Vycházka Ostravou - Mariánskými Horami se Zdeňkem Švelbem 22.11.2014

emanovotna17 30. 11. 2014

Na sobotu 22.11.2014 jsme se těšili. Netušili jsme ale, jestli nám zdraví dovolí na vycházku jít. Jedná se o vycházku se Zdeňkem Švelbem ze zeměpisného sdružení Brno, pobočka Ostrava. Byli jsme s ním již na mnoha vycházkách.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/492486

Tentokrát byl sraz u zastávky tramvaje v Ostravě - Mariánských Horách. Již několik lidí s panem průvodcem čekalo. Vyšlo se o něco později - počkali jsme ještě na další tramvaj. V sobotu nejezdí tramvaje tak často.
Šlo se bočními ulicemi - Slavníkovců, Vršovců, Přemyslovců, Václavskou - my dva jsme je neznali. Rozhlíželi jsme se kolem sebe a já jsem fotografovalo všechno, co mě něčím zaujalo.
Procházeli jsme i kolem zdejší školy muzických umění. Slyšela jsem zpívat a hrát zdejší studenty na Dni otevřených dveří Moravskoslezského kraje. Viděla jsem různé výrobky z keramiky a jiných materiálů včetně pěkných obrázků.
Naše kroky směřovaly ke zdejší radnici. Přišli jsme k ní ze zadní strany - nepoznala jsem ji. Znám ji jen z její čelní strany.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/493283

Zastavili jsme se u zdejšího rozcestníku a dívali se na různé vzdálenosti.
Když jsme šli po Korunní ulici, vzpomínali jsme na místa, která jsme znali. Na mnoha místech byly domy velmi pěkně opraveny. Dozvěděli jsme se, že se tady opravují hlavně obecní domy. U ostatních jen ty, kde se družstva nájemníků k renovaci rozhodnou a vezmou si dost vysoké úvěry.
Procházeli jsme kolem nádherných starých vil - netušila jsem, že jsou i v této části Ostravy.
Cestou jsme se dozvěděli, kdy se bude konat další vycházka. Dostali jsme napsáno na papírku - dala jsem ho jedné paní, která přišla později. Mám možnost se podívat na internetu.
Cestou k tramvaji jsem fotografovala keře a domy na 28.října. Na tramvaj jsme nemuseli dlouho čekat. Bylo dost chladno, ale nefoukal vítr.
V zimě se chodí jen ve městě a po místech, která jsou udržovaná. Takže na shledanou na vycházce 15. února 2015...pokud budeme zdraví a živí


Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑