Výstava panenek v Bohuslavicích u Hlučína

emanovotna17 12. 11. 2014

Nejprve jsem psala o výstavě Háčkovaný svět v Hlučíně. Nyní se konečně dostávám i k výstavě v Bohuslavicích u Hlučína.
Zeptala jsem se na zdejším úřadě, do kolikátého je výstava otevřená. Odpověď jsem dostala ihned. S paní z knihovny - sídlí v objektu zdejšího úřadu - jsme se domluvily předem. Jela jsem autobusem nejprve do Hlučína a pak dalším autobusem do Bohuslavic u Hlučína.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/441115
Vystoupila jsem na zastávce u kostela. Po několika málo schodech jsem sešla dolů a šla kolem rybníků - jsou dva. Jeden je menší a na druhé straně je hodně velký. Když jsem jela do Bohuslavic u Hlučína poprvé a neznala ještě, kde je zdejší úřad, tak jsem šla podél velkého rybníka.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/441169
Měla jsem možnost pozorovat kachny. A nebyla jsem sama, kdo se u rybníka zastavil a chvíli kachny a odraz stromů a domů ve vodě pozoroval.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/441189
Výstava panenek se konala v obřadní síni. Znám ji - byla jsem tady již na několika výstavách zdejších paličkářek. O všech jsem psala na www.sedesatka.cz. Místnost je velká a velmi pěkně osvětlená. Střešními okny prochází dost slunečních paprsků.
Nejprve jsem si prohlížela panenky - přečetla jsem si Milostný příběh. V tomto odkazu si můžete přečíst i o dvou autorkách vystavených modelů. Jedná se o dvě ženy, které se setkaly na střední škole. Tvoří modely na panenky - vždy podle nějakého jimi zvoleného námětu.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/441207
Na dalším stole byli Manželé a hned vedle na návštěvě U babičky - velmi pěkně zpracovaná témata. Když jsem se v Hlučíně autorek modelů zeptala, co se v dnešní době shání nejhůř, dozvěděla jsem se, že různé doplňky.
Při procházení výstavou člověk obvykle vzpomíná - nevzpomínala jsem sama. O výstavu i tady byl velký zájem.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/441241
Zajímavý byl příběh Matky a čtyř dcer. Obdivovala jsem krásné kombinace barev. Perfektní zpracování i těch nejmenších drobností. Dnes se to tak často neuvidí. Nelze vůbec srovnávat se sériovou výrobou, kterou nám nabízí současný trh.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/441241

Anglická internátní škola - pro naši generaci něco, co vůbec neznáme. Úplně jiné prostředí, oblečení panenek na různou denní dobu - moc se líbilo dětem, které si výstavu prohlížely zároveň se mnou.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/441273
Naše další zastávka byla v době Ludvíka XIV. Krále Slunce - tolik nádherných kostýmů dámských i pánských. A navíc i pěkné prostředí včetně doplňků. Moc pěkná výstava...

http://emanovotna.zonerama.com/Album/441353
Vzpomínáte na dalmatiny? Můžete si přečíst o Markétě a o tom, jak dostala dalmatiny. Obdivuji nápaditost autorek při zpracování vystavených modelů. Vím, o čem právě píši - umím vzít do ruky nejenom háček, ale třeba i jehlice.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/441369
Mladá černošská dáma Sun se dostala do Bostonu. Chce se vrátit ke své rodině do Severní Karolíny. Máte možnost si prohlédnout nejenom kostýmy dam, ale třeba i železničáře. Prohlížela jsem si různé druhy pokrývek hlavy - u dámy v červených šatech je zajímavá ozdoba na klobouku.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/441408
Na dalším stole jsou vystaveny dcery a zahradník. Kromě nich jsme se mohli podívat i na mušketýry. Zaujaly mě rukávy na oblečení u mušketýrů - nejen u dámských modelů, ale i u pánských jsou nádherně barevně laděné a perfektně vypracované.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/441474

Na stolech poblíž dveří byly vystaveny různé druhy panenek. Panenky byly prodejné - děti si vybíraly a kupovaly. Já jsem vzpomínala, jak jsme v dětství háčkovaly několikastupňové hodně široké sukénky na panenky. Bylo to krásné období - nenásilně jsme se učily ruční práci od maminky.
http://emanovotna.zonerama.com/Album/441496
Při cestě nazpět jsem se rozhlížela po okolí. Zdejší obyvatelé dbají na pořádek a pěkný vzhled nejenom svých rodinných domků. Bylo mi tady moc dobře - na chvíli jsme zapomněla na problémy, kterých bývá vždy kolem nás víc než dost.
Pokud byste rádi poznali háčkovaný svět, není problém si kliknout na webovou stránku. Jsou tam výstavy už i na rok 2015.

Přeji všem pohodu a hodně pěkných chvilek na každý den

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑