FINANCE

Paušální daň pro živnostníky - co to je a jak se k ní přihlásit

Komentáře

Tohle všechno jsou jen těžké podvody na daních, za podpory státu. Vy jako zaměstnanec odvedete daně a podnik za Vás odvede odvody státu a ne malé !!! Podnikatel nebo li OSVČ si klidně měsíčně vydělá 80 tisíc čistého a udělá si paušální daň a za celý rok zaplatí daně třeba 5 tisíc korun ? No tak kde to jsme ? Tady protejká takový ranec peněz že to není ani možné ! Kdo tohle vymýšlí ?

Je možné když jsem přihlášena k paušální dani, tak následující rok tuto paušální daň zrušit a opět používat výdajový paušál ?

když během roku 2021 přeruším živnost / kde platím paušální daň/a následně se nechám zaměstnat, tak nemusím podávat daňové přiznání za rok 2021?

Bohužel tak jednoduché to není, mnoho OSVČ například neví, že pokud mají navíc příjem z pronájmu a i když celkové nedosáhnou obratu 1 mil, nemohou tu možnost využít. Toto se nikde napsalo. Je to informace přímo z finančního úřadu a doplňuji co mi řekli, neznalost zákona neomlouvá.

Uvádíte: Budete mít klid od případných kontrol z finančního úřadu.

Myslím, že nebudu - je zde podmínka limitu 1 mil Kč. Jak FU ověří, že jsem ho nepřekročil? Musím tedy evidovat své příjmy a FU musí provádět kontroly, jinak by tato podmínka nedávala smysl.
Ze stejného důvodu neplatí bod: Můžou vás čekat potíže se získáním hypotéky nebo úvěru - nebude mít totiž jak doložit své příjmy. Své příjmy musím evidovat, jinak bych nevěděl, že splňuji jednu ze základní podmínek. Tuto evidenci mohu předložit bance.

Myslím si, že určitě ne. Jednou z podmínek této daně je neuplatňování žádných daňových výhod. Navíc pokud spadáte do povinné platby DPH, tak neplníte podmínky pro vstup do této paušální daně = příjem max milion

Mohu si v paušální pladbě daní v podnikání zadat navrácení zaplacené DPH příklad koupím auto v hotovosti mohu si odečíst daně z koupě?

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jak vyplnit daňové přiznání v roce 2024

Podívejte se, co všechno potřebujete vědět, pokud odevzdáváte daňové přiznání za rok 2023 a přehledy příjmů a výdajů OSVČ...

 

Seznam kódů všech bank v České republice

Zajímá vás, k čemu slouží kódy bank? Kde tento kód najdu ❓ a jak a kam se tento kód zadává? A co je kód BIC a SWIFT? Následující řádky ➜ vám na...

 

Platy státních zaměstnanců - tabulky

Podívejte se, o kolik si od letošního roku polepší učitelé, zdravotní sestry, policisté, hasiči nebo soudci.

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE