvítila/zhasnula.
Tlačítko na zavolání obsluhy byla zbytečnost.
Klimatizace též nefunguje. Regiojet je naštěstí společností, která nemá problém kompenzovat tuto nepříjemnost. Za tuto újmu dostaneme 25% z ceny jízdného zpět. Jenom mi to připadá na 21. století vcelku odvážné, posílat vozy, kterým nefunguje klimatizace do teplých destinací, jako je Chorvatsko.
Fronty u bistra se nevyskytovaly. Pouze v ranní špičce. Pouze paní stevardka zde vypadala, že jí solidně sere tuto práci dělat.
Druhý den cesty, jsme se těšili, že si dáme nějaké hlavní jídlo z palubního servisu, bohužel nám pan stevard oznámil, že nic už není. Takže několik balení jerků muselo stačit.
V půlnoci začal noční klid, uvelebili se ke spánku. Najednou v 00:30 začalo pro návštěvníky zbytečné velmi nepříjemné pípání. Nechápu k čemu. Akorát gratuluji, nejspíš jste drtivou většinu vagónu probudili. Chtějí, aby zákazníci dodržovali noční režim a sami ho neumí dodržovat.
Chtělo by to říct taky nějaká pozitiva. Ve vlaku bylo relativně čisto. Měli jsme čisté veškeré povlečení, deky i polštář. Naše kupé bylo uklizené a nikde se nenacházely odpadky od cestujících před námi. I tuto informaci jsme četli v recenzích. Stevardi, vyjma paní v bistru, byli na jejich pracovní podmínky skvělí. Vážně si nezaslouží tu bídu, kterou dostávají od lidí. Makali a makali.
Jinak tento spoj je úžasný nápad a jsem za to velmi rád, že Regiojet tento spoj s Jadranem provozuje. Jenom prosím, je důležité udělat ze skvělé vize i skvělou praxi. Bojím se toho, že pak zájem lidí, po všech těch negativních zkušenostech, časem upadne.

Cesta vlakem se nám líbila. Příjemní stewardi, výborné koláče, lůžka, záchody čisté - rano chodila uklízečka. Zpoždění nám nijak nevadilo, ve vlaku je pohoda a autobusy v Rijece čekaly. Byl to zážitek a těšíme se na příště.

Vážení
Protrpěl jsem tuto trasu tam i zpět. Jedním slovem. Pan Jančura se asi dočista zbláznil. Horší služby, špína, neochota brigádníků zajišťujících pohodlí cestujících katastrofální. Toalety = cikánské hajzly. Prostě hrůza. A finále je takové, že místo vlakem jedete ze Splitu do Ogulinu autobusem 400 km bez servisu. V Ogulinu pak čekáte další 3 hodiny na zastávce bez služeb něco jako Horní Dolní. Doporučení pro všechny. S “ Jančurou” již nikdy více.!!!!!!!!

Zdravím všechny,
jde o to co čekáte od přepravy za tisícovku. Pokud se chcete v bílém kompletu usadit do pohodlného křesla a dát si krevety a drink a neorosit se ani na zadní části těla, tak leťte.
Pokud Vám není za těžko přežít cestu "na pankáče" tak jděte do toho. Jinak potvrzuji, záchod smrdí, sem tam něco upatlané a špinavé, klima nefunguje, okno nejde stáhnout (vlastně jde, ale je k tomu třeba dvou borců a trhnout), sledování něčeho datově náročného přes wifi je utopie. Kravál ve vlaku prostě bude, ocel na ocel (není to maglev), nebo od borců vedle z kupé, kteří se viděli naposledy před léty na škole a jedou spolu na dovču. A spolucestující si také nevyberete, takže počítejte s extrémy v podobě dvoumetrákového chrápajícího tchoře, či atraktivní paní, která se před nástupem celá namočila do Diora a celou cestu má mobil u ucha a řeší na celé kolo své "existenční" problémy. Lůžko, jak nazývají onen kavalec, na kterém si zřejmě Vémola cvičil kopy, se jeden nedal ani ustavit (ještě, že jsme byli ve třech). A ano, zpoždění bylo hodinách, ale ve finále ve Splitu to bylo v minutách.
Palubní průvodčí, co tam lítal, tak dělal co mohl a byl v pohodě. Ano, pro lepší obrázek RegioJetu a čišící klid by tam měl být ještě jeden/na, dovolat se ho, nebo ho někde najít je problém.
Sečteno podtrženo, se mi vyplatí přežít 18hod v nekomfortní pohodě bez soustředění, než nevyspalý vstávat ve tři ráno, za šest hodin být na chorvatské hranici a zažít osmihodinovou zácpu kolem Záhřebu ve čtyřicítkách (již poněkolikáté) a další dvě hodiny se plácat v rozjíždějící se koloně, kdy po pravém kryji zastavují uvařená auta, posádky a hlídat kdy bude nejbližší benzínka, jelikož mě čeká třetí tankování za dvojku.
Tedy vylezete z vlaku, z teploty podobné venkovní, žádný klima šok a oproti řízení v autě odpočatí. Žádná jednodenní aklimatizace s válením se a nabírání sil v apartmánu. Hned se můžete připojit k ženě a dětem, které si tam několik týdnů užívají ;-)

Spolecnost Regiojet rad vyuzivam od sameho zacatku a s jejimi sluzbami jsem velice spokojen,proto kdyz jsem se dozvedel ze se da jet nove az k mori ze zlutym na dovolenou ihned jsem ji vyuzil.jednou jsem jel do Rijeky a nasledne do Splitu, shrnuto bylo to super.Clovek muze spat,cist si,byt na wifine, protahnout se chuzi po chodbach pokochat se vyhledy,vychutnat si chlazene pivo i vino( s vedomim ze si muzete dojit v klidu na toaletu chutna mnohem vice),dat si luxusni kafe, pokecat s spolucestujicimi i prohodit par slov s slicnou stewardkou ( mel jsem stesti a chytil vzdy skvely servis a slecnam vubec nebylo na obtiz to ze jsem odlehcoval zasoby v prvnim pripade skveleho Bernarda a v druhem vytecne Plzinky ... Docela se holky nabehali a timto je zdravim a srdecne dekuji),takze cesta krasne utece(cca 24hod).Od mala mam masinky rad a dekuji za tu moznost cestovat k mori vlakem. Da se rict ze pro me je samotna cesta vlakem zazitek.Nezhyckanym kenum co si nesedi na tucne penezence a neodmerenym barbinam mohu jen doporucit.Slava

Cesta vlakem do Chorvatska opakovane podruhe (Baško polje) 6/2022 je luxus-jedte autem se nedoplatite a jeste budete unaveni cestou!!! Jak blbci jsme si delali balicky s jidlem kvuli spatnym recenzim osudova chyba vezeme je zpet:D Luzka jako vzdy supet, wifi funguje, voda kava zdarma tam i zpet, zachody rozhodne v pohode a ceny velice lidove plzen chlazena ve skle 25czk, dortiky 10kc kus, dzus 0.3l 25czk, jidlo ohrate do 65kc, kdo vam kde jinde ve vlaku udela?organizace super na ceste zpet lehke zpozdeni cca 70min o vsem jsme predem vedeli(sms a email) takze bez stresu, personal super a vyhledy okouzlujici, jedine vlakem k mori je to proste relax doporucujeme jezdime od roku 2020 a nedame na ne dopustit(ps: hotel jidlo a cena celkove nejlepsi, nereste hvezdy hotelu ani jizlive komentare vyuzijte moznost ze to nekdo jeste vubec dela, za nas ***** vsem co to udelali a udrzuji na teto urovni.Moc diky za moznost vlakem k mori.

mám tam nějaké překlepy výše ...snad mi prominete. Ještě jen dodám, že je příjemné se po cestě vyspat v lůžkovém vozu, prádlo je čisté, sice skládání horních postelí je docela napínavá zábava :-D, když to skládáte poprvé, ale díky zkušenostem a kooperaci s spolucestujícími v kupé se to vždy povedlo a ještě jsme se zasmáli většinou) a doporučuji nemít hlavu u okna(nějak jsme se nevyspali) a když jsme se o tom s spolucestujícími bavili tak řekli, že je dobré tu hlavu mít u dveří - a opravdu pak jsme v klidu spali. Tak šťastnou cestu a co s nejmenším zpožděním a fungujícím zázemím-wc apod- a sprcha není sprcha jak je v článku napsáno- je to kabinka s umyvadlem, kde se tak tak da trochu opláchnout- ale není to na škodu...sama jsem zvědavá, zda se bude loňská špatná zkušenost opakovat nebo RJ nějak udělá více pro nápravu pro spokojenost cestujících a vrátí se ke spolehlivému servisu ve vlacích...je to stále pro nás je to nejlevnější varianta cesty k moři ale s tím, že se vyhnu cestě návaznými autobusy a dojedu na místo, odkud vyjíždí vlak raději den dva předem a na tom místě strávím více času v klidu bez stresu - a také si tak budu moci s sebou vzít jídlo rovnou do vlaku v potřebném množství na cestu i se zpožděním- protože je rozdíl, když se má cestovat autobusem 5-6 hodin nebo skoro 12 se kterými nepočítáte a bez možnosti dokoupit si to během cesty.

s RJ jsem jela do Chorvatska v roce 2020 do Rovinj- vlak končil pro nás před Rijekou, kde navazovaly autobusy, několik hodin jsme měly zpoždění, na cestě tam i zpět. Při odjezdu nám sice dorazila sms, ale oznámené zpoždění pak bylo delší, nicméně tento rok bych řekla že cesta byla ještě tak jak jsem byla zvyklá s RJ jezdit- za dostupnou cenu s servisem- v červenci 2020 nebylo možné ještě kupovat dortíky na cestě z Chorvatska a díky 3 hod zpoždění jsme tedy mohli využít nákupu občerstvení až v Břeclavi docela dost pozdě. V červenci 2021 jsem opět cestovala do Chorvatska, do Dubrovníku- vlak přes Split a pak návazný autobus- je škoda, že tentokrát jsme nevěděli kde přesně to nástupiště do Dubrovníku je na aut.nádraží, řekli nám pouze, že to bude popsáno, naštěstí jsme našli ale díky zpoždění nebyl čas se alespoň trochu projít po Splitu. Řekla bych že cesta tam ještě probíhala docela standartně- kromě toho , že na nefunkční WC v několika vagonech jsem si už zvykla, že se to děje - i na to, že občas při odjezdu vlak má již zpoždění z Prahy kvůli závadám.Do Dubrovníku jsme dorazily na čas nakonec. Cesta zpět však pro mně byla naprosto nezapomenutelnou, natolik, že ji již neplánuji přes návazné autobusy absolvovat. Začalo to příjezdem autobusu z Kotoru- podobné zážitky měli cestující z Budvy(po těch ještě chtěli peníze za vstup na AN, ale bus neodjížděl přímo z AN, to také mohl RJ uvádět, že mohou cestující čekat vedle AN a ne přímo na nástupišti AN)- nikdo nevěděl odkud pojede autobus- kdyby RJ napsal, kde máme čekat- u benzinove pumpy apod. tak tam nemusíme stresovat naštěstí nás bylo několik Čechů a řidič přišel na aut. nádraží a zavolal na nás. Čas před hranicemi u Herceg Novi jsme ještě nakonec měli relativně dobrý, ale řidič si dal kafe pauzu pár km u Herceg Novi před hranicemi kde jsme bohužel pak nabrali další zpoždění díky kontrolám- 2 autobusy před námi a 1,5 hod. nabírali jsme cestující na AN v Dubrovníku, kteří museli přes hodinu čekat na AN aniž by tušili odkud bus pojede a že má zpoždění- to beru jako selhání- řidič totiž s někým komunikoval a měli dávat někomu z RJ asi vědět co se děje aby byli cestující informování. Bohužel další komplikace byla uzavřená silnice kvůli stavbě mostu na Pelješac- jezdilo se střídavě podle semaforu a byl volný jen jeden pruh. a zpoždění se protáhlo o další 1,5 hodiny. Běheem této cesty jsme zjistili, že si vlak odjel bez nás ze Splitu...a my ho snad nějak budeme dohánět- pro člověka co s tím nepočítá a nemá jídlo, protože jídlo bylo objednané ve vlaku a navíc jsem doufala v nějaký čas při přestupu na vlak ve Splitu, že si něco dokoupíme, to nebylo nic příjemného, vše co jsme s sebou brali jsme ve 12 snědli a vlak jsme chytli někde v Ogulinu ...a to snad hrozilo, že cesta autobusem bude pokračovat až do Záhřebu - takové info měli stewardi, že tma nastoupíme údajně- nás nikdo nekontaktoval...řidič ale stihl dojet do Ogulinu cesta to byla teda adrenalinová- řidič totiž vyrážel v 6 ráno z Budvy a končil v 18 hod bez střídání po dálnici jedny nervy jestli někde neusne...ale výborné překvapení nastalo když jsme nastoupili a stewardi nám nedali objednané jídlo mlčeli k tomu a nikdo se k tomu neměl mi něco říct, pak nám oznámili, že to údajně nedodali ze skladu...což pro mně bylo nepochopitelné. A vzhledem k nabídce, kde jsem si prostě vybrala tak leda obložený croissant nebo dort a vidinou najíst se až v Praze- nenabídli ani variantu, že by třeba v Břeclavi nabrali sushi nebo tak něco, aby se mohl cestující najíst normálně, jinak obecně jídlo co jsme vyzkoušely není kromě sushi moc dobré, podruhé jsme si ho již nikdy nekoupily, řekla bych, že dřív měli lepší nabídku a chutnější. Pro mně teda znamená to, že si jídlo již budu vždy brát své a nebudu spoléhat na RJ, i když to byla hlavní vize p. Jančury v začátcích, že si lidi nebudou muset nic s sebou vozit ale koupí si to ve vlaku. DOkonce mi stewardi an tento nedostatek sdělili, že mám z CHorvatska jezdit něčím lepším než RJ- třeba letět- to mně dostalo, nepříjemní byli, když jsem nad ránem šla poprosit aby doplnili mýdlo na wc- 1 funkčním pro 3 voz, ale protože jsem byla rozčílená po nástupu tak se do mně obuli jak to mají těžké a že se jen vozím- za to, že jsem slušně chtěla mýdlo na wc v době covidové- takže příště beru s sebou i mýdlo a asi vodu raději na ruce. Letos tedy jedu opět vlakem do RJ tam do Splitu- kde přenocuji a budu pokračovat další den na Dubrovník s konkurenci v klidu bez stresu (někteří cestující totiž vyprávěli jak měli 6 hod zpoždění autobusem na cestě do Dubrovníku a Černé Hory díky poruše autobusu). Přeji si ať funguje WC a zpoždění z Prahy do Splitu je tak do hodiny snad se mi to splní. Zpět se raději vracím letecky z Podgorice. Bohužel vloni se RJ opravdu posunul na úroveň Českých drah a i stewardi nebyli moc příjemní...ale vím, co s hodně dobrými udělali po létě 2020...pak se těžko ti dobří sháněli asi.Ale je to o štěstí při jiné cestě na a z Vídně byli skvělí kluci.

My byli v roce 2020 a vše v pohodě.Zpoždění asi jen cca 30 min.Návazné autobusy bez problémů.Jediny maly nedostatek,byl nepořádek k ránu na WC,a nebyl papír.

Jízdenky v prodeji 😀

Dobrý den, pořád nic?

Kdy začnete prodávat jízdenky do Chorvatska ? Je 7.3.2022...

Jízdenky budou v prodeji až začátkem března 2022.

Nevite kdy uz budou prodavat ty jizdenky do chorvatska?

Mirko, děkuju za komentář, ústně slyším od lidí samou chválu a tak mě tady ty recenze docela zaskočily. Asi se rozhodneme pro vlak.

Nebojte se a klidně vyražte vlakem není to tak hororové jak píší já byla velmi spokojená nejsem žádná princezna a tak vše bylo v normě slušného cestování a za zpoždění kompenzace pulku nazpět tak proč si ztěžovat každá sranda něco stojí já cestovala dříve autem a už nikdy ve vlaku si dám pivečko a pak si lehnu co víc si přát. Doporučuji.

Prosím, přidejte více komentářů, rozhodujeme se, čím pojedeme, chtěli jsme vlak, ale ty komentáře tady spíš odrazují.

V roce 2021 jsem cestovala 2x. V červnu celkem dobré, z Prahy včas a čistým vlakem, zpoždění do Splitu 1 hodina. Zpáteční cesta už byl trochu horor, zpoždění při odjezdu ze Splitu 4 hodiny, nefunkční klima atd.
Srpnová cesta do Záhřebu ještě větší horor, zpoždění z Prahy a horor na zpáteční cestě. Info o zpoždění žádné, na webových stránkách informace, že vlak zpoždění nemá. Realita: 2,5 hodiny zpoždění ze Záhřebu, do Prahy se zpožděním 5 hodin. Snídaňová káva v 10 hodin a to ještě s velkým štěstím.
Důležité: žádná lůžka, jsou to pouze lehátka, takže umyvadlo v kupé je NESMYSL.

Cestovala jsem již 2 krát s regiojetem do Chorvatska a těším se už na léto kdy pojedu s ními zas naprostá spokojenost nedá se to srovnat s autem či autobusem a i mnohem lepší než letadlo . Letáme kazdý rok do Egypta to čekání na letišti - HRUZA Všem doporučuji vlak a vlastní lužko senzace . A zpoždění kompenzují tak spokojenost Děkuji Mirka Třebíč

Jeli jsme Regiojetem v létě 2020. Objednanou večeři jsme dostali chvilku po vyjetí z Prahy, takže ok...Připojit se na wifi vůbec nešlo, takže leda svůj tarif...Cesta zpět: odjezd v připravených lůžkových kupé ok, ale okna zamčena ( i na chodbách), rozumím-ať se nevětrá klima...ale v noci jsme měnili-čekali jsme na lokomotivu vlaku, co jel proti nám. Toto čekání bylo více jak 4 hodiny (což by v noci nevadilo), ale vlak byl bez elektřiny = nešla klima, vyvětrat nešlo- zamčená okna i na chodbičkách. Dále bez elektřiny nešlo ani splachování wc, takže v noci zkoušíte 8!!! vagonů, kde si konečně dojdete na wc. Na jídelní vůz zapomeňte...mají jen 1 bufetový uprostřed. Vzhledem k cestě si jeden počká skoro 2hodiny ve frontě na kávu!! Ranní snídaňová "káva-hrůza" z termosky velkou radost tedy neudělala. Chápu, že tolik cestujících obsloužit dokonale nejde, ale zlepšit servis a nabídnout více personálu by si tak dlouhá cesta zasloužila. Lůžková kupé jsou dost stará, těsnění kolem dveří olámaná, rozdrolená. Svačiny na cestu a nějaké to pití raději přibalit s sebou , než čekat na servis (který rád zaplatím, ale musí být...).
Díky velkému zpoždění Student Agency ihned proplácela peníze zasláním na účet- info sms.
Ale dám jim ještě jednu šanci, nejsem tak náročný cestovatel :))

Za mě taky spíš nespokojenost: zapáchající záchody, neochotné stevardky, žádné noviny/časopisy, vypadávající wi-fi, pro kafe "doběhnout" 5 vagónů a čekat v ponižující frontě, zpoždění 160 minut, špatná komunikace, čistota nic moc. žádný jídelní vůz NEEXISTUJE!!, tak nelžete, je to jen špeluňka s otrávenými přidělovačkami-stevardkami, na zp. cestě objednaná a zaplacená večeře dorazila až asi ráno v 10,30, oschlý croissant přímo do ruky!! - v coronavirové době. Při nástupu NIKDO neasistoval, nikdo nekontroloval jízdenky, natož nasměrovat či pomoct se zavazadly. Pro stevardky byli cestující evidentně otravná přítěž..... o příjezdových formulářích, které nikdo nechtěl, ani nemluvě....

ČLÁNEK NAPSANÝ HEZKY, NICMÉNĚ REALITA JE NAPROSTÝ OPAK
Cestovat vlakem do Chorvatska jsem si představoval úplně jinak, začal bych asi od začátku cesty. Bohužel ještě než jsem do vlaku vůbec nastoupil, tak jsem hodinu a půl čekal na nádraží z důvodu zpoždění vlaku, je mi jasné, že za toto nejspíš společnost RJ nemůže, ale chtěl bych zmínit každičký detail. Musím pochválit informační sms, kde mi bylo sděleno řazení jednotlivých souprav vlaku, pokud by přišla třeba i sms o tom, z jakého nástupiště vlak pojede, bylo by to dokonalé. No po příchodu na své místo (měli jsme objednané vlastní kupé/lůžko), jsem se zhrozil, všude odpadky, pod sedačkami nevyhozené kelímky nejspíš od kafe, sedadla plná prachu a okno velmi špinavé, čekala nás 17 hodinová cesta(v té době jsem si to opravdu myslel) a výhled z okna, bych opravdu ocenil. Stevardka měla bohužel plné ruce práce, tak jsme si kupé uklidili sami. Samozřejmě poté se před každým kupéčkem uvázal odpadkový pytel k zábradlí, což taky nepůsobí nějak elegantně. Fajn, z okna se teda dívat nedá, koukneme se aspoň na nějaký film a tady přišlo další zklamaní. Zásuvky nefungují, Wi-FI nefunguje, klimatizace nefunguje (opět na cestě do Chorvatska docelá důležitá věc, nemyslíte ?). Přejdeme tedy do další kapitoly a to samotná cesta vlaku. Ve Slovensku jsme snad zastavovali každých deset minut a na něco jsme čekali, větu "náš vlak náhle zastavil, prosím nevystupujte a ani nemanipulujte s dveřmi" jsme slyšeli 1000x. Bohužel jsme nikdy nedostali žádnou informaci proč vlak stojí. A pokud mám brát v potaz ohlášení nějakého problému v angličtině, tak to beru jako katastrofu. Stevard nebo stevardka danou větu v angličtině, tak moc mumlají, že tomu snad nerozumí ani oni sami.
Noc jsme nějak přežili, ale druhý den další překvápko. Zpoždění vlaku je 260 minut, naprostá paráda, uvítal bych třeba aspoň další vodu zdarma, když už nefunguje klima a my stále někde stojíme. Okolo 11 hodiny přestala téct voda na záchodech a další krásná novinka, vlak jede pouze do Ogulinu a tam budeme přestupovat na náhradní autobusovou dopravu. Stevard hlásil, že jeho kolegové budou chodit a dávat informace. Přísahám, že informaci jsme nedostali absolutně žádnou a nebylo ani možné žádného z stevardů odchytit, protože vždy proběhli velice rychle (pokud bych měl brát v potaz tlačítko na zavolání stevarda, tak to nám svítilo celou cestu a nikdo nepřišel). V Ogulinu obrovský chaos, nikdo nic nevěděl, stevardky vyděšené, lidi naštvaní ( to bylo slyšet i ve vlaku, kdy snad každou půl hodinu cestující diskutovali, jak je to příšerná cesta.) Takže cestování dalších 6 hodin v autobuse, díky bohu, že aspoň ten měl klimatizaci. Autobus nás dovezl do naší cílové destinace, bohužel na jinou zastávku, ale my byli rádi, že jsme konečně na místě.
CELKOVÉ ZPOŽDĚNÍ VLAKU SKORO 7 HODIN.
VLAKEM DO CHORVATSKA TEDY VŘELE NEDOPORUČUJI.

Dobrý deň. Včera sme sa vrátili regio.schorvatska vlak tam ako tak ale odtiaľ úplný humus špina a smrad v pkupe, nefunkčné wc a neskutočný zápach nepríjemný stewardyatd.
Raňajky sa začali podávať o 9,30 nakoľko stewardy spali vedľa v kupé a výhovoriek sa že nás nechceli budiť.
Také sú moje zážitky a nikdy viac.
Ľudia zvážte cestu s regio.p

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na uskladnění zavazadel. Máme zakoupené jízdenky do vlastního kupé, je možné mít zavazadla u sebe? Dekuji

Dobrý den, RegioJet umožňuje i přepravu dětských kočárků.

Lze sebou vzít pro malé dítě kočárek?

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Cestujete do Chorvatska autem? Poradíme, co nezapomenout

Jak naplánovat dovolenou tak, aby vše do puntíku vyšlo, ale také jak co nejrychleji vyřešit případné komplikace jako rozbité auto nebo nemoc.

 

Popáleniny kůže od slunce - návod na zmírnění spálenin

V tomto článku naleznete ty nejlepší rady a tipy ✅ na zmírnění příznaků spálené kůže 🍅, která vzniká dlouhým pobytem na slunci. V létě se jednou...

 

Dovolená v Chorvatsku a covid - podmínky vstupu

Podívejte se, jaké platí v roce 2022 podmínky pro cestování do Chorvatska. Máme pro vás dobrou zprávu...

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE