Znáte háčkovaný svět?

emanovotna17 5. 11. 2014

V muzeu nedaleko Ostravy bývají moc hezké výstavy. Dívám se na jejich program - vloni jsem měla štěstí a dostala jsem jejich kalendář s programem všech výstav. Hned jsem si výstavy doma poznačila do kalendáře, abych náhodou na něco nezapomněla. Do Hlučína to nemám daleko. Navíc v rámci ODISu jezdí autobus nejkratším možným spojením. Ušetřím čas, který pak mohu strávit v muzeu.
Jela jsem se podívat na výstavu dvou kamarádek. Poznaly se na střední škole a od té doby jsou spolu v kontaktu. Jedna žije na Opavsku, druhá v Haviřově. Od nich jsme se na vernisáži výstavy dozvěděli, že se domlouvají na modelech přes Skype.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/439166

Nejprve jsem si prohlížela rytířský turnaj - připadala jsem si, jakobych byla právě na onom kouzelném místě a účastnila se akce jako spokojený divák.
Na konci odkazu si můžete přečíst text týkající se obou žen.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/439199

Byla jsem na vernisáži - procházela jsem mezi ostatními hosty tak, abych nikoho nerušila při jeho prohlížení si kouzelných panenek. Většina lidí vypadala nadšeně. A aby také ne! Tolik krásných nápadů v perfektním provedení. Výborně sladěné barvy.


http://emanovotna.zonerama.com/Album/439223

Můžete se podívat na vernisáž. Zajímavá byla jednotlivá znamení horoskopu.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/439240

Chcete se podívat na svatbu? Tak to bylo něco - děti byly nadšené a dospělí pouze potichu komentovali:
Podívej se ani na to nezapomněly a uháčkovaly.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/439944

Neuměla jsem si nikdy představit, jak může vypadat nebe a peklo...tady jsem se mohla podívat na jednu z možností. Povedlo se - moc se mi kromě jiného líbil mnich v rezavém háčkovaném oděvu. Vše je vypracováno precizně - měla jsem čas si prohlédnout vystavené exponáty.http://emanovotna.zonerama.com/Album/440665

Chcete se dostat z našich končin jinam? Tady na výstavě to vůbec není problém. Můžete se podívat na námořníky na ostrově.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/439951

Vzpomínáte si na filmové zpracování Angeliky? Právě nyní se můžete podívat na nádherné šaty - neuměla bych sdělit, které jsou nejhezčí.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/440687

Znáte skřítky? Ne, to vůbec nevadí - můžete si nejdřív přečíst text a pak teprve prohlédnout jednotlivé postavičky. Teď se můžete v klidu podívat na jednotlivá znamení horoskopu - panenky jsou nádherné a nechybí ani texty ke znamením.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/440774Na výstavě jsme viděli různé životní situace. Dokonce na jednom místě byl i malíř - děti se dívaly a komentovaly:
On má i paletu.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/440804Tady se můžete podívat na trh v Praze. Kromě těchto panenek se můžete podívat i na jiné panenky, které jsou na prodej. Hodně široké poschoďové sukénky tvořené volánky se háčkovaly v době našeho mládí. Také jsme takové doma měly. Ani nevím, u které plačící holčičky nakonec zůstaly...http://emanovotna.zonerama.com/Album/441029

Rynek na Starém městě pražském - tam si můžete vybírat, co se vám líbí a představovat si, že jste právě tam a chcete si něco zakoupit.

Výběr je obrovský - šatů, různých oděvních doplňků a výrobků na prodej je mnoho.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/441045

Na dlouhém stole byla jedna jediná událost - představily nám velikonoce v Klimkovicích. Klimkovice nejsou daleko od nás - dá se tam zajít i pěšky. Pokud je pěkné počasí, tak je pěkná procházka zajít si až do lázní. Vyhneme se tak velkému množství automobilů a jdeme lesem.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/441065A na závěr vernisáže v Hlučíně ještě několik drobností - na některé modely jsem se dívala zblízka...

Viděla jsem i výstavu panenek v Bohuslavicích. Snad někdy příště...

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑