Výstava v SZŠ v Ostravě - Mariánských Horách a Hulvákách v prosinci 2014

emanovotna17 3. 1. 2015

V polovině prosince jsem jela do městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky. V sobotu se opravovalo na tramvajové trati, tak jsem přestoupila u Vodárny na tramvaj jedoucí do Zábřehu. Od Vodárny jsem jela jenom jednu tramvajovou zastávku. Byly bych šla pěšky, ale tady vede jenom silnice - nejsou zde chodníky.
Po vystoupení z tramvaje jsem se otočila a vyfotografovala si pohled k vysílači v Hošťálkovicích.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/503922

Šla jsem chvíli do kopce, pak doprava - není složité školu najít. Navíc před výstavami mají ozdobená vstupní vrata. Hned vlevo byl záhon rozkvetlých macešek. V pravé části je jezírko. Před vchodem do školy je krásná výzdoba. Hned za dveřmi jsem se dívala na stěny. Visely tam krásné úpravy vánoční výzdoby. Naproti vchodu na pultu byla velká květinová vazba. Na obou stranách byly přírodní výzdoby.
Vešla jsem dál do velké haly zaplněné květy, květinovými výzdobami a lidmi. Tentokrát jsem se tady nezdržovala. Fotografovala jsem halu až shora a při návratu. Šla jsem dál do učeben. První učebna byla laděna do zelena a světležlutého odstínu vánočních hvězd.
Když nebyl sníh venku, tak jsme si mohli představovat vánoční krajinu tady - stačí se podívat...

http://emanovotna.zonerama.com/Album/503994

Další učebna byla laděna do jiných barev. Mile mě překvapilo, co všechno se dá vytvořit z přírodního materiálu. Zdálo se mi, že přírodní materiál vynikal v prostředí pro nás donedávna neznámých strelicií. Kytice ze strelicií jsem viděla poprvé v Krakově - dávali je nevěstám, když vycházely z kostela - je to již mnoho let... Nyní je koupíme i u nás - kupovávali jsme je babičce.
Mohla jsem tady pozorovat vazby různých tvarů:
koule, půlměsíc, oblouk, rovná čára, obdélník jako okno,aneb snad jako zrcadlo...kdo ví? snad podle naší fantazie - to vše bylo pěkně nazdobeno.
Obrovské kytice z různých květů - to byl nádherný vánoční dárek pro nás, kteří jsme sem na výstavu přišli...

http://emanovotna.zonerama.com/Album/504342

Na chodbě byla nádherná kytice ze suchých květů. Chvíli jsem u ní stála - asi to vypadalo, že nevím, jak dál...Mladá žena mi ukázala cestu chodbami. Děkují jí a ostatním za velmi milé a vstřícné chování k nám, starším lidem. Dnes to nebývá zvykem...
Na chodbách měli pěknou výzdobu na stěnách i stropech. Uprostřed chodby měli postavené stolky a u nich jsme se mohli také podívat na vánoční vazby a jiné předměty. Při cestě po schodech dolů jsem si fotografovala i z okna - zajímal mě pohled směrem k východu a k záhonu rozkvetlých macešek.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/504850

Šla jsem i kolem velkých květináčů nahoře v patře - nádherné zelené rostliny a mezi nimi výhled na halu pod námi. Odsud byl velmi pěkný pohled na vše, co bylo nachystáno v přízemí.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/504989


Lidé, kteří tady v přízemí aranžovali, mají velmi dobrý vkus. Umí skvěle sladit barvy ubrusů s květinami a květinovými vazbami, které pak nabízejí nám, hostům.
Nedaleko dveří byl stolek a na něm kniha - vždy jim tady něco napíši. Mluvila jsem i s ženou, která byla v hale s děvčaty. Vzpomněla jsem si na paní Vlastu Luňáčkovou - ona i její manžel ženu učil. Bavily jsme se o možnostech dnešních studentů - nedá se to vůbec srovnávat s našimi.
S jinou vyučující jsem mluvila i o výzdobě na podzimní Floře v Olomouci. Byla jsem se podívat na Rozkvetlé kostely - chválila jsem jejich výzdobu. Netušila jsem, že paní Štefková ( snad jsem jí nepopletla jméno ) se účastnila se studenty projektu Rozkvetlé kostely. Poprosila jsem ji, ať zúčastněným ve škole poděkuje. Člověka moc těší, když vidí, jak jsou studenti z našeho města dobří...
Zaslechla jsem, jak informovala zájemce o studium - informace byly podávány jasně a srozumitelně a byly podle mého názoru dostatečné.
Dívám se občas na webovou stránku školy - líbí se mi. Jejich prodejnu v Ostravě - Nové Vsi známe. A víme, jak umí pěkně uvázat třeba svatební kytice...
Než jsem odešla, vyfotografovala jsem si recepci zdejší školy a její výzdobu...bylo mi tady u Vás, ve Vaší škole na vánoční výstavě moc dobře - děkuji

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑