ZAJÍMAVOSTI

Kvůli stoupajícímu oceánu se stát Tuvalu přesune do virtuální reality

Komentáře

pokračování, jsou na svém místě již statisíce let. Těm toto výše uvedené jako v Tuvlu nehrozí

První maregrafy byly instlovány cca kolem r. 1859. Dle záznamů z nich je patrné, že hladina oceánů stoupá takřka lineárně od první chvíle, co byly instalovány. Samozřejěm, že nikoliv kvůli tomu, že byly instalovány maregrafy, tak že tímto vlivem stoupají oceány. Nikoliv, kdyby byla taková technika o sto let dříe, tak bychom spatřili podobné údaje.Takže závěr je, že oceány stoupají již cca od 15. století a sice cca 3.19 mm/1 rok. V době instalace prvních maregrafů byl průmysl velmi zanedbatelný. Takže logicky, stejné tempo stoupání před 160 lety jako dnes znamená, že lidská činnost malá v minulosti jako velká v současnoti má stejný vliv na stopupání hladin oceánů. Takže od těchto zchytralých domorodců to je jen vydírání a nasazování psí hlavy na průmyslové země, že jako "my" zpohodlnělá Evropa můžeme za jejich nicotné atoly. Faktem je, že mnoho těchto atolů se vynořilo v době celkem nedávné, například tak 1000 - 2000 let zpět a také občas tyto atoly jako neatabilní útvar zmizí pod hladinou, zde kromě jiného i kvůli stoupajícímu oceánu, ale to si zavinili sami, asi jako kdyby přeživší obyvatelé Pompejí obviňovali druhé, že mohou zato, že sopka zahubila toto město. Tak vybrali si ho, tak to tak dopadlo. To samé podobně i zde v Tuvalu. Jiné ostrovy, jako bývalé podmořské sopky, třeba Wauhi Rapa Nui či Havajské souostroví či Pitcairnovo souostroví.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Stavba futuristického města „The Line“ v Saúdské Arábii (2022)

V Saúdské Arábii staví tzv. lineární město s příznačným názvem "The Line", které se bude táhnout 170 kilometrů pouští. Co o něm zatím víme?

 

Konec světa - předpovědi, kdy a jak přijde na Zemi apokalypsa

Země už "přežila" řadu předpovědí o konci světa. Jaké jsou aktuální předpovědi i reálné konce života, jak ho známe?

 

Jaké bude počasí【2023】: Budou bílé Vánoce?

Jaké počasí bude v Česku panovat na Vánoce? Dočkáme se nakonec pořádné zimy jako z Mrazíka?

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE