FINANCE

Platy policie - kolik bere policista a tarifní třídy

Komentáře

Po 30 letech- z toho 27 na kriminálce 1. odd- 5 let zástupce náčelníka- odchod v roce 1997, nynější důchod 19500,- Kč. Je to moc ?

Vůbec nechápu, že to je někdo ochoten za ty peníze, co nabízí 2 TT, dělat. Osobně všechny policisty (ale taky hasiče, celníky, vězenskou službu, armádu, záchranku) obdivuji za práci, kterou pro nás dělají. Páni ministři by se měli zamyslet proč asi mají personální podstav. Tahle práce u bezpečnostních nebo záchranných sborů je tvrdá a já bych nasazovat krk za ty peníze rozhodně nešel. Ty tabulky nahoře mne ujistily, že ve služebním poměru člověk není jen pro okamžité peníze, jinak by musel být blázen. Když bych byl VŠ, začnu ve 22 letech + 15 let služby je mi 37 let, pak od policie odcházím s výsluhovou rentou 20% a jdu dělat cokoliv je lépe placeno, třeba i do státní správy a čerpám výsluhu k jinému platu. Jenže mladý policista potřebuje peníze na počátku, kdy zakládá a zajišťuje rodinu, stejně jako jiní mladí lidé ve společnosti.

Dobry den, prosim do jake doby chodi naborovy prispevek nebo jako to funguje. 6 mesicu mam jiz splneno koncem dubna, podepsano take ohledne naboroveho prispevku. Chodi to vzdy v nasledujicim mesici po zkusebce nebo proste kdykoliv? Nekdo zkusenosti? Moc diky

Po 29 letech a 8 měsících jsem u sboru nedobrovolně skončil (psychosomatické zdraví mi bylo přednější, než boj s nekompetentní rychlokvašnou ředitelkou (kopie Radky z 1.oddeleni)) .
Po půl roce oddechu na výsluze, jsem si našel sezonni zimni brigádu na výrobní lince v lehkém průmyslu jako řadový dělňas. Plat cca 22 t. čistého + cca 3000 ve stravenkach + 1000 na volnočasové aktivity + 2500 na důchodové, což je na chudé pohraničí dost slušné a v porovnání s platem nastupujicich policistů hodně konkurence schopné.

Tj není poldům co závidět.

Včerejší komentář, s fakty + otázkami, zůstane cenzurou vydavatele navěky skrytý?

Nebo?

Dlouho jsem pracoval v soukromé firmě a můžu porovnávat.Podle mého je u Policie opravdu mnoho vyšších hodností a stupňů vedení..naopak řadových policistů je málo a nadřízení na ně hází svou práci..

Já mám plat asi nadprůměrný, nicméně u sboru 25 let, pěkně od píky. Tzn. hlídková 7 let, poté operativec na kriminálce, nyní posledních 10 let vyšetřovatel. Celou dobu jsem na hospodářské kriminálce, celou dobu nám odchází lidi, takže stav je nyní 8 kolegů, minimálně dva do konce roku odejdou. Nápad trestné činnosti plus mínus stejný, dovozuji to z toho, že když jsem na kriminálku nastoupil, tak jsem měl do 7 trestňáků na stole, nyní kolem 20. Co se hodně proměnilo, je druh tr. činnosti, v době mých počátcích to byly podvody úvěrové, pojistné, většinou blbiny za pár tisíc. Dnes jsou to daňové věci, životní prostředí a kyber. Opravdu machr přes IT je tu jeden. Další kolega opravdu rozumí daním, já si troufám tvrdit, že zvládám vše ostatní, co na oddělení přistane. Zastupitelnost těch dvou - prakticky nulová. Na stáž přišel někdo tak před 10 lety? Od té doby kdo přijde, hodí mu na stůl spisy a plav. Mraky lidí to vzdalo. Momentálně jsou tu 3 nezkušení (přišli za 5 zkušených kusů), pomáháme jim jak to jde, ale když vezmeme, že máme pracovních dní v měsíci tak 12-15 (dovolené, rehábky, nemoc, střelby, školení) tak prostoru moc není. No a teď to nejlepší - beru v průměru 52 tis. v čistém. Nicméně je nutno dodat, že mám tři VŠ (vše vystudováno za své a dálkově, policie mi poskytla jednou 1 měsíc studijního volna na vypracovaní mag. práce a závěrečné zkoušky), mraky odborných kurzů, výborné hodnocení. Nutno počítat s trendem posledních 5? let, každý si stěžuje na všechno, tedy i na vás. Poškozený, že vás určitě motivuje pachatel a naopak. Je to fakt dost osobní, setkání min. s kontrolním orgánem, spíše však s GIBS alespoň jednou za rok. Tak jestli máte přesto zájem, určitě vás rádi uvítáme ve svých řadách.

já jako poručík s bakalářským titulem a 8 lety praxe beru se všemi požitky od MV 44680 hrubého . tak si to zkuste přepočítak

20 let u bezpečnostního sboru.6 TT, střední škola. Nyní 56.080,- hrubého. Myslím, že je to už hezký plat na člověka bez vzdělání...jak jsem četl níže, tak nyní se naboráky nedaní. Za nás ještě ano. Začínající příslušníci ve škole cca 23-24 tis.čisteho, po 5 letech směnný provoz v 5TT 33 tis.cisteho. Vyhoda státního je 100% marodný, 100% paragrafy na děti....

To je dobře, zaslouží si i víc. Dnes je v kurzu nerespektovat policajty, všude si stěžovat atp. To co zažívají a musí vydržet dělá z jejich práce povolání, ne zaměstnání. Stejně jako doktoři a sestřičky -- nemá na to každý.

To jsou příspěvky od některých bože. Když jim to závidíte ty peníze,tak to jděte dělat nebo mlčte.Vite kulový a když je potřebujete tak to voláte. Já jsem u Ačr XX let a teď snad půjdu k nim a rád. Chci být ještě užitečný stejně jako u předchozího sboru.Žijeme v demokratickém státě a všichni máte tu možnost dělat to co chcete a co vás baví.

policie by měla mít vyšší pravomoce,hlavně kvůli tomu co se stalo v uherském hradišti,nejen kvůli tomu vůbec by měla mít vyšší pravomoce

udělit jim vyšší pravomoce,měli by mít vyšší pravomoce

Hele loni přidali 700kc hrubého a jak lidi nadávali že máme moc. Teď od ledna mají přidat 10% ze základního tarifu ne z hrubé výplaty... A původně to bylo 20 pak chtěli 7... Nikdo nemá co závidět špatně použití DP a Gibs na krku... Skladník klidná hlava 35+ tak co se tu lidi rozcilujete že mají kluci hodně, ty co delaji mají velký h***o naopak ty co sedí s chlebíčkem v ruce tam už je to lepší :)

re : Maxmilián
Co by si tam chtěl dělat na kriminálce když nic neumíš. Na kriminálku nebo jako vyšetřovatel se chodí s praxí z OOP kde jsi se něčemu naučil a pak se teprve hnát na SKPV. Nehledě na to že pokud tam půjdeš z OOP tak se ti sníží plat o 10% protože nebudeš ve směnosti jako na OOP. Naopak lidi na kriminálce na tebe budou koukat co tam děláš a budou za tebe dělat práci kterou ty neumíš.

Zdravim, co se týká VŠ, jaká je pro nástup k policii (ideálně s vidinou kriminálky) nutná/nejlepší? Práva? Policejní akademie?

Zajímalo by mne, jestli by mi někdo byl schopen odpověděť kolik by bral začínající kriminalista popřípadě vyšetřovatel bez předchozí praxe. (Čerstvě vystudovaný).

Jsou placeni kralovsky , za to co delaji . Zasivaji se , chrapou na nocni nekde zajeti . Spousta vyhod na ktere vetsina nikdy nedosahne . Pravy opak hasicu , ti by si zaslouzili vice .

A pak ještě renta... Na takové platy co mají policajti s maturou za pár let nemají ani lekteří vysokoškoláci v soukromém sektoru, kteří museli udělat školu, mít praxi a skutečně generovat zisk. Už teď jich máme pomalu nejvíce na obyvatele a pořád se nabírají další. Plošně 10%+ to už je vyloženě výsměch soukromému sektoru. Když vidím ty platy a vím co ve skutečnosti min půlka z nich dělá, tak je mi fyzicky špatně když vidím co dělají kamarádi s maturou v soukromém sektoru (22 000 čistého a zničené zdraví). Však on ten státní sektor někdo platit musí.

Zdravím vás všechny a mám dotaz k poslednímu příspěvku od GeronimoCZ. Z jakého oboru vaší činnosti v soukromém sektoru vám byla uznána praxe? Děkuji vám za info.

@Tom
Ano praxe ze soukromého sektoru i VŠ vzdělání se promítne do výše tarifního stupně.Taky jsem přišel ze sokromého sektoru a uznali mi 18let praxe a jako specialistovi i zvýšený náborový příspěvek 150.000 (ten se vyplácí najednou a v žádném případě se nedaní)

Posledni dobou premyslim o sluzbe. Muj otec slouzil u SKPV dlouha leta. Z dostupnych informaci nejsem moudry z prideleni hodnosti a zarazeni. Bere PCR na zretel i praxi ze soukromeho sektoru?

Zdravím všechny policisty. Chtěla bych se vás přeptat, jak je to s náborovým příspěvkem, když přítel nastoupil k pčr s náborovým příspěvkem ústeckého kraje, ale chtěl by se za cca rok přestěhovat do moravskoslezského kraje. Zda mu je náborový příspěvek ponechán a popřípadě za jak dlouho od ZOP by se mohl nechat převelet? Děkuji za odpověď.

@Petr Květen. Podle Vaší logiky, by jste se nehodil ani na toho sekuriťáka v obchodu. Vůbec jste nepochopil jak to Josef Duben myslel a co srovnával !

Náborový příspěvek vyplatí po skončení zkušební doby, teda po 6 měsících

Dobry den, jen takovy dotaz- po jake dobe od nastupu je vyplacen naborovy prispevek?

Diky moc.
N.

Vždyť je jedno jestli bere 30 000 nebo 35 000 ale musí svojí práci vykonávat poctivě. Pak bych nevyděl větší problém , ale když jednu osobu vyšetřují a druhou za stejnou věc nikoliv je to smutné a zde vzniká ten ten rozdíl ten co kryje a podílí se svým chováním na tr. činnosti si plat nezaslouží žádný. A pak GIPS no nevím zda funguje jak má když kryje v určitých věcech ty křivé policisty co si na určité lidi důkazy vytvoří a u jiných je neřeší a na takové má člověk platit daně. Myslím že tam když bere i 1000 měsíčně je to výsměch pracujícím lidem.

No asi takhle. Jsem policistou 15 let a když jsem nastupoval, tak žádný náborák nebyl. Já s vrstevníky jsme byli kluci v průměru 19 - 20 let. Šli jsme do toho, protože jsme to chtěli dělat. Potom přišel "nejlepší ministr financí" a vzal nám 10% z platu ze dne na den. Ty peníze včetně meziročních inflací nám vraceli postupně po dobu 8 let, než se nám to kompletně vrátilo a dostali jsme poprvé přidáno. V současné době si na peníze nestěžuji a myslím si, že jsme placeni dobře. Jinak u naší "firmy" pokud se člověk aspoň trochu snaží má plno možností, kde se uplatnit. Chce to jen chtít a mít povahu a chuť se učit nové věci. Všem ahoj.

Pane Františku odpovídám na Váš příspěvek ze dne 06.06.2022 Ne každý chce dělat v soukromém sektoru a upřímně i zde se dá využít výhody odpisy apod. Jednoduše všude je chleba o dvou kůrkách. To, že potkáte policistů 1 x za 4 roky není chyba těch policistů, ale systému, kdy je kladen větší důraz na administrativě na každou blbost. To, že je ve služebním poměru něco kolem 40 tisíc osob ještě neznamená, že vykonávají všichni policejní činnosti. Na základních útvarech je většinou podstav a to právě pak vnímáte vy, že nejsou vidět.

Ahoj lidi, nevím, zda je zcela na místě klasifikovat práci řadového policisty jako kancelářskou. Je to práce s lidmi a ta je vždy náročná. Jinak k příspěvkům , co jsem pročetl uvedu, že náborový příspěvek se neda í, stabilizační příspěvek se týká pozic, kde chce pčr udržet - nalákat lidi a v druhém případě déle sloužících policistů (aktuálně s dobou služby nad 20 let - středočeši) a tam je plošný aby motivoval zůstat u pčr a lidé neodcházeli na rentu. No a v mém případě po 22 letech služby v 5 TT s příplatkem za směnost drobným osobním,protože to je u řadových vesměs záležitost nižších jednotek tisíc a se zvl. příplatkem 46000 hrubého. Práce u pčr ale nikdy nebyla jen o penězích. 6 týdnů dovolené, po 15 letech 14 dnínadto rehabilitace a při odchodu nějaká ta renta. Pochopitelně Vám ta práce taky musí dávat smysl.

Na okrese Beroun, před cca. 20 lety bylo pět OOP a DI. Denně bylo na silnici i osm hlídek policie (OOP Beroun stavělo i tři hlídky). Dnes jsou pouze dvě OOP a DI. Denně tedy tři hlídky.. a bude hůř..

Chcete větší příjem? Pak jděte dělat do soukromého sektoru,nejlépe na živnostenský list.Tam si vyděláte víc.nicméně pochopíte,jak tvrdě si na sebe soukromník vydělá.Před více než 40 lety mě kontrolovala policie za volantem alespoň 1x za rok.V současné době jsem rád,když mě policie zkontroluje za volantem 1x za 4 roky.Toto moje subjektivní zjištění mě vede k dojmu,že většina osob,která se hlásí do PČR,zde hledá výhody státního zaměstnance,aniž by se aktivně exponovala.Podotýkám,že jedná o můj soukromý názor,který může kolidovat s jistou částí zaměstnanců.Děkuji za recenzi.

Když už se tu zmiňuje stabilizační příspěvek (tam si nejsem jistá, jestli je u pozic s VŠ vzděláním - např když jde člověk bočním vstupem ke kriminálce nebo jinde), co PČR nabízí v rámci ostatních benefitů - většinou se inzerují příspěvky z FKSP, penzijko, životko, sport a kultura. Co reálně a do jaké výše může jako státní zaměstnanec v tomto čerpat. Pokud se někdo ochotný podělí o zkušenost :) Jinak si myslím, že plat na úřednické (kancelářské) pozice 30tis čistého s pracovní dobou 8h na ranní plus dosahy, není nic hrozného. Ale třeba mě někdo vyvede z omylu :-)

Ten stabilák ale některé útvary vůbec nemají :)

Náborový příspěvek dostanete po 6 měsících na ruku celý nezdaněný. Po dokončení výcviku (cca rok po nástupu) berete cca 26-27k v čistým, někde je i stabilizační příspěvek, který je většinou do 5 tisíc.
Já jsem u PČR rok, mám čerstvé po výcviku a beru 31k v čistým (7,5k rizikový příspěvek, cca 1k stravenky, 4000 stabilizační příspěvek)

@Josef Duben Podľa vašej logiky by mal mať sekuriťák v obchode 100K mesiac? :D Aha.. tak ok. Osobne než, že by niekto za mňa nasadzoval krk mám pri stretnutí príslušnika podobný pocit, ako keď som v 90 rokoch jednal s gangstrom čo po mne chcel výpalne..

Když čtu úroveň diskutujících, je mi hamba. Policajt na obvodě, na kriminálce na všeobecné kriminalitě nasazuje krk za nás. Nelze je posuzovat podle zkorumpovaných politiků, co je vedou na vyšších úrovních. Ti řadoví výkonní nejsou moc ohodnoceni, ale je to lepší, než to bylo. Co potřebujeme k životu- mír a bezpečnost, školu a veřejnou službu pro lidi.Podívejte se kolik berou lidi jako mluvčí politiků a jaká je úroveň lidí na hradě a co berou.Poctivej cajt by měl mít ke 100 hrubého ať se někomu líbí nebo ne. A pak nebude brát úplatky, půjčoat si a dávat se dohromady s lumpy. Lumpové se snaží vždy uplatit, to je fakt a mnoho lidí podlehne. Špatně placenej policajt hledá místo nebo jak si přivydělat. Není anděl, je to člověk

John - nelze moc říct, hrozně záleží na tarifní třídě, osobním… ale většina se bude pohybovat někde kolem 40t hrubého… druhá část otázky - dá, ale není to bůhvíco…

Mohu se zeptat jaký je průměrný plat policisty pouze s maturitou po 10 letech? A zda se tím dá uživit rodina v pohodě?

Nechápu co se tu probírá, myslím si, že je to jedno kdo kolik kde bere. Ať každý který tu závidí danný plat jde k Policii ČR. Každá práce má svoje pro a proti. Nyní má spoutu možností se přihlásit. A pokud vydží 15 let dostane i rentu :) Přeji mnoho zdarů.

Náborový příspěvek je netto, nedaní se ! Osobní zkušenost z ledna 22.

Přišel mi náborák v lednu a nic zdaněno nebylo, takže tak.

Pro všechny co tady píšou, že máme hodně tak počítejte. 31 482+500osobní+6990riz příplatek=38972 hrubého
Kolik je to čistého si dokážete spočítat sami :D.
Náborový příspěvek se DANÍ!!!
Těším se na vaše odpovědi a než začnete odpovídat uvědomte si, že my pracujeme s lidmi na které vy nás voláte protože se jich bojíte. Což jsou drogoví dealeři, vrazi a spousta jiných lidí, kteří Vás ohrožují na životě.
A zapomenul jsem dodat. Tyto lidé si neustále na naši práci stěžují a posílají na nás GIBS. A jiné organizace, které mají za úkol chránit vězněné osoby. Těchto Organizací je mnoho. A můžete si je najít i zde na internetu. Nebo pokud budete chtít napíši Vám je.

нз брат мн малко нещо

Poldiku to máš pravdu na 35 čistého se normální policajt dostane po 16 letech ...

Karel - Sčítáš blbě, normální polda má tak okolo 35.000 brutto. :o)

Je vidět že tomu nerozumíte, ty tabulky jsou bez osobního a rizikového příplatku.

Zoi = osoba s inteligencí neandrtálce!!

Za to, co fízlové předvádějí, berou až moc.

Dobrý den zajímalo by mě jak to chodí u nových zaměstnanců. Pokud by to byl člověk s ukončeným vysokoškolským vzděláním, který uspěje v náboru. Jaké by měl hodnostní zařazení, plat? Děkuji

Příspěvek je vyplacen najednou a nezdaňuje se, takže na účet přijde přesně částka avizovaná pro daný kraj.

Příspěvek je vyplacen najednou a nezdaňuje se, takže na účet přijde přesně částka avizovaná pro daný kraj.

Náborový příspěvek se vyplácí hotově, podmínkou je služba na danou dobu, a to 6 let. Podíl do výplaty je pěkná hloupost.

náborovým se nevyplácí na ruku, ale po dobu několika let podílem do výplaty. Nape 75000/36 je něco přes 2 t. měsíčně k nástupnímu platu po dobu 3 let a pak finito, plat padne dolu, ale zase postoupí v tarifni třídě a stupni napr.z 2/1 na 3/2.

Koukal jsem na to a mají nějak málo.V dnešní době průměrný člověk pod 35t nejde a to jsem uvedl minimum. Já bych to za tu almužnu nedělal.

Když to sečtu, tak to vychází i 100.000,-

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Výše minimální mzdy v České republice - hrubá, čistá a hodinová

Podívejte se, jak se zvýší minimální mzda v roce 2024, a jak se minimální mzda vyvíjela od roku 1991...

 

Seriál Místo zločinu České Budějovice na ČT (2023)

Česká televize uvedla novou třetí řadu úspěšné kriminální série Místo zločinu. Tentokrát diváky zve do Českých Budějovic...

 

Policie Modrava: Obsazení, natáčení, recenze a další info

Policie Modrava je jeden z nejúspěšnějších českých krimiseriálů. Podívejte se přehled epizod, jak a kde zhlédnout online a mnoho dalších...

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE