Výstava betlémů na Slezskoostravském hradě - 1. část

emanovotna17 9. 1. 2015

V prosinci jsem byla na výstavě betlémů. Nebylo pěkné počasí, ale výstavu betlémů jsem chtěla vidět. Zatím jsem sem vložila jenom Linhartovský otočný betlém, který si podle mně zasluhuje zvláštní místo.
Nyní se vrátím k samotné výstavě betlémů. Konala se jako vždy v Galerii na Slezskoostravském hradě. Již u vchodu v přízemí bylo slyšet koledy a vánoční písně.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/509502

Hned vpravo u vchodu byl pěkný vysoký strom - u něho velké dřevěné postavy a vzadu nádherný betlém z
muzea v Jindřichově Hradci. Procházela jsem pomalu dál - nejprve po levé straně. Byla sobota a v galerii bylo hodně lidí. Neuvědomila jsem si, že se zde koná vánoční jarmark. V této galerii bývá vždy i několik vystavovatelů z Polska.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/510280

Zůstala jsem stát u výstavky Domova SLUNÍČKO ze Syllabovy ulice u nás v Ostravě. Představovala jsem si sedící starší ženy, jak vyrábí různé výrobky. Hleděla jsem s očima dokořán na krásný velký betlém - ten musel být hodně náročný. Kdo ví, jak ho vyráběly? Měly nějaký vzorek, anebo tvořily jen tak podle toho, co dobře znaly? Výsledné dílo se líbilo malým dětem, které se tady právě zastavily a ukazovaly si na jednotlivé postavy. Vystavují tady každý rok. Vždy se těším, co ukáží na výstavě.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/511109

Papírový, dřevěný a keramický - to jsem si vložila do dalšího alba fotografií. Hned na začátku je zajímavý náad, jak zužitkovat papírové krabice. Jak málo materiálu stačí k tomu, aby byl vytvořen pěkný betlém...

http://emanovotna.zonerama.com/Album/511109

Při mé cestě galerií jsem objevila betlémy z různých materiálů. Překvapil mě rybí betlém ze dřeva - zaujal mě sumec. Kdo ví, jestli autor dřevěného betlému z Polska není náhodou rybář?
Poblíž tohoto betlému byl betlém z rybích šupin. Něco tak zvláštního jsem ještě neviděla - nádherný nápad a perfektní provedení betlému zapůjčeného z Jindřichova Hradce.


Pokračovala jsem dál. Zůstala jsem stát u betlémů z šustí od paní Kočišové. Viděla jsem ji u nás v Galerii Slezskoostravského hradu již víckrát - její betlémy jsou překrásné...hodně lidí se u nich zastavuje a chválí. Děti si ukazují prstem ...

...pokračování bude v další části

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑