ZAJÍMAVOSTI

Svědci Jehovovi - pravidla, počet členů a sjezdy

Komentáře

Jiří Hošek jehovista podvodnik zloděj Loučovice 7

straka karel loucovic dobytek

Hošek jehovista Straka kienb.gestohlt grasseln

Trochu nelogicky příspěvek pane Pierre. Píšete že nebudete poslouchat Bibli ale transfuzi si nikdy nedáte a právě Svědkové Jehovovi kteří říkají že poslouchají Bibli také odmítají transfuze na základě učení bible.

Nejsem Jehovista a zajiste nebudu nikdy poslouchat Bibli, ktera podle me je kniha, kterou mohl napsat jen nemocny jedinec. Je to odporny hnus! Je to kniha, napsana Satanem! Nas Stvoritel si preje, abychom byli osviceni a ne blbe ovce! Chtel jsem ovsem napsat o transfuzi.
Ani ja bych si nikdy nenechal dat transfuzi a to proto, ze v krvi jsou latky a zárodky chorob na ktere nikdo nedela testy. Nedavno male miminko dostalo transfuzi krve od cloveka, ktery byl ockovan mRNA vakcínou a dite zemrelo za deset minut. Proste je to odporny hnus, co se v dnesnim lekarstvi deje. Vetsina jsou to nedoukove a zkorumpovani gauneri, kteri si hraji na dokturky a přitom nemaji o lecbe ani potuchy.

Skoro 90% napsáno výše,jsou pomluvy a zkreslené iformace.
S pozdravem Vladimír,cestovatel,který má prozkoumané náboženství z celého svšta.

Jde jim jen o majetek,kamarád co byl za známým v Mexiku který tam žije se ho ptal když byli u pláže a viděl tam soukromý resort kdo to má a on -tady si užívají špičky od SJ,za majetek který jim odevzdávají vymití chudáci z celého světa

Každá víra nebo náboženství je demagogie.

Úplně chápu Ivanu,má známá,její bratr,matka jsou Svědkové, mladší bratr byl také, ale spáchal sebevraždu.K této víře 3 děti přivedla matka,způsobem, půjdeš a žádné odmlouvani,i 19 dcera dostala facku,když se víře branila.Matka je velmi aktivní ve víře, panovacna,má vždy pravdu,kritizuje spoluverici i dceru.Také nechápu, jak se věřící člověk takto může chovat,a pak na shromáždění se mile usmívá,nevynechá žádné shromáždění,stále vydává svědectví.Tohle se tam toleruje,hlavně, že věří ve všem rozvážnému otroku v Americe.nemůžou za to,mají ve všem pravdu.Hodne pravidel ve sboru jsou lidské nauky,nikde v Bibli to není.Ze něco vidíte jinak,je váš problém a přestanou komunikovat,aby se nenakazili.

Toto je mé svědectví o tom, jak jsem se konečně připojil k novému světovému řádu, Illuminati poté, co jsem se snažil vstoupit již více než 2 roky, ale podvodníci ode mě několikrát vzali peníze. Hledal jsem, jak se připojit k Iluminátům tak dlouho, ale podvodníci mi stále berou peníze až do začátku tohoto roku, kdy jsem se setkal s Lordem Felixem Morganem online. Kontaktoval jsem ho a vše jsem mu vysvětlil a on mi doporučil použitou registraci a zaplatil jsem za velký člen, který mi pomůže začít a byl jsem zasvěcen do Světového řádu online a dostanu částku 1 000 000 USD na svůj bankovní účet okamžitě po mém online iniciačním rituálu a také budu vydělávat 33 000 USD měsíčně. šťastný! A slibte, že budete šířit dobrou práci lorda Morgana. Máte-li zájem připojit se k novému světovému řádu Illuminati ještě dnes, kontaktujte Lorda Morgana ještě dnes místo přijímání podvodníků, abyste si vzali peníze ve jménu, že vám pomůžeme se připojit, Kontaktujte Lorda Morgana E-mail: Illuminatiofficial565@gmail.com nebo WhatsApp +2348056051569

Ano, v tom případě jsem universální věřící a zda se mi to správné. To, že moje matka udělá často velmi špatné věci, za které se jí už ani neodvazujeme pokarat, protože se bojíme silné reakce a dalšího rozkolu v rodině, tak je těžké to omlouvat tím, že ona Jehovistka to vidí jinak, dokonce správně. Ale máte pravdu, ona si toho vůbec není vědoma, všechno myslí dobře a nejvíc se trápí tím, že nebudeme vzkriseni a žít s ní věčně v novém světě. Trápí se jen chvíli, potom se rozcili, a nadává nám, jak jsme hloupí, pitomý a povrchní, že nechceme k svědkům jehovovym. Zkouší kdejakou i ntriku a manipulaci ale to i v běžných věcech, stále vyvolává hádky, takže už ji bohužel moc nikam nebereme a s ničím se jí nesverujeme. Je to hrozne a pro naši rodinu a našeho už zesnulého otce jehovismus nic dobrého nepřinesl. Vysvětlení, proč to tak je, je logické ale nic víc.

SJ nejsou nějaká "extra" třída vzorných lidí ale i mezi nimi jsou spory a hádky. Ale uvažujme takto: Když nějakého člověka který se považuje za věřícího ale není členem nějaké církve postihne něco zlého (nemoc, ztráta práce nebo jiny problém) tak často začne uvažovat o příčině toho zla a začne zkoumat svoje jednání v minulosti a dojde k tomu že se mockrát zachoval nesprávné (zlehčoval něčí nemoc, kritizoval někoho kvůli finanční nedostatečnosti apod.) A takovýto " universální věřící" dojde k pokání a změní se. SJ to vysvětlují trochu jinak když zlé věci postihnou SJ potom za to může Satan a brzy přijde pozemský ráj. Proto tolik kritiky na SJ kteří si ani zlé jednání nebo myšlení neuvědomují.V Bibli v knize Soudců se dočteme že Izraelité na Boží pokyn šli potrestat obyvatelé Gibeje kteří se dopustili zlého činu.Sli potrestat evidentně zlo (znásilnění a smrt) ale přesto 2x boj prohráli. Proč prohráli? Protože i oni museli napřed dojít k pokání. Dnes v církvích se tomu říká duchovní prohra.

Moje matka je 40 let vzorna Jehovistka stále studuje, chodí na shromáždění, snaží se neustále přesvědčovat ostatní. Řekla bych, že za ty léta je přímo fanaticka, poslouchá jen sama sebe. Ale proč to píšu. Protoze se všude píše, že jsou SJ lidé hodní, a to moje matka určitě není. Má snad úplně všechny lidské špatně vlastnosti od sobectví, lži, citoveho vydírání, lakomosti, manipulace, prostě úplně všechno. Takhle se chová ke svým dětem, kterým vyčítá, že jsou bezcitni ateisté. Jen při styku s lidmi své víry je sladká a popisuje jak jsme nevdecni. Nechapu, že za těch 40 let ji už dávno ti SJ neprokoukli, nepokarali nebo nevyloučili.To je to tak těžké poznat člověka, nebo když je u SJ tak má automaticky pravdu. Mého bratra přímo psychicky tyra a on se jí boji vzepřít, protože hned ji je mooc špatně, no prostě hnus. Díky ní se možná dívám na SJ velmi negativně.

Většinou jsou SJ slušní lidé,velmi věřící, ale bohužel věří víc organizaci,než Bohu,řadoví členové se opravdu snaží pomáhat druhým poznat Boha a pravdu,ale jsou ve sborech větší neshody,než před 20 lety,i pokrytectví, nespokojenost,psychické problémy ,sociální fobie,kritika bratrů a sester,snaha bránit vyššímu vzdělání.bohužel si většina členů nedokáže ověřit původ a minulost organizace,ani nesmí.Otazka je,je vedena Ježíšem Kristem?V jejich překladu Bible je více textů pozměněno,proto mají jiný význam. Podle mě není pravda,když někdo řekne, že Jehova bude křísit mrtvé, když je v Bibli říká Ježíš, kdo ve mě věří, já ho vzkřísim v posledni den.A je toho víc.Skoda,že nedokážou číst a chápat Boží slovo,tak ,jak je opravdu napsáno, ale podle výkladu organizace.Jezis řekl také -Já jsem ta cesta a pravda a život.

Nejhorší je, že spousta z nich ani neměla možnost se seznámit s křesťanskou věroukou. Mají to od jejich vedení zakázané a jsou opravdu přesvědčeni, že jedině jejich organizace učí spásnou pravdu, i přesto, že vznikla až někdy v 2.pol.19 století z iniciativy zkoumání Bible několika nadšených laiků. Oni si vážně myslí, že všichni ti teologové a biblisté za těch devatenáct století se mýlili a že pak přijde skupina lidí, která přestože tomu pořádně nerozumí, má pravdu a založí na tom nové náboženství, kterému dokonce mají drzost říkat pravé křesťanství!
V jedné práci jsem měl kolegu jehovistu, mladý, naivní kluk, který to učení převzal od rodičů, a pochopitelně neměl možnost poznat křesťanství, když mu to zakazovali. On ale tvrdí, že svou víru nemá od rodičů, nýbrž od Boha, ale když se ho zeptáte aby vám řekl evangelium, tak se zeptá co přesně chcete slyšet, že to neumí celé nazpaměť, ...jinými slovy, on ani totiž neví co to evangelium je, protože svědkové Jehovovi prostě evangelium neučí. Učí jen okrajové věci (k tomu převážně ze Starého zákona) a že spasení je z přesného poznání Bible, (nekážou Krista) což je falešné evangelium, a je tedy jasné, že jsou to falešní apoštolové, před kterými Bible varuje.

To je jak hledání voňavého hovna! Nikdy ho nikdo neviděl, ani necítil! Přesto věří, že někde leží!😂🤣😂

Když je někdo debilní, musí trpět! Nikdo to za dotyčného neodtrpí! Naposledy když u mě zvonili, namířil jsem a jak zdrhali, dementní chcípáci! Jehovista = nesvéprávný idiot! Jejich šéfíci = bezpáteřní, inteligentní a zištní psychopati.. Normálka.. Svéprávní vydělávající občané nemají na nesvéprávné dementy čas a ani náladu! A hlavně nemají čas mlátit prázdnou slámu! Ani za lítost mi dement nestojí! Hledáš?! Našels?! Tak nebreč kokote!

Dobrý den pane Housko, reaguji na Váš nemístný invektiv, že se mám k Jehovistům přidat ? Já, s ohledem na své povolání koncipienta ve státní službě, který musí z pochopitelných důvodů hájit zájmy stanovené českým a evropským právem nemohu být členem NSJJ ani jiné náboženské skupiny či organizace, která se vymezuje vůči některým standardním praktikám vycházejícím z platné legislativy. Například otázka transfůze je u Jehovistů sporná, přijímají jenom krevní deriváty a plazmu. To je, zejména u dětí, v ohrožení života v rozporu s platnou zdravotní legislativou. Proto se nikdy členem jejich společnosti nestanu. Apropo-jsem křtěný nepraktikující katolík, který má dvě svátosti - křest a přijímání. K biřmování jsem se už řízením osudu nedostal. Ale ze své právní praxe si stojím za tím, co jsem o členech NSSJ z hlediska jejich mizivé (prakticky nulové) kriminality jejích členů stojím. A mimo jiné odmítli restituce, takže nejsou přisátí na státním eráru, na rozdíl do ostatních církví. To je vše.

kokoti

Milý Tomáši , jste na nejlepší cestě se k nim ( NSSJ) připojit.. Bohužel jsem pracoval ve firmě , kde se tito "mírumílovní" lidé vyskytovali a mám poměrně značně odlišný názor a především zkušenost s jednáním a chováním těchto lidí. Psychické a morální vydírání je naprosto na denním pořádku ale vždy poměrně pečlivě skryto. Myslím si , že se to ds trochou nadsázky přirovnat k "letadlu"..
J.H.

ja jsem se stehoval v loucovicich a s jirim hoskem - jehovistou - s nim jsem take parkrat hrl na varhany - jsem se domluvil ze mi pri stehovani pomuze - a ztratily se mi veci - krome jineho vysavac - pak se zena od jiriho hoska prokecla ze ho maji doma - celkem se mi ztratily veci - vysavac vysilacka deka psacak fotak noty ruksak 2 kazet.mgt 2 aktovky aj. s hoskem jsem se pohadal a od te doby dela ze me nevidi rikal jsem to jos glosovi - ma vysi funkci u sv.jeh. - a ten rikal - to bylo uz davno - snazil se to zahrat do autu - takovi jsou svedci jehovovi

nejsem zaujatý člověk,ale musím reagovat na kon.tábory byl jste tam ?Já ne a papír snese všechno opravdu doporučuji bývalého kolegu na youtube Lukáš Klůc kde nezazněla jediná lež !!!Ti co jsme u nich byli víme jak to je ,včetně humanitární pomoci po tornádu atd.Jinak mnoho lidí za války se zřeklo své víry SJ jen ,aby mohli domů k rodinám a nesoudím je a SJ je proklínali

ano někteří jsou slušní,ale jsou nebezpeční ,bohužel vím osobně jak tato sekta funguje .Jsou cvičené opičky pod obrovským tlakem a total kontrolou to mi až tak nevadilo jako to že špínu metou pod koberec a postižení jsou neviditelní ............utečte dokud to jde

Dobrý den. Jsem právník, takže musím reagovat na nesmysly a hlouposti, které tady na fóru zazněly. NSSJ jsou řádná registrovaná církev v ČR, která by nedostala státní souhlas, pokud by projevovala sektářské rysy jako například satanistické a woodoo sekty, které působí v karibských zemích a v Africe. Bohužel mezi ně lze zařadit i Scientology, mezi něž patří řada "mediálních" celebrit. Také svobodní zednáři jsou nepochybně sektou, ve které působili i vrcholní čeští politici. Dále musím ze své více než 28 leté praxe uvést skutečnost, že kriminalita NSSJ je oproti ostatním členům denominací v ČR u NSSJ tak nízká, že nestojí za řeč (0,001 %).Nejsem členem NSSJ ale oproti např. matrikovým "katolíkům" jsou tam z velké většiny opravdu slušní lidé, kteří řádně vychovávají své děti, nedrogují , nekouří, nemají exekuce a jsou pro justiční orgány prakticky "neviditelní". Nikdy mi nic z jejich přesvědčení nenutili, i když jsem řadu z nich zastupoval při majetkoprávních záležitostech. Takže závěrem jen konstatuji, nech si každý z jejich kritiků sáhne sám do svědomí, zda by přežil koncentrační tábory do kterých byli jehovisté v době nacismu /1939-1945/ všichni umísťováni a přesto se většinou nevzdali své víry. Málokterá denominace v době VW II zůstala tak pevná ve svých zásadách , že nekolaborovala z nacisty....Víc nemám, co k tomuto tématu dodat. JUDr. Miroslav Tomáš, Zlín.

je na bozenstvi v rakovniku

Znal jsem jednu manželé dlouhodobé SJ.Meli jen jednu dceru a vychovávali ji tak aby byla pokračovatelkou jejich dila.Uz ve 12 letech byla zvestovatelkou SJ.Byla to hezká holka,a protoze vyrůstala mezi dospělými, uměla se správně představit, používat vybraná slova a to kluky přitahovalo ještě víc než kdyby kouřila a mluvila sprostě.Jenom se to kolem ní hemzilo.Byla to dcera staršího sboru a jednou byla viděna tam,kde by neměla být a tak to na ní praskli.Doma mi 114dostala pořádnou "nakládačku" facky jenom litali.Videl jsem ji potom seděla v poslední řadě celá opuchlá,vedle ní její matka rozzuřená a právě zaznělo z amplionu že otec té dcery je sesazen z pozice staršího na normálního člena.Ale fackování moc nepomohlo když jejich dcera přišla domů za pár měsíců s tím, že je těhotná.Tak to už byl vrchol, vždyť její rodiče jako SJ byli po celém okoli známijako kazatelé morálky a spravedlnosti a teď tohle! To už nebyly facky ale pěsti.V šestém měsíci potratila.Co se dělo dál to nevím,ale potkal jsem jejiho otce asi po půl roce a rikal mi že se asi dá na nějaké indické náboženství kde se ochraňuje vše živé.

Byla jsem Jehovistkou 30 let. Dnes,20 let po odchodu ze sekty,mohu již říci, jak dokonale je tato sekta organizovaná.Její představitelé jsou školení, jak manipulovat s lidmi. Nezáleží na IQ nebo vzdělání.Dnes, samozřejmě, nemohu pochopit, jak jsem jim mohla podlehnout.Snad jakási revolta proti režimu???
Fakt je, že zničí rodinu, zabrzdí vzdělání vašich dětí (nepotřebují vzdělané lidi), ukradnou majetek, psychicky zničí jedince..."Šmejdi" jsou proti nim neškodní beránci. Prosím, nemyslete si, že je pomlouvám, protože se cítím ukřivděná. Dávno jsem odpustila. Jen chci varovat případné další oběti. Opravdu je to nebezpečná sekta.

Kontext bible hovoří frankee jasně o původu pohrom,ktere přicházejí a budou přicházet na tento svět,a také dokládá jak to se světem nakonec dopadne.A reakce svědků na covid apod.muzes najit na jw.org "aktuální zprávy vedoucího sboru".Napr.cituji "ockovani proti covidu je osobni rozhodnuti kazdeho krestana".Bud frankee zdráv.

"Působí aby se stalo,nebo Ten který existuje, nebo Ten který koná" tak podobně se vysvětluje výraz Jehovah.Nejde doslova o jméno ale o přívlastek, protože faraon by nechápal jméno ale vyjádření moci Boha Hebrejů ve srovnání s božstvy Egyptanů. Nevím jak se v současné době SJ stávají nástroji k uskutečnění jeho záměru, ale veřejnost se diví,že taková radikální cirkev jako SJ se v současné době nijak konkrétně nevyjadřuje. Ani k virům ani k očkování.Vyvolat dnes světovou pandemii není žádný problém.A má to určitý význam.Plno lidí i nevěřících si uvědomuje,že na potenciální smrt nejsme připraveni.Viry hybernují při -70 C a mohou být snadno "skladovány" v satelitech na nízké oběžné dráze.(asi 350km) Během měsíce pokryje vertikálně družice každé místo na zemi. Jestli to je boží záměr to nevím ale v žalmu 89 čteme-Nelekej se hrůzy noci ani moru jež se blíží temnotami...

Slovo církev se frankee začala používat až od 3.stoleti, do té doby byli křesťané hlavně židy hanlive nazýváni ""sekta,cesta""aj.a poselství bylo dle vyznamu reckeho slova zasláno 7 sborům ne cirkvim.no a ze zide byl organizace a ne církev je jasné.vyznam slova organizace je "nastroj"a toto pěkně koresponduje s významem božího jmena "pusobi aby se stalo".kazdy se tak frankee v bozi organizaci šťáva nástrojem k uskutečnění jeho vůle a jeho záměru.

Už jsem si říkal,že nebudu muset nic psát,ale bavit se nebo psát se svědky Jehovovými (SJ) je jako když píchnete do vosího hnízda.Kdysi mě zastavili 3 slečny, v ruce měli strážnou věž a když jsem jim vykládal příběh kdy zázračně Bůh zasáhl do mého osudu tak jak jsem si to přál, tak odpověd jedné SJ byla "A jak to víte,že to nebylo od Satana !!!" Málem jsem si potom sypal popel na hlavu. Nevím proč někdo začal používat výraz "organizace" když v Bibli je slovo církev. Ve Zjevení máme popsaných 7 církví od Efezu až po Laodikeji. Je to historicky 7 období které trvají až dodnes. To znamená že zde Kristovi následovníci nebo církev je.To přece nepopírám. Ale kdo to je? ŘK církev tvrdí že oni, sv.Petr je přece pohřben v Římě a ŘK je nejvíc na světě, Mormoni mají důkaz od zjevení anděla, SJ zase tvrdí,že jakýsi "chytrý pán" nakonci 19.století přišel na to jak správně rozumět Bibli, Letniční zase maji nezvratný důkaz působení ducha Svatého a mluví jazyky jako apoštolové a tak dále.

Žalm 22:25:"budu tě chválit ve velkém sboru" , skutky 20:28:"dávejte pozor na sebe a na celé stado v němž vás svatý duch ustanovil za dozorce,aby jste pasli bozi sbor".Vzdy tady měl Bůh organizaci,zidy i krestany,frankee,kterou používal.ma ji v nebi a ma ji i na zemi.Aby toto nekdo frankee ale pochopil, musi mu Jehova dle skutku 16:14 "otevřít srdce".Kdyz toto popiras,je jasné,kde máš v Božím plánu pozici.Sam sobě se frankee stavas soudcem.

Dnes se už nic nedoporučuje, lidé si chtějí zvolit sami.A v současném stavu ani církve(křestanské) nefungují veřejně. Ale na čem záleží? Kříž s Ježíšem Kristem atˇuž kamenný nebo dřevěný viděl snad každý. Ale proč tento boží syn nevytrhl hřeby a nesešel z kříže když dokázal i vzkřísit mrtvé? To i jeho následovníci očekávali a římané byli pověrčiví toho kdo unikl trestu smrti se báli. A kdyby to udělal byl by osud světa už navždy zpečetěn! Mohli bychom říct - jezme a pijme neboť zítra zemřeme. Náš život už by neměl žádný jiný smysl.A Bůh(JHVH) se v poslédní chvíli od Ježíše odvrátil jako od klatého.(Proklet je ten kdo visí na dřevě Gal.)Bůh tak nenávidí hřích, že se odvrátil od vlastního syna na kterém spočinul hřích tohoto světa a i hřích těch kteří dnes žijí a to teď čtou. V Bibli čteme - Lis plný vína jsem tlačil sám a nikdo z národů se mnou nebyl.(Isaiáš)Ve Zjevení čteme On bude tlačit lis plný vína trestajícího hněvu božího. Po Ježíšově zmrtvýchvstání vstoupil k Otci do nebes a zde získává zcela zvláštní místo výš než andělé. Jakýkoliv pokus to přirovnat k nějaké pozemské hierarchii nemá smysl.Tady poprvé v historii Satan musí uznat porážku. Satan snadno přemohl prvního Adama ale tady tvrdě narazil. Není asi nutné hledat dokonalou nebo nějak jednotnou církev ale následovat Toho kdo kdo porazil Satana a zvítězil nad smrtí a tím vyvedl lidstvo ze tmy na světlo.

Asi bude clovek ktery jenom boři.Tak kterou organizaci jako vzor jednoty mi ty bláto doporucis?

Podle stylu psaní pane Werner asi Svědkem jste nebo brzo budete.A k tomu ještě ta arogance.Jednota je v duchu ne v tom,že nějaký počítač přeloží nějaký text do x jazyků a potom to všichni čtou.V roce 1982 jsem nastoupil pracovat do podniku,byl to jak se říkalo "azylový podnik",kde pracovali lidé politicky nespolehliví,nebo ti co podepsali něco proti komunismu a taky tam bylo několik svědků Jehovových.Byli to celkem chytří pánové měli v té době za sebou výslechy na policii nebo i vězení.Ale nijak nemachrovali.V roce 2000 podnik zavřeli a tak jsme se všichni rozešli.Po roce jsem jednoho SJ potkal,a říkal mi že už svědkem není a ti ostatní už také ne.Ze by něco provedli to se mi nezdálo.Asi tam přestali chodit z nějakého důvodu.SJ by si měli dát jako symbol barové litaci dveře, protože to je pořád někdo tam a zase ven.

Kdyz jsem cetl probudte se od svedku a někdo opravil nějaké informace z jejich casopisu tak to v něm uznali a omluvili se.efez.4:13 říká,,...dokud nedosáhneme jednoty ve víře a přesném poznani krista,dokud nedospějeme v dospělého muže,,.jednotu u svědků bychom mohli závidět. frankee jsi uplně mimo a plácáš se v blátě.svědek nejsem,ale kterou organizaci mi doporučíš jako vzor jednoty.

A proč bych tomu neměl věřit.Kdyby si SJ připustili kritiku a neprezentovali se jako "dokonalí a neomylní" tak by takové zprávy nebyly. Jsou světové církve (Baptiste, Adventisté) které mají vznik a centrum někde v USA a proč je nikdo nepovažuje za sektu? Je to proto, protože mají vlastní duchovenstvo v každé zemi,kde vydávají vlastní časopisy a není přikázáno číst knihy vydané a schválené někde v USA. Členové církvi mohou přispívat do časopisů, což u SJ je absolutně nemožné.Cirkve používají ekumenický překlad Bible na kterém se podílelo více církvi.Ne ten nesrozumitelný co používají SJ.Je možné aby SJ změnili svět nebo alespoň přispěli ke změně? Odpověď je ano.Ale poselstvím Evangelia ne tím co zdůrazňují jako důležité. V listu Galatským čteme ...vždyť že skutků zákona nebude nikdo ospravedlněn! Tu svobodu nám vydobyl Kristus.

A věříte všem takovým zprávám frankee?

SJ mají i svou mezinárodní seznamku.(JW match) Jsou tam docela pěkný americký holky, černošky, bělošky i hispanskeho původu a vypadají jako modelky a přesto nemohou najít partnera.Nezalezi jim přitom na rase,vzdělání soc.postaveni ale partner musí být Svědek Jehovův.A to je to hlavní.Jedna 30 ti léta SJ napsala: Poměr svobodných žen a mužů v našem sboru je 9 ku 1. Ale starsi sboru říká: Sestro, cti Bibli,modlí se.... ale vždyť to dělám říká sestra. Ve svých 33 letech to již nevydržela a našla si partnera který nebyl SJ.Byla za to vyloučena.

Často slyším nebo čtu že S.Jehovovi se řídí podle Bible nebo žijí podle Bible ale co to prakticky znamená.Ze nepřijímají transfuzi,tak to nemusí za život někoho ani potkat.Oslavovat narozeniny to se omezilo na potřepani rukou,v práci se už pít nesmí.A vánoce,plno lidí si loni stromek nekoupili...

Není škoda josefe kdyz si clovek vytváří postoje a závěry z tv seriálu?a není snad správne byt přesvědčen,ze to čemu clovek věří je pravda?

dnes jsem se díval v televizi na reprízu seriálu ,,Anatomie života" kde mladá maminka bojovala se smrtí, protože ji praskl žaludeční vřed a potřebovala nutně transfuzi ale bohužel byla Jehovistka tak ji nesměla přijmout a její otec tvrdě trval na tom ať raději zemře no hnus, nakonec to dopadlo dobře, protože to povolil její manžel no nechtěl ztratit milovanou ženu. je to jen hra ale při tom pomyšlení člověka až mrazí, že to klidně je i skutečnost. Kde berou Jehovisté tu jistotu, že si překlad z bible o zdržení se krve vyložili správně. tam se přece nehovoří o transfuzi a ani nemůže, když byla bible psána a ne jedním autorem tak pojem transfuze neexistoval. A ještě jedna věc, hnuti nebo společenství Jehovistů vzniklo ve státech mezi léty 1870 - 1879 ale křesťanství se začalo formovat už po narození Krista, tak nevím kde berou tu odvahu tvrdit že jen jejich víra je ta pravá a jen oni jsou Ti praví kteří pujdou před apokalypsou do nebe a ti co se tam nevejdou budou na zemi opět oživeni. Ach jo , můj bůh je hospodin a věřím že každého živého stvoření na zemi a je na každém z nás zdali ho přijímá nebo ne .

Děkuji zuzko za otázku.v mém případě se jednalo o finanční operace které byly dle mne v pořádku ale pri detailním pohledu to bylo za hranou což jsem v té době snad kvůli pýše neuznal.dnes to vidim jinak.vylouceny se může vratit kdykoliv buď jej kontaktuji starší sboru zpravidla 1×za rok nebo může o to požádat sam.prijeti transfúze není zuzko dogma svedku a je osobní rozhodnutí každého jakou léčbu si zvolí.mi rodice svedkove nebyli a transfúze si nedali i když lékaři hrozili až mozna vydírali.jelikoz se v této oblasti orientují požadoval jsem tzv.negativni reverz ,pak lekari souhlasili s alternativou.doporucuji stranky jw.org a rozhovory s lékaři kteří preferují alternativy k transfúzim.trochu jsem se rozepsal omlouvám se.

Četla jsem pane Radime, že jste byl právem vyloučen a nyní se chcete vrátit.Tomu nerozumím. Co jste provedl že jste musel 6 let být mimo? Jestli je někdo vyloučen a může se vrátit tak potom kdo to určuje kdy proč a za jakou dobu se smí vrátit. Když se někdo přizná že dobrovolně přijal transfuzi,tak je vyloučen?A za jak dlouho se může vrátit?

Myslim ze kritici i na jiných fórech mají pocit morální prevahy ale je to jen jejich pocit.ani jeden z nich tady nepředstavíl hodnovernou alternativu.

Po vlozeni prispevku se do odkazu pridala pomlcka s mezerami kolem, je potreba z odkazu odstranit. Nebo primo na youtube dat hledat "Byl jsem svědek Jehovův".

Jak je to se sebevraždou? Zmámý svědek Jehovův spáchal sebevraždu.

Ted, co jsem si to dukladneji precetl, jsem zjistil, ze tam mam par zapomenutych pismenek, takze se omlouvam za tyto preklepy.
Jak jsem se zminil o Bibli, ze je strasne prehnane represivni a jen za to, ze Adam s Evou jedli zakazane ovoce poznani, tak za to na ne a cele lidske pokoleni bylo uvaleno tolik kleteb, ze to je proste nemyslitelne, ze by se takto mel chovat ten nejvyssi Buh, stvoritel celeho vesmiru, ale mohl se tak zachovat vudce Anunnaku, Enlil, ktery stvoril nase tela z DNA jejich a c. kromanonskeho.
Jak znamo, Bible prevzala hodne prvku z Vedske literatury, ale pak premenila vse co je ve Vedach pozitivni, na negativni prvky. Proto se me vzdy libila vedska literatura misto bible, protoze je to kniha nabadajici k poznani, zatimco bible tresta poznani. Vedska literatura je take mnohem starsi, nez bible.
Kdysi jsem cetl knihu - Nauka o seberealizaci. Jednou jsem kracel v centru Vrchlabi a stal tam mlady hoch a zeptal se me, jestli bych nechtel nejakou knihu z vedske literatury a tak jsem si vzal tuto. Dal mi ji zadarmo. Nasel jsem ji za nekolik let a precetl ji za nekolik hodin, tak me zaujala. Je to uplne neco jineho, nez si cist depresivni bibli, ktera zastrasuje a vyhrozuje. Toto je kniha plna Svetla a krasy a ja vam nasel linku, abyste si ji precetli, pokuch chcete. Je take v Pdf.
https://docplayer.cz/26516674-Nauka-o-seberealizac - i.html

Mam dobreho znameho jiz hodne pres 25 let, ktery je Jehovista. Nikdy me do niceho netlacil a ani nenabadal, jen mi dal linku na jejich stranky, kdyz bych mel chut, tak at se na ne podivam a ctu si tam Bibli. Tento clovek je podle meho nazoru velice slusny, nenadava, nevoli politiky a rika, ze co sam nemuze zmenit, tak se do toho neplete, coz je dobry nazor, alespon podle meho. Nedavno jsem byl na houbach a seznamil se v lese s celou rodinou velice prijemnych lidi az casem, kdyz jsme si psali, tak me rekli, ze jsou Jehovisti. Take me k nicemu nepremlouvali. Podle meho je Bible napsana, nebo alespon hodne pozmenena Zidy a je to kniha velice represivni, ktera chce mit kazdeho pod kontrolou jako stado volu. Nelibi se mi, ze by Buh trestal tak krute Adama a Evu za to, ze snedli ovoce poznani. To mi jen rika a ukazuje, ze ten, kdo napsal Bibli chtel, aby clovek zustal zahalen nepoznanim a slepe cinil vse, co mu je receno.
Stare sumerske zapisy, ktere jsou 6000 let stare a dnes patri do zakazane archeologie rikaji a popisuji dopodrobna, ze lide byli vytvoreni skupinou Anunnaku, kterych sem dorazilo 12 z planety nazvane Nibiru, nebo take dnes - planeta-X. Tito mimozemstane sem dorazili pred 450 tisici lety, aby zde nasli zlato, ktere potrebovali na obnovu sve planetarni atmosfery. Nechci se rozepisovat, bylo by to na dlouho, jen chci napsat, ze velitel teto skupiny byl Enlil. Anunnaki maji gen nesmrtelnosti a i kdyz jsou zabiti, tak vudci znaji zpusob jak obzivnout mrtveho. Ti, co hledali a nasli zlato, tak ho i tezili a tezili ho neustale pres 200 tisic let, az se zbourili a chteli, aby Enlil povolil vytvoreni lidi, kteri budou delat tuto praci za ne. Po dlouhych debatach se to povolilo uskutecnit. Nez vytvorili dnesniho cloveka, tak to trvalo mnoho tisic let. Nakonec pouzili DNA cloveka kromanonskeho a svoji DNA a vajicko zeny Anunnaku vlozili do ni same. Tak se stalo, ze vznikl homo-sapiens. Prvni tento clovek zil 55800 let, ano 55800. Rikali, ze zije tak kratce, protoze mu nedali gen nesmrtelnosti, ktery sami meli ve svem DNA. Chci jen jeste napsat, ze jsem toto velice zkratil, abych tady nepsal do zitrka, ale jednalo se tam o tom, ze Enlil byl stvoritelem vsech lidi, tech 500 ze kterych se pak rozmnozili veskery dalsi obyvatele. Je to jeste mnohem slozitejsi, ale to nebudu popisovat. Nez Anunnakove opustili Zem, Enlil se rozhodl vsechno znicit, ale jeho syn Enki chtel zustat s lidmi, ktere vytvarel take a mel je rad, proto mu Enlil rekl at udela lod a vezme na ni vse jak se rika v Bibli. Pak mu predal knihu pravidel, aby ucil lidi jak se chovat, tedy pak to byla bible. Zide si vsak casem vsechno pomalicku upravili a delali v prave Bibli zmeny po zmenach, aby drzeli ovce pekne hloupe a poslusne. Enlil byl Buh stvoritel lidi, ale neni to Buh, ktery je univerzalni stvoritel celeho vesmiru i tedy Anunnaku. Takze ten nejvyssi nam Bibli nenapsal. Ten nejvyssi nam dal dusi a tedy soucast sebe a tedy nesmrtelnost. Je davno dokazane pokusy, ze duse zije bez tela a naopak ma neomezene schopnosti. Telo je jen schranka, abychom byli viditelni v hmotnem svete. Po odchodu se inkarnuje duse do novych tel do te doby, nez se stane diky poznani a osviceni soucasti te same frekvence jako ma opravdovy stvoritel - Buh.
Mozna by jste si meli precist neco o Bibli zde. https://sites.google.com/site/novamisantropovacita - rna/bible
Nema nic proti nikomu, ale mam rad ty, kteri ziji a nechavaji zit. At si kazdy veri v co chce, ale at se chova ke kazdemu s uctou a toleranci a vsechny represivni nabozenstvi at odtud vyzene pryc.
Jednou nejzajimavejsi a vedeckou knihou je i kniha jejiz autor je Bretislav Kafka - Nove zaklady exerimentalni sychologie. Pokud mate chut a chcete si precist dokazana fakta o dusi a dusevedomi, tak si tuto knihu prectete, zmeni vam pohled na existenci cloveka. Nasel jsem vam linku na Pdf dokument, abyste si ji mohli stahnout a precist zadarmo. Je to kniha velice tezka a musite se velice soustredit, jinak ji neporozumite.
https://kupdf.net/download/bretislav-kafka-nov-eac - ute-z-aacute-klady-experiment-aacute-ln-iacute-psy - chologie_5afd3a04e2b6f5633b88c13f_pdf

Jehovisti je sekta jak vyšitá, jsou to prostě jen vymývači mozku,kterým lide věří jak slepý, udělal bych to jak v Rusku,zrušit,zničit a zlikvidovat,po mě potopa,prostě je ustavně zakázat.

Ale proslýchalo se že podnik bude vlastnit Francouzka firma a tak ti 2 S.Jehovovi si našli práci jinde a tak jsem tam zůstal sám.Nikoho jsem nestrašil Armagedonem ani nezakazoval jíst jelita ale všichni si mysleli že S.Jehovovym jsem (i když jsem ji m nebyl) Kdyz podnik koupili Francouzi, nastal trochu režim.A právě tehdy mě někdo těm Francouzům prasknul že jsem jehovista. Ale nic se nedělo.Ale v závěru roku se nástěnka plnila blahopranim do Nového Roku a tak já jsem přidal verš z Bible- Malo kvasu celé těsto prokvasi!Gal.5/9.Ale Francouzi by tomu nerozuměli tak jsem to napsal z francouzské Bible - Un peu de levain fait lever toute la pete! Gal.5/9. Francouzi to brzy objevili,vážili si každého kdo mluvil Francouzky ale tohle je hrozně dopálilo.Ta fabrika byla kvasný průmysl,výroba droždí a to si z nich tady ještě někdo bude utahovat.Francouzi neměli rádi S.Jehovovi ve Francii,natož ještě tady,kde jsme byli jako jejich otroci
Věděli kdo to psal.Dostal jsem dopis,že se mám v určitý den a hodinu dostavit do kanceláře předsedy představenstva.Na schodech jsem slyšel jak ten nejvyšší Francouz řve (asi do mobilu) ...merd Jehova merd! Francouzky nerozumím ale určitě nevzyval pana Jehovu.Sedela tam tlumočnice,před sebou papíry a já se dozvidam,že mám okamžitou výpověď z práce. Důvod byl ten,že jsem nesprávným zásahem do stroje tento poškodil.Chvili jsem váhal ale potom jsem papír s výpovědí podepsal.A teprve teď se dozvidam jaký byl ten důvod k výpovědí.Jsem prý "snílek" a takoví v této společnosti pracovat nemohou.Armagedon v roce 2000 nenastal a to byl trumf pro Francouze.Vydal jsem se hledat ty dva S.Jehovovy co tam předtím pracovali ale zjišťují,že oni už Svědky Jehovovymi nejsou! Nakonec jsem z toho vyšel vítězně,měl jsem nové lepší místa a tu fabriku kde jsem pracoval předtím Francouzi po 4 letech zavřeli a všechny propustili.

Jak jsem kvůli Svědkům Jehovovým o práci přišel.Pracoval jsem v jednom potravinářském podniku kde pracovali i dva S.Jehovovi. Často jsem s nimi diskutoval a s jedním z nich začal Bibli studovat.

Pane Lumíre, je to možné, že je u Jehovistů, ale klidně bych věřila, že je takových podobných sekt více, co jsou podobného založení. Moje sestra se úplně změnila, je z ní sobecký prospěchář. Kdo nemá stejný názor, hned ho napadá. Teď už nekomunikuje vůbec.

moje jediná vnučka žila se svojí matkou tedy s mojí dcerou,měly se moc rády,vnučka uspěšně studovala a před nástupem na vys.školu se seznámila s mužem u kterého začla bydlet.Od té chvíle přestala studovat,přerušila jakýkoliv styk s matkou a snámi všemi blízkými příbuznými,svatbu i narození dítěte utajila.Trvá to už přes 10 let,veškeré naše snahy sblížení jsou marné,dcera svého vnuka a já pravnuka jsme neviděli a to vše bez uvedení jakéhokoliv důvodu.Myslíte si, že v tom má prsty uvedené společenství SJ,nebo se jedná o ještě horší sektu.Nevíme si rady.Budu vděčný za každý názor.Děkuji.

Mam pocit,ze jste neodpovedel na otazku

Já, bohužel také píšu z vlastní zkušenosti. Mám tam sestru, kterou tam naverboval její manžel. On v tom od malička žil, takže tu naučenou aroganci zkoušel i na nás. Absolutně člověk, který je sebestředný, bezcitný, důležitý, ale má tah na branku, jako jeho otec, který je také jehovista. Ví přesně, kde zacílit. Zbytek rodiny je roztrhaný a ti, co tam dobrovolně nechtěli, ale přišli by o rodiny jsou na antidepresivech, tohle vám přijde normální? Mě ne! Prostě sekta buzerující ostatní. Buď se přidáš a budeš dělat,co my po tobě budeme chtít a nebo sory, ale stýkat se nebudeme, až přiztoupíš na naše podmínky. Čili jasná nadvláda a ovládání jedinců. Je smutné, že vy už to nevidíte. No a k těm operacím, asi tak, jsou operace, které se opravdu dělají bez krve. Jsou operace, kde to prostě nejde a nepůjde!! A pokud máte nějaké zranění, které okamžitě vyžaduje těžší operaci, berou vás do nejbližší nemocnice a tam výběr není. A známe případy, kdy lidé v těchto situacích reagují různě, což je přirozené. Pud sebezáchovy je silnější, než nějaká ta sekta postavená na direkci. A pak tito lidé se bojí přiznat pravdu dalším zfanatizovaným jehovistům, že je vyloučí a rodina je zavrhne. Stále je to normální? Ovládání strachem a zastrašováním? Pokud Vám tento styl životní chybí, tak se rychle vraťte, asi nejste připravený rozhodovat o vašem životě sám a potřebujete mít nad sebou nadvládu a pomyslný bič. Přeji hodně štěstí a zdraví, ať nemusíte nikdy řešit otázku, zda krev přijmout a tajit to, nebo zemřít zbytečně pro aroganty!!!

Ja pisi vlastni zkusenost.pokud svedkem nejste pisete jen o zprostredkovanych informacich.zajimave je ze v nasem kraji jsou 4 nemocnice,ktere preferuji bezkrevni lecbu a jedna z nich ziskala mimo jine i za tento pristup oceneni.muzeme si popovidat o bezkrevni chirurgii: o derivatu skrobu,plazmoexpanderech,rekombinatu erytropoetinu apod.ktere jsou plnohodnotnou nahrazkou.ale obstal by jste v lekarske debate?a jestlipak vite co clovek pri masivni ztrate krve z fyziologickeho hlediska
skutecne potrebuje?

Pane Radíme, když jsou tak fajn, tak proč se vás vyhodili? Vždyť Jehova miluje všechny! Bylo několikrát řečeno. A myslete si co chcete, je to jedna velká sekta, kterou ovládají bezduché loutky, které nemají snad o emocích ani nejmenší tušení. A to mluvím z vlastní zkušenosti, aroganti, kteří jdou přes mrtvoly. Jejich ovládání a plíživý pomalý nátlak, hnus! Plno lidí, co tam "jako", že šlo dobrovolně ( šli tam jen kvůli toho, že tam mají zmanipulované rodiny), tak jen, aby o ně nepřišli, mohli se s nimi stýkat, jsou na antidepresivech. Tak tady nemelte nesmysly. Vůbec nevíte, jak to tam chodí!!! Hlavně to zákulisí. Stačí s těmi lidmi trochu mluvit o jejich pocitech, a věděl by jste více, ale to se u Jehovů nenosí. Je pocity druhých vůbec, ale vůbec nezajímá. Meloun stále jen to svoje. Možná by jste byl překvapený, kolik těch vašich velkých Jehovů škemrá v nemocnicích, když jde do tuhého o pomoc, kterou mají "zakázanou" a tají to! A zrovna těch, co o tom nejvíce kážou. Možná by jste měl prozřít dřív, než bude pozdě!!!!

Zajimave ze nefundovane a urazlive maji komentare vetsinou nezainteresovani lide.snad zadna jina org.nema vetsi predpoklady pro nejednotu nez svedkove.z ruznych statu kultury spolecenskych vrstev apod.a presto jedna z nejjednotnejsich org.na svete.stejne jako v prvnim stoleti se o krestanech mluvilo jako o sekte.takze?psi stekaji a karavana jde dal.byl jsem svedkem 23 let pote vyloucen a i kdyz nerad musim uznat ze pravem.nyni po 6-ti letech se chci vratit protoze nadeje a radost ze zivota bez jehovy a s nim se opravdu neda srovnat.mimochodem jsem vš 6 let studujici aramejstinu a rectinu (jazyky v niz byla napsana cast bible)majitel firmy zamestnavajici 37 lidi.opravdu vim co to jsou svetske starosti a naopak duchovni klid v jah pozemske organizaci

jehovisté znají perfekt bibli,jen člověk který ji zna 100% je schopen udolat je fakty.ja jim polozím par otázek a mám pokoj

Co máte se světky jehovivímy

Nemí příjemné muset "zahodit" rodinu/známé a začít život zcela jinak, ale není to nic, co by běžný člověk nemohl zvládnout. Už je to 20 let. A zcela rodina styky nepřerušila, cca jednou za pět let se "přátelsky" ozvou s jediným cílem - zjistit, zda se nechci vrátit.

A jak jste to bral, že se takto zachová vlastní matka? Vy se s ní bavíte? Mohl jste bez následků odejít?

Moje matka, se kvůli mému opuštění společenství nikdy nesetkala s mojí manželkou ani se svými vnuky, ale jinak to prý sekta není:)))

Zajimavy clanek.

Svědkové mají tzv.4.stupně členství. 1.studujici nebo zájemce, 2.zvestovatel(nepokřtěný)
3.pokrteny člen. 4.starsi sboru
Ti první dva mohou odejít bez následků.V rodinných žijících spolu,se něco takového ani zakázat neda.

10

Markéto, "vnitřní" pokyny jim to nedovolují, spíše zakazují. Takže tomu nevěřím, museli by to obhajovat. A pokud jste u Jehovů, tak to víte sama.

Pavlíno, nemusíte křičet. :-) Je klidně možné, že syn odešel od SJ a se svými rodiči se dále stýká. Ne všichni SJ 100% dodržují „nestýkání se“ s těmi, kdo odešli.

To co píšete o svědcích jehovovich se nezakládá na pravdě nejsem svědek pokud někdo udělá něco špatného má být vyhozen co dělají jiná náboženství jsou pedofilové různé věci dělají k takym lidem bych se v životě nespovidal jednou za rok jdou do kostela na půlnoční a další den vás pošle do vagíny.Protoze dodržují co mají vám se to nelibý.

Mám dotaz na jehovisty a chci znát pravdu!! Má sestra se provdala za muže, který "prý" odešel od jehovistů. Moc nevěříme tomu, že opravdu od nich odešel a je kolem nich stále mlžení. Je totiž zvláštní, že pokud dobrovolně odešel a jeho rodiče tám stále jsou ( otec dokonce na vyšším poštu), že se stále stýkají a navštěvují, jako by se nic nestálo. Přitom vím, že družit se s bývalými členy a ještě z rodiny, mají zakázané. Tak jak to je....!?!! Kdo tady lže..????

https://www.youtube.com/watch?v=AriRESQ8QKc&t=2109 - s

Svědkové Jehovovi nejsou tvrdou sektou, nicméně sektou jsou. Když jejich ústřední vedení v USA udělá věroučnou změnu, tak všichni členové musí bezvýhrady poslechnout. Nevyžaduje se věrnost Ježíši Kristu, ale lidské organizaci. Velmi nesympatická je jejich exkluzivita. Sami sebe považují za jedinou pravou organizaci (nikoliv církev!!!) a všechny ostatní církve za špatné. Podle jejich věrouky by měli členové obětovat i své děti, pokud by k záchraně života potřebovali krevní transfuzi. Ačkoli nic takového Bůh po křesťanech nechce. Jasně je psáno:,,milosrdenství chci, nikoli oběť".

Jo jednou zazvoní a pokud nemáte zajem tak si to zapíšou a potom už nepřijdou? Ha ha zrovna dneska u nás byli už podruhé během jednoho měsíce a pochybuji že to bylo naposled. Pokud budu chtít patřit do nějaké takové skupiny, tak si je snad vyhledám sama a ne aby chodili opruzovat lidi až domů!!!

Každému,kdo má sklony k tomu, co je pro jehovisty přísným zákonem,tj. věřit doslova všemu,tedy každému slovu Starého zákona, doporučuji knihu OBJEVOVÁNÍ BIBLE, Svatá písma Izraele ve světle moderní archeologie. Autory jsou dva bibličtí historici telavivské university, kteří na podkladě novodobých a starších archeologických výzkumů a vědeckých poznatků osvětlují celý historický dějinný proces, oddělují historická fakta, která jsou ve většině případů odlišná od toho, co bible říká. Z celého komplexu historického poznání pak vyplývá, jak a proč, také kdy, vznikaly teologické základy bible se snahami sjednotit izraelský národ pod vírou v jednoho boha. Kniha je psána s úctou k bibli, avšak na základě objektivního historického, archeologického a dalšího vědeckého poznávání složitých historických procesů v dané oblasti (Judea, severní část Izraele, Egypt, říše a království v oblasti Mezopotámie, Asyřané, Babyloňané, Pelištějci, atd.)Bible bez náboženské demagogie.

NSSJ - tedy svědkové Jehovovi sektou jednoznačně jsou. Na jednu stranu opovážlivě tvrdí, že jsou "Božím informačním kanálem" a že jim Bůh sděluje svoje myšlenky. Pro upřesnění: toto tvrdí tzv. "vedoucí sbor" a všichni ostatní členové se s tímto ztotožňují. Vůbec jim ale nevadí, jakou pohanu na Boha přivedli. Neustále se měnící nauky měly na svědomí X lidských životů (neustále se měnící nauka o přijímání krve), falešná proroctví ohlašování konce světa, překrucování Bible k ospravedlnění svých dogmat atp. - něco neskutečného! Druhou nejhorší věcí je to, že ačkoliv se považují za křesťany, křesťany vůbec nejsou. Oni totiž svým učením zůstali ve Starém Zákoně a nehodlají akceptovat "novou smlouvu", tedy Nový Zákon. Z Božího Syna "vytvořili" anděla, navíc naprosto nerespektují, co jim Bůh přikázal právě v souvislosti s jeho Synem. Oni jsou vlastně svým způsobem oběti a chudáci, neboť je mezi nimi velké množství lidí tíhnoucí k Bohu, kterého ale neposlouchají, když se řídí jenom tím, co jim nařídí jejich vedoucí skupina. Vždyť ty chudáci si ani neuvědomují, že svým postojem, nauky a přímém odporu proti Bohu vlastně nejsou vůbec očištěni, nebo-li spaseni Kristovou výkupní obětí! Už ta jejich Večeře Páně, kterou nazývají "Památná slavnost" je něco nepředstavitelného. Symboly, které má každý křesťan přijímat, tedy chléb a víno, kolují z ruky do ruky, nikdo je nepřijme a nakonec dojdou bez užitku ke skartaci! Toto je vyloženě pohrdnutím opatření k záchraně a prolité krvi Božího Syna! Toto totiž rozhodl tzv. "vedoucí sbor" s odůvodněním, že tyto symboly jsou jenom pro někoho, kdežto Boží Syn řekl, že symboly mají přijímat všichni, čímž jsou v přímém střetu se samotným Bohem.

Stalo se ze sekta Jehovových víc ublíží. Kamarádka se nechala přesvědčit a nakonec kvůli nepřijetí krve nakonec zemrelaI Stejně takskoncila i naše teta, úzké někdo vysvětlil jaký mají svedkovovych přesvědčeni bninlr

Malo lidi,kteri maji cas v dnesni dobe toto resit.Nikdo nevi co bude az umre,jen ten kdo to zazije,jinak určite super ze tady resite,to co na madagaskaru nikdy :-)

Pane Ringo, ctete 1 kor.13/8
...i poznani bude prekonano.

Víra následuje za poznáním, máte nějaké ? Je vidět že néééé :-)

Proti jehovistům bojuji od roku 1978, tedy více než 40 let. Je to škodlivá sekta a kdo se jim zaprodá, jen na to doplatí. Jejich funkcionáři kradou a podvádí. Nábor se mnohdy soustředí na psychicky slabší jedince, aby získal další platící oběti. Vydírání je běžnou praktikou.

Článek je z velké části pravdivý, záleží na tom jestli jej čte někdo kdo je svědkem J. 1 rok nebo někdo kdo je nebo byl svědkem J.20 a více let. Svědkové Jehovovi nejsou sekta ale uvnitř vznikají sektářské skupinky nebo jednotlivci. Zvlášť nevhodné nebo až nebezpečné je to, když žena svědkyně Jehovova chodí "vyučovat" jinou ženu. Uvedu zde 3 příklady které se staly.
1. K mojí sousedce paní Jarce začala docházet jedna svědkyně na návštěvy. Paní Jarka byla rozvedená asi s 11 ti letou dcerou, měla sotva dokončené základní vzdělání a tak jsem si říkal, že by to mohlo být pro paní Jarku prospěšné, když se seznámí se vzdělanější ženou.Po pár týdnech jsem se potkal s paní Jarkou a tak mi začala hned vykládat jak všechna náboženství jsou špatná a že v Bibli cosi změnili a že jedině svědkové Jehovovi objevili tu pravdu. Něco takového jsem čekal. Ale svědkyně pokračovala v nátlaku takovým způsobem, že paní Jarka dále odmítla se scházet. Tu se ale svědkyně odhodlala k poslednímu zoufalému pokusu. Řekla jí,že by ona i její dcera měli zajít k obv. doktorce a tam podepsat, že nebudou přijímat krev! Ale paní Jarka se nenechala ovlivnit, a sdělila svědkyni, že její dcera má otce který s nimi nežije a že by i on musel s tím souhlasit. Skončilo to.
2. K mojí příbuzné paní Zuzaně docházela jiná svědkyně. Hned při první návštěvě si svědkyně věimla,že celá jedna stěna pokoje je vyzdobena náboženskými obrázky,křížky a ikonami.A řekla paní Zuzaně, že takové věci nejsou v souladu s pravou vírou a že by měla uvažovat o odstranění těchto věcí. Při druhé návštěvě byly věci opět tam, kde byly předtím.Svědkyně otevřela Bibli a ukázala paní Zuzaně co o těchto věcech Bible říká.Ale paní Zuzana se bránila s tím, že to jsou věci jejího manžela a že jeho víra a přesvědčení takové věci povoluje, a dodala že je již podruhé vdaná a že nechce mít další problémy nebo se dokonce rozvést. A proč ne? dodala svědkyně.
3. Můj spolupracovník se mi jednou svěřil, že za jeho manželkou dochází domů svědkyně Jehovova. Měli spolu 3 děti ale nějak dobře to tam neklapalo a tak ať si ženy alespon popovídají.Po pár měsících mi ten spolupracovník říká, no představ si co se u nás doma stalo ! Já nastrojím vánoční stromek, nachystám dárky a ona(manželka) se najednou otočí, řekne že to je pohanský a jde pryč!! K rozvodu nakonec došlo a svědkem se nestal nikdo.

Náhodou jsem narazil na tento článek , přečetl jsem si pozorně všechny názory či připomínky včetně úvodu, můj názor je stejný , jsem přesvědčený , že každý má věřit tomu co uzná za vhodné , pokud tím ovšem neškodí sobě nebo blízkým a společnosti. Jehovisti , komunisti , křesťanství a různé sekty , mají mnohé společného , sbírají do svých řad ovečky , lidi které laskavým slovem osloví a nabidnou mu aby se přidali , různé agitace , přesvědčování o spravnosti a důvodech , proč zvolit zrovna je a proč věřit. Vše jakoby logicky vysvětlí , bohužel někdy není dán ani prostor k vlastní úvaze , většina lidí v různé životní tísni na toto slyší , měl jsem kamaráda od dětství , normální kluk se vším co k životu patří , po letech ho potkám a už na první pohled jsem poznal , že není něco v pořádku , choval se a mluvil jinak , posléze mě rekl , že vstoupil k řadě Jehovistů a že mu pomohli, dobře , jen jsem timto ztratil někoho koho jsem znal , se kterým jsem mohl mluvit o všem , najednou vše jinak , nezazlivam mu to , jen mě to mrzí. Člověk by měl zůstat v mysli vždy svobodný , miluji lidi , mám rád život a žiji slušně , nepatřím k žádným citovaným spolkům , jsem sice křesťan ale do kostela nechodim pravidelně, bibli nečtu a jestli je opravdu Bůh k čemuž mě učili , pak věřím že mě za to neodsoudí , snažím se zejména věřit sobě a lidem u kterých cítím lásku , poctivost a upřímnost , vím co je zlo a vím co je dobro i když někdy je složité se zorientovat. Víra v něco není špatná , ale to vše musí být založeno na svobodné úvaze a v rozumné míře i když je někdy těžké stanovit nějaké hranice , každý jsme jiný. Víra se dá snadno zneužít , zradit může jak člověk , tak i ty různé společnosti. Jinak článek autora je napsán v podstatě správně , je ale logické , že z řad Jehovistů pochopen nebude ani z části , bohužel. Tedy , každý by měl zůstat svůj , žít svobodně svůj život s pozitivním myšlením. Nehledat ideál , nic není ideální , občas si pobrečet ale nenechat se vtahovat někam , do něčeho , do neznáma a očekávat , že oni za mě něco vyřeší. Berte to jako názor , se kterým nemusíte souhlasit , ale zamyslet se můžeme.

Je škoda že se lidé tak rádi rozdělují. Na barevné nebo chytré a chytřejší, ta různé víry a bezvěrce. Ale když se narodí tak máme všichni v sobě pocity spravedlivosti a pravdivosti a nenásilí. Proč se ptají ti co věří těch druhých - Věříš v Boha? Ale oni nemusí věřit - Búh je i bez víry lidí, s Bohem v sobě se každý rodí i umírá. Nevnucujme lidem to co stejně v sobě mají. Lásku bohabojnost a pokoru. Pokud tyto vlastnosti někdo nemá, tak je ztratil špatnou výchovou - Ne tím že by se narodil bez dobrých vlastností. Všechna chamtivost je jen naučená jako i závist a neúcta, to vše se šíří čím dál rychleji jelikož lidská soudnost zapomíná hlídat zadní vrátka moderních technologií a pozlátek které lidem ponoukají špatnosti. Zkuste dnes vzít 7 letému dítěti z rukou Tablet nebo mobil když právě sleduje něco na Tweetu nebo Facebooku debatuje s kamarádkou. uvidíte tu odezvu, to dítě si je jisto že přece má na to nárok být chytřejší než rodiče. A rodiče v zájmu klidu aby si mohli dáchnout po pivečku na gauči tak nechají dítě tvořit svůj svět podle obrazu dodavatele uniformity. Jsme hlupáci kteří neumí říct a dost jen v zájmu vlastní lenosti. Lenost zahubila již několik civilizací v rozvoji, tak proč by to měla přežít tato přechytralá společnost.

Nejsem svědek Jehovův, ale co vím jistě je, že článek je z velké části zaujatý a nepravdivý. Příspěvky k tomuto článku jsou různé, nicméně příspěvek od Jana mi příjde rozumný a vskutku jsem v Bibli vyčetl, že je Země v uvozovkách kulatá a to ve spisech které byli napsány v době, kdy neexistovala věda a technika a mnohé další. To mne utvrzuje v tom, že Bible není jen ledajaká kniha ale skutečná kronika s dalšími vlastnostmi. Kdyby se lidé řídili biblí, nebylo by na světě tolik krutostí. Všude kolem nás se šíří drogy a chtivost po hmotném majetku, ale to je podle mnohých normální. Proč to tak je? I na to jsem v Bibli našel odpověď.

Ještě bych rád doplnil, že někdo z nás samozřejmě může být senilní, nerozumí Bibli zcela správně, je to pro něj nové, má nějaké vlastní niterní potíže, není si věcmi jistý, atd. To může potom způsobit drobné nepříjemnosti jako to, že je pak takový svěděk někdy otravný. Tak snad se kvůli tomu svět nezboří. Tohle je hodně důležité. Přemýšlet, proč někteří z nás takoví jsou. Můj nevlastní otec (také svědek Jehovův) se také někdy doma chová přehnaně, až moc moralisticky. Snažím se mu to nemít za zlé. Mohlo to být taky přesně naopak, a navíc měl v mládí psychické problémy, které člověka ovlivní do konce života. Také hrají důležitou roli okolnost, vztahy atd. - to jest odpověď pro ty, kteří tvrdí, že jejich rodina (která se stala svědky) svého ateistického člena rodiny nějakým způsobem neuznává, apod. Naopak - V Bibli jsou rady pro manžele, které se snaží daný svědek v manželství uplatnit, a to i když jeho drahá polovička svědkem není. Takže ,,hlubokou úctu'' má křesťanská manželka ke svému manželi i v případě, že on sám svědkem není. Všichni jsme jenom lidi.

Článek je neskutečně přitažený za vlasy a autor je očividně otrávený z toho, že na něj někdo zazvonil a nebyl to pošťák. Jsem svědek Jehovův a nedělá mi vůbec problém napsat jak je to ve skutečnosti :-)
Za 1. Tvrzení, že při porušení nějaké biblické zásady následuje pro jedince veřejné kárání nebo vyloučení - Ve skutečnosti je to tak, že veřejné kárání probíhá tak, že se v sále mezi svědky oznámí ,,Jan Novák byl pokárán''. Tím to hasne. Neříká se co daný jedinec udělal. Je to jeho soukromí. S vyloučením je to tak, že daný člověk musí spáchat něco opravdu zlého, aby byl vyloučen. Například manželskou nevěru. Nebo se stane, že někdo opustí naší společnost dobrovolně. Stačí vhodit do schránky dopis se slovy ,,již nechci být svědkem Jehovovým'' + podpis. A je to. Žádné psychické týrání. Je pravda, že svědkové Jehovovi se nemají bavit s odpadlíky, což je ale naprosto logické. Tohoto jevu si můžeme všimnout v podstatě ve všech vážných společnostech která má taky své odpadlíky. Odpadlík = člověk který se dopustil něčeho zlého / dobrovolně se vzdal drahocenné Bible = může mě ovlivnit nesprávnými názory na sex, peníze, návykové látky, filosofické nesmysly. Uvědomte si prosím, že se snažíme dodržovat Biblické zásady, takže něco jako psychické týrání je pro nás naprosto odporné. Přesně za tohle by byl člověk vyloučen - kdyby někoho týral nebo s ním manipuloval.

Za 2. Tvrzení, že jsme úplní zdegenerovaní blbci (dle autora článku), kteří nevidí rozdíl mezi kanibalizmem a transfúzí. Podle Bible je v krvi duše. Ať už to chápete doslova nebo jako přísloví, my to bereme vážně. V Bibli je jasně řečeno, že se máme zdržovat krve - což se vyplácí. Bezkrevní operace jsou daleko více bezpečnější. Svědkové Jehovovi dostali několik ocenění za podporu bezkrevní léčby.

Za 3. Tvrzení, že ženy mají nižší postavení. Podle Bible, mají ve společenství křesťanů přednášet (to znamená pořádat biblické přednášky) pouze muži. Tím asi končí veškeré utlačování žen. Opět - řídíme se podle Bible. V té se píše, že každý manžel má osobně milovat svoji manželku, jako sám sebe. A manželka by měla mít ke svému manželovi hlubokou úctu - krásné zásady, které v dnešním světe chybí. A ejhle... 50% manželství se rozpadá, zatímco svědkové se rozvádějí naprosto minimálně, protože (a to je 4. tvrzení) na svém manželství pilně pracují a váží si jeden druhého.
Mimochodem v Bibli se také píše, že muži si mají žen vážit. Bible také ženu popisuje jako to, co muže doplňuje.

Za 5. ,,Odborníci se domnívají, že se jedná o sektu.'' - Tohle je jeden z největších hoaxů. Ne, sektou nejsme. Sektařství je v Bibli zakázáno. Pokud vám na dveře zaklepal slušně oblečený člověk, který Vám zdvořile nabídl biblickou literaturu nebo si s Vámi chtěl v poklidu popovídat, narazili jste na svědka, kterému v případě nezájmu stačí říct ,,dobrý den, nemám zájem, děkuji, nashledanou.'' Svědek si zapíše, že zde už zvonit nemá, protože pán/paní neměl/la zájem. Pokud Vás na ulici přepadne banda podivínů kteří se vás pokusí znásilnit, zranit a pak obětovat Vaši krev na nějakém oltáři, tak jste narazili na sektu. Prosím, nepleťte si to.
Sekta je označení pro skupinu lidí, kterou vede jakýsi vůdce jenž o sobě tvrdí, že má nadpřirozené schopnosti a který po těchto lidech vyžaduje peníze/sex, výměnou za poskytnutí svých podivných služeb - tohle je sekta. Jinak samozřejmě chcete-li právně - sekta je označení pro lidi náboženského vyznání, které není povoleno státem. Pokud se nepletu, tak Svědkové Jehovovi jsou ve všech moderních zemích povoleni (vyjma Ruska, jelikož zde vládne Pravoslavná církev). I když podle Bible, my, svědkové Jehovovi, budeme poslední náboženskou menšinou, která bude pronásledovaná celým světem, a pak má podle Bible přijít armagedon. Tím se dotýkám posledního tvrzení - že vymýšlíme smyšlené konspirační teorie o konci světa (lze vyčíst mezi řádky od autora článku). Jen pro zajímavost - Bible jako první obsahovala informaci, že Země je kulatá, nic ji nepodpírá, vysvětlila koloběh vody, předpověděla všechny Egyptské rány (historicky zcela doloženo), předpověděla vzestup a pád Velkého Babylonu, vzestup a pád Alexandra Velikého, 1. světovou válku, vznik OSN, a další hromadu věcí. Přitom ale knihu Bibli napsalo několik mužů, kteří se navzájem někteří ani neviděli, neznali, nezažili se a každý napsal jinou část Bible, v jiný čas - přesto v ní vše dává perfektní smysl, a je nezničitelná (jak o sobě sama říká, a očividně je to pravda, když se jí některé velmoci snažily zničit, ale neúspěšně). Z těchto důvodů lze věřit, že i jakkoli pohádkově znějící proroctví do budoucna, nemusí být nesplnitelné. A přece jen... konec světa není ani taková pohádka.

Tak snad jsem tu pár věcí osvětlil :-)
Mimochodem, je mi 18 let, studuji střední školu, mám zajištěnou fajn práci do budoucna, nekouřím, piju střídmě, a se sexem čekám až do manželství. Nedělám problémy, snažím se s druhýmy vycházet a mít je v úctě - kdybych Bibli neměl, nebyl bych takový. Asi bych podlehl věcem, které mě dříve pokoušely.

Já som nespokojný s tým že keď niekoho vylúčia tak ho aj vlastná rodina utláča pokiaľ sú členmi tej viery,..proste toho vylučeneho majú za stelesnené zlo a jednajú s ním zle, kým neni nanutene prijatý naspäť a je opäť členom je to ich heslo kto neni s nami, je proti nám a vlastná rodina zakazuje kontakt z opačným pohlavím doma pokiaľ neni ich člen v manželskom zväzku, tak nemôze mať rodinu lebo by to bolo smilstvo a musí sa prispôsobiť normám rodiny svedkov no nie každý sa chce sobašiť z rôznych dvovôdov v skutočnosti tam slobodná vôľa neni... Nemal som ten pocit bol som vylúčený matka vo viere a nemohol som mať v pod rodicovskou strechou nikoho ako partnera lebo by to bolo smilstvo takže niekomu keď spadne a zle sa mu vyvíja situácia lebo je ekonomicky slabý a nemá na byt tak sa musý len túlať v živote ako tulák z depresiou a nemôže normálne žiť kvôli náboženským komplikáciám a biblický mravným fanaticky mravným zákonom lebo pre svedkov je priorita brať sa medzi členmi organizácie a vylúčený je pre nich hrozba tak s ním jednajú zle vraj je to príkaz a také majú pokyny v podstaťe ho psychicky tyraju a manipulujú len aby nemal inú možnosť a bol opät ich členom stoho človek už nevie vyjsť nikdy necháva to doživotné stopi na duši mysli psyché človeka

Byl jsem svedek nez me pripravily o pritelkni uplne ji zblbly hruza ja bych to zakazal same nesmysli kraviny fuj......

jiri hosek loucovice jehovista me okradl a tvari se jak svatousek, s tou krvi nesouhlasim

1.Milí čtenáři,myslím ,že si uděláte obrázek sami v momentě ,když někdo napíše ,že organizace Červený kříž vysaje krev od dárců jako upír.K tomu není co dodat. Mám přátele ,kteří svou krev darují bezplatně s tím ,že jejich snahou je pomoci.A jen jeden si za to nechává platit, protože bohužel nemá dostatek peněz ,které si v práci vydělá a živí sebe a své dítě, protože žena s nimi není a nepřispívá.Každá koruna - i za odběr ,je pro něj dobrá.Podle mého názoru organizace Červený kříž funguje jen jako propagátor a oceňovatel dobrovolných dárců,ale s odběry nemá nic společného ,neprofituje na nich žádným způsobem. Zřizovatelem transfuzní stanice je zřejmě většinou nemocnice v dané oblasti.A ještě bych chtěl připomenout,že kromě odběru krve a plazmy v rámci dobrovolného dárcovství také tyto stanice odebírají pacientům jejich vlastní krev v rámci tzv.předoperační přípravy - když je čeká těžší operace a je potřeba mít víceméně zaručeno ,že krev bude tělem operovaného přijata lépe , než krev od dárce.Pokud svědci Jehovovi věří ,že krev při operaci od jiného dárce nepotřebují a jsou v tom vychováváni ,pak je možná jejich víra drží při životě .Neboť je psáno - víra Tvá tě uzdravila .Věřím , že se za dobu existence Jehovistů u nás staly případy ,kdy stoupenec víry Jehovistů byl operován a byla mu poskytnuta krev jiného člověka a díky té operaci přežil nebo žije .Ale zbytečně se o tom nemluví.

Celé je to projekt CIA.

Nemáte pravdu. Jehovisté jsou skutečně jedna z militantních skupin Iluminátů, která se snaží postupně ovládnout svět. Nevěřící chcete následně zlikvidovat. Probuďte se kolego!

Clanek obsahuje smesici polopravd.JW (Svedci Jehovovi) nejsou zadni Iluminati, ale nabozenska skupina lidi, kteri si nepreji nic jineho, nez abu byl na svete mir. Aby tento korupcni system byl nahrazen Bozim kralovstvim v jehoz cele bude stat Jezis Kristus.
Tito lide se ridi co rika Bible. Je to jedina skupina lidi, ktera se nestiti vyslovovat prave osobni jemno Boha -Jehova/JHVH/YHWH/cesky Hospodin. Bez nich by dnes toto jmeno zaniklo.
To, ze zakazuji koureni je jen pro dobro jedince. Alkohol zakazan NENI a pokud je konzumovan v mire, je to naprosto vporadku. Zakaz tetovani je v Bibli. Ono je to ve sve podstate ohavne, ale je tolerovano.
Cista lez je v poslednim odstavci o transfuzi krve. Krev je dnes vynosny byznys Cerveneho krize, ktery od dobrovolniku vysaje krev jak upir a nemocnicim ji prodava! za nemale penize. Transfuze NENI zarukou, ze clovek prezije. Princip spociva v tom, ze pri velke ztrate krve kolapsuji zily a tepny. Staci tzv. saline solution, ktera pomaha udrzet satabilitu zil a tepen a telo si uz pomuze samo. Existuji nemocnice, kde se provadi slozite operace mozku BEZ transfuzi. Existuji samozrejme i jine metody, ktere verejnosti nejsou znamy.Proto, nez napisete falesne informace, radeji si zjistete fakta o transfuzi se kterou souvisi ruzna fiaska jako AIDS nebo hepatitis C aj. nemoci.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

List Jaromíra Soukupa: Stane se teď i politikem?

Jaromír Soukup se rozhodl opět vstoupit do vysoké politiky. Podaří se mu i díky TV Barrandov prorazit do Evropského parlamentu?

 

Talkshow Jiřího Ovčáčka na TV Barrandov

Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček bude mít svůj vlastní pořad na TV Barrandov. Podívejte se, které hosty u něj můžeme očekávat...

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE