POLITIKA

Volební koalice do parlamentních voleb v České republice

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - informace zde.

Komentáře

Dlouhé volební programy "nikdo" nečte a voliči chápou volební program převážně tím, jak kandidáty znají a co kandidáti veřejně řeknou a prohlásí. Nešvar nedodržovat a otáčet takto chápaný volební program eskaloval právě v parlamentních volbách 2021. Kdy se ukázalo, že vítěz voleb mocensky realizuje i zásadní změny, které vůbec neměl v programu. Voliči pak zjišťují, že byli oklamáni a obelháni, ale nemají možnost to napravit jinak, než v příštích volbách, což může být i fatálně pozdě a vládne se jinak, než si přeje lid. Demokracie je tím zlikvidována. Lid pak vyjadřuje svou vůli na demonstracích, ale prolhaná vládní koalice na to nebere zřetel. U nás nefunguje mravní zákon, na jehož základě musí politik a volební uskupení, kteří se zpronevěřili svému programu, odstoupit. Měl by o tom rozhodovat ústavní soud, ale u nás i ústavní soud podléhá zvolené politické moci, stejně jako média. Nezbývá tedy, než aby o odstoupení od moci rozhodovaly demonstrace, což je ta nejpřímější demokracie, jedině schopná napravovat programové volební podvody. Demonstrace mají své představitele a mluvčí a jinou možnost napravovat programové lži a jednání vládnoucího uskupení proti vůli lidu nevidím. Tato pojistka demokracie by měla být rovněž zakotvena v ústavě srozumitelněji a důrazněji, než je tomu dnes. Jedině na demonstracích také může lid reagovat na nepředvídané události, které nikdo neměl v programu a vláda je řeší jinak, než si přeje lid. Příkladem může být migrace nebo pandémie nebo nepředvídaný vážný konflikt v blízkém okolí. Nebo také nepředvídaný postup EU nebo NATO apod.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE