Vánoční výstava ČZS Ostrava - Zábřeh

emanovotna17 9. 12. 2014

V sobotu 29.11.2014 jsem se zajela podívat na výstavu zahrádkářek z Českého zahrádkářského svazu z Ostravy - Zábřehu. Přestupovala jsem na zastávce u Vodárny. Měla jsem čas a fotografovala jsem budovy Vodárny - většina z nich je pěkně opravena.


https://emanovotna.zonerama.com/Album/493591

Na mostě jsem vystoupila a pokračovala dál podél hřbitovní zdi - zaujala mě. Šla jsem k restauraci U Chýlků.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/493637

Těšila jsem se na zdejší betlémy - takové hned tak někde neuvidíte...Vyráběl je starý pán, který letos před třemi měsíci zemřel. Vyprávěla nám to jedna z žen, která nás výstavou provázela. Štramberský betlém jsem již jednou viděla. Vloni tady měli vystavený jiný betlém - některé figurky se pohybovaly. Tady jsou jen betlémy od pana Bohuše Radimce z Ostravy - autora betlémů od nápadu až po zhotovení.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/494351

Pletené a háčkované ozdoby na stromeček jsem vložila do jednoho alba. Překvapilo mě, že je zhotovovala osmdesátiletá žena. Dívala jsem se na ně zblízka - umím plést i háčkovat. Překvapilo mě, jak pečlivě byly vytvořeny. A ty nápady! Různých vzorků jsem tady viděla velmi mnoho. Dokonce i uvnitř jsou různé ozdoby - nádherné nápady...https://emanovotna.zonerama.com/Album/494445

Na stromečku visí drobné ozdoby z různobarevných dřevěných korálků. Jsou zde pěkné barevné kombinace a velmi zajímavé tvary ozdůbek - dají se pověsit i na menší vánoční stromečky.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/495081

Na dalším stromečku visely ozdoby ze skleněných perliček. Vzpomínám si na skleněné perličky z dob našeho mládí - byly ale jiného tvaru. Vloni jsem viděla ozdoby z našeho mládí na výstavě v Letohrádku Mitrovských v Brně. Fotografie z výstavy jsem vkládala na www.sedesatka.cz.

Ženy zvolily nádherné barevné kombinace. Vytvořily krásné ozdoby. Na stěně visely různé hvězdičky - později je pak lidem prodávaly.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/495098

V prostorách zdejší restaurace uměly ženy využít i ten nejmenší kousek místností:
byly tady vystavené různé květy, které vypěstovaly. Prohlíželi jsme si vystavené adventní věnce, svícny, stromky. Bylo mezi námi, hosty, i hodně mužů. Většina z nich fotografovala.

Viděli jsme vánočně nazdobené stoly. Pokud si prohlédnete album, budete mít možnost zjistit, jaké přírodní materiály ženy použily. Zdejší ženy umí vypěstovat, pak usušit a z usušeného vytvořit nádherné ozdoby. Jejich výtvory jsou vkusné a co víc? Nádherné...

...dokončení bude v 2. části

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑