ZAJÍMAVOSTI

Patří Tchaj-wan Číně? Kolik má obyvatel a jak velkou armádu

Komentáře

Čínská Republika a Čísnská Lidová Republika je jeden stát. Jenže ten první za legitimní vládu považuje tu co je na Taiwanu a ten druhý považuje za legitimní vládu tu v Pekingu. Obě vlády si nárokují území celé Číný.
Ani jedna vláda nevyhlásila nezávislost, obě vlády se považují za jedinou pravou vládu celé Číny a obě věří, že jednoho dne se Čína sjednotí. Akorát každá vláda si to sjednocení představuje jinak. Ta Taiwanská chce, aby Komunisti byli svrženi a pak se vrátí vítězně do Pekingu a ta Pekingská chce svrhnout tu Taiwanskou.

ČR úznává jako právoplatnou vládu tu Pekingskou tedy Komunistickou, ale jsou země, které úznávají zase tu Taiwanskou vládu. Takže tu máme situaci kdy Čína má de facto dvě vlády. Pro mně je třeba legitimní vláda Číny ta Taiwanská, protože byla zvolena v demokratických volbách na rozdíl od té vlády v Pekingu.

cau milane jakpak se volas na skole s nadhledem

ZDRAVIM, Jakpak se mate soudruhu, ja chllujub na vysoké skole života

AHIJKY JAK SYE MATE UANBSE MAM DOBRE DOUFAM ZE CY TAKE PRROTZE STE COLKONVE JAK PES JA TOV VGIM VY XCOLOXIC

V roce 1971 nástup ČLR za stáleho člena Rady bezpečnosti byl spojen ve vztahu k Tchaj-wanu s respektováním statu quo tj., že se uznává zvláštní státni zřízení na ostrově ve spojení s vlastním politickým systémem, přičemž se ČLR zavázala, že nikdy nepoužije sílu proti Tchaj-wanu. Ovšem právo na sebeurčení ostrov nemá. My máme právo mít na Tchaj-wanu konzulární zastoupení, bohužel k jeho zřízení nikdy nedošlo. Číně by se její závazky měly připomínat, ale to EU ani ostatní členské země OSN nečiní. V.P.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE