Výstava v Galerii M+M Musilových v Hranicích na Moravě - 1.

emanovotna17 14. 1. 2015

V prosinci jsem se náhodou dozvěděla o výstavě betlémů v Galerii M+M Musilových v Hranicích na Moravě. Na Rajče.net je paní z Hranic na Moravě. Byla na výstavě a psala o výstavě u svých fotografií vložených na Rajče.net. Osmělila jsem se a zeptala jsem se jí, jestli je Galerie M+M Musilových nedaleko od nádraží Hranice město a od vchodu do Střední lesnické školy s arboretem. Potřebovala jsem zjistit nějaký záchytný bod. Ti lidé, kteří mě znají, ví, že se sama neumím moc orientovat v cizím prostředí. Pokud jsem ale někde již byla, pak mi stačí jen jeden anebo dva orientační body.
Odpověď na můj dotaz jsem dostala téměř ihned. Měla jsem pravdu. Nic mi nebránilo v tom, abych si objednala jízdenky v Regiojetu a jela. Na výlet jsem se moc těšila - to jsem ještě netušila, jak milé přijetí mě čeká v hranické galerii...
V tomto textu nebudu popisovat svou procházku městem Hranice na Moravě - fotografie mám ještě uložené na náhradním disku. Mé onemocnění mě hodně zbrzdilo.
Nyní se chci věnovat prohlídce výstavy v Galerii M+M Musilových. Zajímalo mě, jak Galerie vypadá a jaké betlémy vystavuje...
Přišla jsem ke krásné vile a přečetla si ve vitríně, od kolika je Galerie otevřená. Bylo tam také napsáno:
zvoňte...
Přišla jsem o hodně dřív, než měli oficiálně otevírat. Bylo ale zvenku vidět rozsvícená světla v několika místnostech...víc jsem nestačila zjistit, již stála ve dveřích starší paní a zvala mě dovnitř slovy:
"Vždyť je otevřeno..."
Vešla jsem do první místnosti: http://emanovotna.zonerama.com/Album/515777
Paní Musilová mi ukázala věšák - pověsila jsem si kabát a vešla jsem dovnitř. Byly tam již děti a několik dospělých. Všichni se dívali na betlémy. Děti si vybíraly nějaké menší dárky - zřejmě maminkám anebo babičkám. Kromě jiného tady měli vystavené velmi pěkná vánoční přání, jenže já jsem se sem dostala až 20.12.2014 a to již bylo pozdě.
V této místnosti bylo několik vánočních stromů - velkých stromů z lesa pěkně nazdobených. Byl tady i klavír. Měla jsem velké štěstí - nejenom prohlídku výstavy s koledami jsem viděla, ale slyšela jsem i krátký koncert malého chlapce. Zahrál na piáno - uměl to.
Celá plocha stolů podél obvodu místností byla využita do nejmenšího místečka. Na stolech byly látky z různých materiálů barevně sladěné s vystavovanými betlémy.
Poprvé jsem viděla, jak se dá upravit peří - stromky z peří vypadaly velmi pěkně. U všech vystavených vánočních předmětů byly cedulky s názvem a jménem zhotovitele. U prodejných kousků byly ceny. Později jsem se dozvěděla, že už hodně je prodáno.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/515889

Z první místnosti se procházelo do druhé - nevím, jestli tady mívají dveře, ale myslím si, že byly vysazené a uložené někde jinde. Již odsud bylo vidět nejenom do druhé místnosti, ale i do třetí -včetně malé chodby vlevo. Překvapil mě betlém z knoflíků - prima nápad pro tvořící děti. Krásný byl betlém z kamene a hned vedle byly nádherné betlémy vytvořené pánem, který byl přítomen i s dětmi. Zajímavý byl betlém z papíru - dovedu si představit děti, jak se snaží a tvoří...Byl tady i betlém z těsta.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/518845

Zajímavé - jako noc a den - nejenom na stěnách, ale i osvětlení...Nádherná místnost, ve které jsem sotva dýchala.
Byly tu i vzácné, hodně staré papírové betlémy. Určitě jste si všimli, že tu měli i betlémské světlo.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/519248

Ze třetí místnosti jsem se vracela - nejprve jsem se podívala do malé boční chodby. Vše tady bylo nachystáno na sváteční vánoční dny. Prošli jsem do druhé místnosti - do alba jsem si vložila fotografie řezbářských prací od pána, kterého jsem tady viděla a slyšela mluvit s paní Musilovou. Nádherné betlémy...http://emanovotna.zonerama.com/Album/525186


Na zpáteční cestě jsem nezapomněla fotografovat všechno, co se nacházelo ve vstupní chodbě do domu nejen na stolech, ale na každém okenním parapetu anebo na skle oken. Fotografoavala jsem i okna zvenku včetně vitrínky před vchodem.
Překvapilo mě, co všechno dokáží dospělí vytvořit s dětmi ve školkách, družinách a různých institucích. Nádherné výtvory jsem tady viděla - nezapomněli ani na čerty...
Před domem mají pěkné řezbářské práce - nádherné sochy...
...není to ještě všechno - bude pokračování o dalších betlémech

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑