Vánoční výstava ČZS Ostrava - Zábřeh - 2. dokončení

emanovotna17 9. 12. 2014

http://www.sedesatka.cz/vanocni-vystava-czs-ostrava-zabreh


Pokračuji v procházení po vánoční výstavě v restauraci U Chýlků:
https://emanovotna.zonerama.com/Album/495340

Na stromečku visely nádherné ozdoby z papíru. Některé byly vlepeny do skořápek z vlašských ořechů. Překvapily mě nápady - zvonky, ryba, sněhulák - provedené v tak malé velikosti. Ani kousek papíru nepřečníval ze skořápky.
Na jiném místě bylo několik krásných andílků. Na stromku byly i pěkné ozdoby z různě zakroucených papírů anebo stužek. Na dalším hodně vysokém stromu byly rozvěšeny zajímavé hvězdy - to byla nádhera. Uprostřed měly ostružiny, kopretiny, červenou barvu a jiné. Veškerou nádheru vytvořily ženy ze sáčků od čaje. V restauraci byla autorka těchto ozdob. Mnoha lidem vysvětlovala a ukazovala, jak se ozdoby tvoří.
Úplně nahoře byl velký stromek vytvořený stejnou technikou - uvnitř byl vyplněn tmavězelenou a pověšen za světlezelenou stužku.
Na stromku z papíru bylo hodně krásných ozdob. Šikovné ruce žen předvedly, co všechno umí.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/495395

Mám ráda ozdoby ze slámy - tady byl velký výběr. Zaujaly nás velké ozdoby ze slámy. Právě tady paní vyprávěla o tom, že tyto ozdoby visely na stromě Jana Pavla II. - vyprávěla o tom, jak Vatikán navštívili manželé Luňáčkovi. Paní Vlasta Luňáčková měla možnost uvidět i soukromou papežovu zahradu. Běžně není přístupná jiným lidem. Byla to skvělá odbornice - její květonové vazby, to byl skvost...škoda, již není mezi námi.
Velká kulatá ozdoba ze slámy mi připomínala sluníčko. Uprostřed měla šest smyček jako u mašliček. I ozdoby ze šustí byly nádherné. Překvapila mě všestrannost zdejších žen.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/495506


V jedné části místnosti bylo vystaveno několik různých čertů. Ve snu by mě ani nenapadlo, že z proutí lze vyrobit třeba i čerty. Bylo tady několik různých druhů - vše bylo velmi pěkně naaranžováno.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/495554Vánočních stromků tady bylo hodně. Každý byl nazdoben jinak - zřejmě podle toho, jaké nápady měl člověk, který ho zdobil a ozdoby vytvořil. Na jednom ze stromků visela miminka - ta jsem právě tady viděla poprvé vloni. Na výstavě měly i perníčky - zaujaly mě perníčky na špejlích. Vystaven měly i betlém vytvořený z těsta. Bylo toho tady velmi mnoho. Na výstavě jsem byla několik hodin. Udělala jsem si čas - taková nádhera se vidí jednou za rok.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/495738

Album jsem nazvala vánoční - můžete se projít a podívat se na to, co nám ženy vytvořily:
vánočka, cukroví, dort, čert...perníková chaloupka a mnoho dalšího, tak typického pro naše vánoční svátky - nádherný perníkový svícen.https://emanovotna.zonerama.com/Album/496422

A nakonec jsem se na chvilku zastavila ještě u žen, které prodávaly vlastní výrobky z různých materiálů. Jejich výrobky inspirovaly několik přítomných - zdejší ženy ochotně poradily, jak vyrábět.

Výstavy ukázala, co všechno ženy dokáží:
vypěstují, pak usuší a nakonec vytvoří krásu, kterou jsou ochotny nám tady ukázat. Umí dobře poradit. Jsou ochotné sdělit, jak postupují při výrobě ozdob.


Mnohokrát děkuji za nádherný zážitek

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑