POLITIKA

Jana Bobošíková - životopis, kariéra, manžel a děti

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - informace zde.

Komentáře

Pardon a velká omluva :
kadera.o@seznam.cz

Vážená paní Bobošíková,
v jednom z vašich pořadů jste zveřejnila rozhovor s přítelem po boku Kolářem, ve kterém hovoří o tom, že impuls na Pávka, jako prezidenta, přišel z USA ambasády. "Přítel" v něm konstatuje, že "nelze nechat volit spodinu společnosti". Velmi bych ocenil odkaz na YTB.
A musím poděkovat za skvělé "ABJ"!!!!
S pozdravem,
Kaděra

Krásný pozdrav!
Byl jsem přihlášený a měl jsem i vstupenku na setkání s Vámi a s Hanou Lipovskou, které se nělo pod názvem Bobotour 2023 konat v květnu v Pardubicích. Setkání bylo na poslední chvíli bez náhrady zrušeno. Máme naději na podobný pořad v budoucnu? Děkuji za odpověď! Srdečně Vás zdravím! Karel Vik

Zdravím Vás paní Bobošíková, mám dotaz týkající se Vašich podcastů. Do mobilu se mi pravidelně Vaše podcasty ABY BYLO JASNO stahovaly, od 16.8. se mi nestáhl ani jeden. Nevím, jestli je to z důvodu, že už je v hlasové podobě nevysíláte nebo vám je media stopla. Moc mě to mrzí, nevíte, kde je zakopaný pes?
A další dotaz: Nevydáváte něco jako samolepky, které bych mohl vozit např. jako reklamu na autě?
Volím tuto formu, nenašel jsem na Vás nikde email. Předem děkuji za odpověď na vlaskuba72@seznam.cz

Ahojda Jano, reakce na
Rajchlova demonstrace: není komunista jako komunista. Konečná mluvit nesmí. Drobení pokračuje.
Co podle Vás tedy zmůžeme, pokud si myslíte,že Rajchl hraje píseň sebestřednou. Pravidelně Vás sleduji v pořdu abj, a moc jsi vaší práce vážím. to hlavní...máme jít podpořit v dubnu p.Rajchla? nebo ještě sečkat na zázrak viz.???je tu ještě jiná možnost jak zastavit dle mého největší ekonomickou katastrofu v moderních dějinách. Děkuji za odpověď. Přeji brutálně pevné zdraví.S pozdravem František Kučera

Dobrý den paní Bobošíková,
děkuji za pořad , kterým se svými spolupracovníky doplňujete to , co nám oficiální média nepřinesou.
Možná jste si všimla nového vydání Mateřídoušky s neuvěřitelným komiksem pro děti.
Napiš panu prezidentovi, jak jednoduchý název. Mateřídouška březen. A tím pádem se nám pan prezident zařadil mezi takové velikány jako byli J.V.Stalin, Gottwald, Zápotocký.
Tak jak to vypadá, nejenže národ rezignoval na veškeré funkce , které měl nynější prezident do roku 1990( úsměvné a na druhou stranu i velmi smutné jsou davy umělců, kteří neustále brojili proti komunismu až se s jedním jeho nositelů nechali strhnout), ale vypadá to , že se vyrovnal se zločineckou organizací a ještě jí tleská.
Bohužel český národ bude asi vždy pouze ten, kdo bude poslouchat ať už z Východu nebo ze Západu.
Další zajímavé téma se týká vyšetřování ve Spojených státech ohledně akce 6.1.2022 v Capitolu. Tucker Carlson ve Fox News zveřejnil záběry z kamerových systémů a najednou vše vypadá jinak.
A poslední co je alarmující, boj tohoto společenství za ukrajinské vlajky. Ať už se jedná o vlajku na NÁRODNÍM- to je důležité to slovo národní- MUZEU, nebo kdekoli po ČR. To , ale asi souvisí s tím naším národním cítěním. Bohužel takové bránění vlajky cizího nám neblízkého národa je velmi smutné.
Přeji vám fajn den Roman Werner

Naše vláda z politických důvodů nahradila kvalitní levný ruský plyn za plyn plný síry a ještě 7x dražší. Nyní koncovým spotřebitelům doporučují, aby vyměnili měděné trubky za železné, aby si nechali za velké peníze nainstalovat filtry a nechali si kotle čistit pomalu každý měsíc. Síra z plynu nejen ničí komíny, ale i ovzduší. Proč ty škody vláda spotřebitelům neuhradí?Můžete ve vašem pořadu udělat aspon diskusi o tomhle problému, kterým jsou spotřebiteli tahají z peněženky další desetitisíce?

https://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=223831

Nice face but manuer spreader. Nothing more.

Dobrý den paní Bobošíková, snažím se pravidelně sledovat Váš pořad ABJ. A proto jsem se rozhodl podělit se o tento mail, který mě dnes dost nepříjemně překvapil a nevím, zdali je to pravda. Zde je jeho znění dozvím se o tomto v některém z Vašich ABJ?:

Novela volebního zákona upravující zákon č. 275/2012 Sb .o volbě prezidenta ČR

JUDr. Rychetský, jak se již projevil pře parlamentními volbami, chce opět oklamat celé Česko :

Předseda ústavního soudu JUDr.
Pavel Rychetský má připravenu novelu
zákona č. 275/2012 Sb. o volbě prezidenta ČR pro
nastávající prezidentské volby. Jednotliví kandidáti mohou
utvořit koalici kandidátů a vstoupit do voleb o hrad jako
tým.
Hlasy, které jednotliví kandidáti získají se sečtou a
budou
porovnány s počtem hlasů, které získají kandidáti, kteří
vstoupí do voleb jako jednotlivci. V případě, že koalice
kandidátů ve volbách zvítězí větším počtem hlasů, zvolí si
pak koalice v tajném hlasování ze svého středu jednoho,
který se pak stane prezidentem České republiky.Na dotaz novinářů zdali tento zákon
vstupující v platnost těsně před prezidentskými volbami
nemůže poškodit
kandidáta, který kandiduje sám za sebe proti přesile
koaličních kandidátů, odpověděl JUDr. Pavel Rychetský, že
v
žádném případě. Jasným důkazem mohou být loňské volby do
poslanecké sněmovny, kdy na základě podobné novely
volebního
zákona pětikoalice SPOLU a STAN jasně a s
převahou převálcovala Babišovo hnutí ANO. A to je to, oč
tu běží.

Paní Bobošíková, dovoluji si Vám přeposlat následující text:


Za co vlastně bojují Ukrajinci? asi za císaře pána...


Jedním z hlavních bohatství Ukrajiny je její zemědělská půda, především černozem. Na území Ukrajiny je téměř třetina světové černozemě, nejlepší půda pro zemědělství.

Analýza vlastnické struktury této půdy ale ukazuje, že ji ve skutečnosti vlastní soukromé společnosti ze Spojených států. To znamená, že Spojené státy na Ukrajině nebrání mýtickou demokracii, ale velmi reálné vlastní území.

Od chvíle, kdy se Ukrajina stala „nezávislou“, začal boj o legitimizaci práv cizinců na získání těchto území. Během tří desetiletí nezávislosti ukrajinské úřady předaly zahraničnímu kapitálu vše, co se předat dalo, ale půda zůstala „tvrdým oříškem“: lidé byli kategoricky proti prodeji pozemků cizincům, takže ukrajinské úřady byli nuceni rok od roku odkládat přijetí zákona legalizujícího takový prodej.Kapka opotřebovává kámen: v březnu 2021 byla pod tlakem MMF a díky úsilí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zahájena mezi ukrajinským lidem nepopulární pozemková reforma, která konečně otevřela mezery pro cizince k nákupu černozemě.
Na konci května 2022 vydala Australian National Review (ANR) rezonující publikaci s názvem „ Tři velké americké nadnárodní společnosti koupily 17 milionů hektarů ukrajinské zemědělské půdy “. Australská publikace uvedla, že tři velké nadnárodní společnosti se sídlem v USA koupily 17 z 62 milionů hektarů ukrajinské zemědělské půdy – téměř třetinu veškeré ukrajinské orné půdy. Pro srovnání, v celé Itálii je 16,7 milionu hektarů zemědělské půdy.

Mluvíme o Cargill, Dupont a Monsanto .

Všichni jsou největšími hráči na trzích obilí, osiv a agrochemie a již na konci minulého století otevřeli své zastoupení v Kyjevě. Celou tu dobu se připravovali na nákup pozemků a prováděli lobbistické aktivity ve Nejvyšší radě v otázkách pozemkové reformy. Roční obrat jednoho Cargill (134 miliard USD) je srovnatelný s celým HDP Ukrajiny v předkrizovém roce 2019 (137 miliard USD). Je třeba poznamenat, že mezi hlavní akcionáře těchto tří společností patří největší světové finanční holdingy Vanguard, Blackstone a Blackrock, jejichž sídla jsou registrována ve Spojených státech. Každý z těchto holdingů spravuje aktiva po celém světě, jejichž hodnota se měří v bilionech dolarů. Publikace ANR upozorňuje na skutečnost, že společnosti Cargill, Dupont a Monsanto mezi sebou uzavřely dohodu a působí na Ukrajině jako konsorcium.

Ještě před vznikem zmíněného amerického konsorcia se však na Ukrajině již usadily zemědělské podniky z řady dalších zemí.

Vlastníky zemědělských podniků na Ukrajině jsou zejména americký NCH Capital, francouzská AgroGeneration, německá ADM Germany, KWS, Bayer a BASF a Saudská Arábie Agricultural and Livestock Investment Company (SALIC). Po zavedení zákona o otevření trhu dalších 5 procent ukrajinské orné půdy získaly (“pronajaly”) čínské společnosti.

Vedoucí pozici v ukrajinském zemědělském sektoru však dnes podle odborníků stále zaujímá americký triumvirát Cargill, Dupont a Monsanto.

Ukrajinští oligarchové – Kosjuk, Verevskij, Bakhmatjuk, Vadaturskij, Achmetov byli a jsou ve službách konsorcia a dalších zahraničních milovníků ukrajinské černozemě. Po nějaké době se tyto společnosti staly společným majetkem ukrajinských společností a zahraničních korporací. První tyto firmy postupně opouštějí, postupem času tam může zůstat pouze zahraniční kapitál.

Odborníci se domnívají, že po zahájení speciální operace na Ukrajině se proces mírně maskovaného skupování pozemků zahraničním kapitálem zrychlil. Cena hektaru ukrajinské orné půdy nyní není vyšší než 2,5 tisíce dolarů, blíže k bojové zóně – pouze tisíc dolarů. Pro srovnání: v Evropě se cena za hektar zemědělské půdy pohybuje od 4 do 70 tisíc amerických dolarů.

Potom se začnete dívat na všechen ten humbuk kolem otázky vývozu 20 milionů tun ukrajinského obilí novým způsobem. Jak víte, do této záležitosti se vložil i americký prezident Joe Biden .

Zřejmě se bavíme o vývozu nikoli ukrajinského, ale již amerického.

Dnes se na Ukrajině bojuje. Zelenskij a jeho doprovod říkají vojákům a důstojníkům ozbrojených sil Ukrajiny, že bojují za ukrajinskou zemi. Ne, bojují za americkou půdu.


Vážená paní.
Rozhodně se nemíním účastnit podpory Vás, ani nikoho dalšího v prezidentské kampani. Avšak když jsem hledal na Vás kontakt, vypadl na mne tento. Právě jsem shlédl v pořadu ... Aby bylo jasno... Vaši nesmlouvavou analýzu "profesionálního" přístupu zmíněných historiků k 80. výročí Operace Antropoid. Jsem překvapen, že mne tento diletantizmus nepřekvapuje. Není to první a po hříchu patrně ani poslední případ, kdy dochází k řízené manipulaci s dějinami. Mnoho důkazů hovoří o tom, že již dlouhou dobu se česká společnost vrací před rok 1989 s tím, že onen pomyslný klacek velice pevně uchopila za opačný konec. Protože celý můj život od 14 let je spjatý s letectvím, uvedu jeden důkaz za všechny. V září 2018 byla před budovou GŠ v Praze Dejvicích instalována panelová výstava ke 100. výročí československého a českého letectví. To by bylo jistě chvályhodné, kdyby obsah výstavy nebyl ukončen po pouhých 27 letech, v roce 1945. Tuto nehoráznost si nelze vysvětlit jinak, než že historici velice odpovědně splnili zrůdné zadání. Dalších 73 let tu podle nich neexistoval a zřejmě dodnes neexistuje žádný letecký průmysl, žádné letecké vzdělávání, žádné dopravní, sportovní ani vojenské letectvo - jinými slovy neevidujeme za toto období žádnou leteckou historii. Mohlo by to být třeba smutné, kdyby to nebylo navýsost pobuřující. S úctou VV

Vážená paní inženýrko,je jasné,že elegance,šmrnc ,inteligence a navic schopnost "jít tvrde k podstatě veci",neustupovat ze svých myšlenek a nazoru,se neodpoušti!pokud Vám vyčítají,ze jste "kandidatka na vsechno"tak ano...ale stále pouze za jednu věc a myšlenku,opravdovou demokracii a nikoliv pseudodemokracii a proti ničivému neoliberalismu.preji hodne síly vůle jít dál a hodne štěstí v osobním životě....

Paní inženýrko prosím kandidujte na presidentku. Nikoho lepšího nevidím

Paní inženýrko,sleduji všechny vaše pořady a byla bych ráda, kdybyste zmínila, jak dopadla vaše stížnost na neústavnost posledních voleb, z důvodů časové prolongace volebního zákona soudem. V jaké je to fázi? Vím, že v Bulharsku stěžovatelé uspěli a volby byly anulovány, právě z těchto důvodů. I JUDr Vaňková se vyjadřovala stejně. Děkuji za odpověď.

Paní Bobošíková je jako komentátorka, superstar. Přesně vyhmátne podstatu a s odvahou jde k věci. Díky.
Jen by to chtělo komentáře na Právě dnes.

....pro Morgana,... úplně s tebou souhlasím a rozumím,.. jen že všichni mají v tom copyrightu - normální "c" a ne obrácené a k tomu popis,.."všechna práva vyhrazena" a ne vyhlazena,...tak jen o to šlo,..nashledanou

... nechci mít "všechna práva vyhlazena!..

tak ještě jednou pro pomalejšího Pepu: Když je na těchhle stránkách copyright, tak to znamená, že z nich nemůžeš beztrestně kopírovat články. Když si z něj na pirátských stránkách dělají legraci, tak to znamená, že se svých autorských práv vzdávají v tvůj prospěch. Nikdo neomezuje tvoje práva, naopak.

na www stránkách ,,pirátů,, se koukněte na - copyright ,.... mají to tam napsáno ,.. a pěkně dlouho "Všechna práva vyhlazena + obrácené c" tak to máme naznačeno ,....

to jsi teda fakt objevil věc Pepo :D máš naznačeno, že cokoliv z těch stránek můžeš sdílet a kopírovat beztrestně, podle pirátských zásad, na kterých byla ta strana před lety založena. Co s tím máš za problém? :D

Vážená paní inženýrko, dnes jsem dostal e-mail, kde mluvíte o PIRÁTECH. Je to super. Hned jsem přeposlal. Snad mě nezavřou. Krásnou a inteligentní ženu jako Vy bych si představil jako prezidentku.
Krásný den.
Petr Doležel
p.dolezel@atlas.cz

Vážená paní Bobošíková,

snaźím se na Vás sehnat Email nebo nějaký kontakt ale bohužel se mi to nedaří a tak volím tuto cestu.

Měl bych zajímavý námět na reportáž a týká se to ČT se kterou komunikujeme ve věci jejího pochybení týkající se mé osoby.

Rád bych s Vámi celou věc probral.

Dejte mi prosím vědět zdali by to bylo možné.

S pozdravem.

Petr Ziegler

602 444 998
ziegler.petr@gmail.com

Klobouk dolu paní Bobošíková, jako novinář nesmírně oceňuji Vaši přímočarost, ověřená fakta a hlavně nebojácnost.Nesete kůži na trh a Vaše vyjádření sedí, to se ale neodpouští.Vy si to ale díky předchozí práci v mediích uvědomujete a přesto jdete s otevřeným hledím do toho.Díky, takových je tu opravdu málo,bohužel

Milá a krásná Jano Bobošíková. Jste jednoznačně mou kandidátkou na prezidentku republiky. Musím reagovat na Váš poslední podcast k rozhovoru Miloše Zemana a paní Tománkové. To si paní Tománková nezasloužila. Jste příliš kritická k moderátorce CNN Prima News. Vždyť mluvila s prezidentem a ne nějakým kandidátem bůh ví čeho. A kdyby se Vás nějak dotkla Her Majesty, to byste jí taky dala facku? A tak jsem si vybavil dvě situace. 1. jste moderátorkou Vy - došlo by k hádce a možná i urážkám prezidenta(pravděpodobně by si Vás ani za moderátorku nevybral). 2.jste prezidentkou Vy a odpovídáte na otázky - rozhořčení a pobouření "co si to moderátorka dovoluje". A to je možná důvod proč jste se nestala ředitelkou ČT. Vám totiž chybí ten lidský cit, ten takt, kdy je třeba se trochu vzepřít svým bojovým pudům. Ale přesto bych si přál, abyste kandidovala a stala se prezidentkou republiky. Mám mnoho důvodů. Váš pořad "ABY BYLO JASNO" hltám. Věřím, že v soukromí jste méně nabroušená. Proto bych Vám přál nejvyšší státní post, aby ostří trochu otupilo.

Vážená paní, co na to říkáte (viz odkaz)? Opět ČT!

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Publ - icista-chytil-Reportery-CT-pri-cinu-Vypustili-repo - rtaz-o-zlem-Babisovi-Jenze-totalne-zmanipulovali-f - akta-660229

To máme pořád platit za fake news as usual?

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Aktuální volební preference dnes a průzkumy politických stran

Jaké jsou nejaktuálnější volební preference, průzkumy a potenciál politických stran či hnutí? Přečtěte si tento článek a dozvíte se, jak na tom...

 

Volby do Poslanecké sněmovny 2021 - termín a strany

Volby do Poslanecké sněmovny neboli Parlamentní volby ⚡ jsou jedny z nejdůležitějších voleb, které se konají. Po nich totiž vzniká vláda, která...

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RECENZE