Zastavení v prosinci

BONIFANTES 15. 1. 2015

Vánoce jsou již pryč, ale nejsou tak moc daleko, abychom se za nimi nemohli ohlédnout. Zima nám zatím nedopřála pořádnou sněhovou nadílku. Ohlédneme se z teplé postele alespoň za tím, jak někteří strávili čas v prosinci.

Chtěl bych Vám napsat, jak čas trávili kluci z Chlapeckého sboru BONIFANTES. Když přijde čas radosti a veselosti, občas zasněžený občas zablácený, každý se má na chvilku zastavit a vzpomenout si na druhé. Když já vzpomínám na tento prosinec, vybaví se mi stovky usměvavých tváří lidí, kteří společně s kluky zpívají vánoční koledy. A ty tváře patří jak dětem, které jsou o vánocích vždy rozzářené, tak i dospělým.

Kluci se do koncertního víru prosince dostali výjezdem do Slovinska. Od té chvíle se ani na jeden den nezastavili. Stihli provést několik adventních koncertů v mrazivých kostelích. Rok 2014 uzavřeli koncertem v pardubické Sukově síni Domu hudby. Ale i oni se zastavili a zpříjemnili tento vánoční čas lidem, kteří tráví Vánoce v domovech důchodců. Ve spolupráci s Nadací AGROFERT uspořádali hned 5 koncertů. Koncerty se konaly v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Přelouči a Praze. Samotné vystupování bylo v jídelnách, na chodbách i v samotných pokojích.

Kluci tak přinesli do často stejných dní tu radost a dojetí z Vánoc. Nebylo náhodou, že na koncích koncertů někteří vytahovali kapesníčky k uslzeným očím. Chlapci se usmívali a posluchači radostně prožívali společné vánoční koledy a notovali. Když znělo Narodil se Kristus pán, jak od sboru tak od posluchačů, často se zachtělo tento magický okamžik pozastavit.

Čas se ale neptá a pořád zběsile uhání kupředu. Ale co. Za chvíli tu budou další Vánoce a určitě i další koncerty. Můžeme si to čekání urychlit jednou méně známou koledou.

http://www.bonifantes.cz/wp-content/uploads/S-trůnu-otce-svého.mp3

A to je ode mne vše. Zdar a sílu do nového roku :)

Bonifant David Janeba

Foto 90

Foto 91

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑