Umouněné štěstí ........

Bobo 7. 11. 2014

Někdy se vyplatí chodit " s hlavou v oblacích ".I tam může čekat láska.Letní prázdniny mají učitelé od toho,aby si odpočinuli.Já na to učitelování ještě bohužel neměla diplom,a tak jsem místo vysněného cestování biflovala na státnice. Naštestí se ta dřina vyplatila. Zkoušky jsem složila, a tak jsem nadšeně vykročila za ředitelkou školy, kde jsem " praktikovala " a měla slíbený úvazek.
Čekalo mě ale nemilé překvapení : " Bohužel Julinko " ,oznámila mi ředitelka," naskytla se nám příležitost získat skvělou zkušenou češtinářku.Musela jsem ji vzít.Zkus se zeptat za tři roky.
Prvního září se přibližovalo raketovým tempem a já stále neměla práci.Řekla jsem,že vezmu první ,co se namane. a tak jsem se stala učitelkou ve " škole hrůzy " na okraji města,kam nikdo nechtěl. Dostala jsem na starost třídu rošťáků,které uhlídat bylo obtížnější než celé moje studie. na péďáku.Stačilo abych s nimi šla do jídelny,a půlka se mi jich rozutekla.Dokonce jsem jednoho zahlédla, jak na střeše leze po čtyřech ..........?? Krve by se ve mně nedořezal." Okamžitě dolů " ! křičela jsem na domnělého lumpa.Jenže on neslyšel a vesele si pobroukával." Slyšíš mě ? Mazej dolů nebo tě zmydlím,že si měsíc nesedneš "! Jen se otočil a zubil se ne mě.V tu chvíli mě to došlo." Pani uřčitelko,nebojte se,ja jsem kominík",houkl na mě pobavený řemeslník a mával mi z římsy.Děti se mohly smíchy potrhat a já jen přemýšlela jak co nejrychleji zmizet.
Volnou hodinu jako by mi seslalo samo nebe.Uvařila jsem si kávu a chystala se v kabinetu opravovat sešity.Jenže sotva jsem si sedla,někdo zaŤukal na dveře. " Zase sis zapoměla klíče,Vě.....!.nedokončila jsem otázku,protože místo očekávané kolegyně Věrušky,stál ve dveřích, ušmudlaný kominík."Nechtěla jste řící,Božinku ten je krásnej ?" zažertoval a představil se mi jako Marek Straka." Ruku vám nepodám ",nechci vás ušpinit,tak jsem ho dovedla k umyvadlu,podala mýdlo,také čistý ručník a když dokončiločistu,tak jsem mu nabídla kávu.Nebyl tu poprvé a tak to tady znal a divil se,že jsem odsud dosud neodešla ....?Zazněl školní zvonek, hodina skončila a došlo k rozchodu ....on na další práci a já do třídy na hodinu češtiny.Než jsme se rozloučili,dal mi svou vizitku.Možná bych na něj dál zapoměla,ale rodiče začali brblat,že už brzy se bude muset topit a nemáme zkontrolován komín .......!Všichni kominíci jsou už do vánoc zamluvení .......Vzpoměla jsem si na vizitku,co mi leží v šuplíku.Slovo dalo slovo a za týden ...... revize proběhla úspěšně.Máma se divila ...." Jak jsem to dokázala ?"Já jsem si to nechala pro sebe a ještě jsem mu zavolala,jak se mu odměním ....? On to vzal vážně a odpověděl,že někam spolu vyrazíme,kde nás nebude rušit školní zvonění,ne ?"Nechci nic zakřiknout .....ale myslím si,že kominíci nosí opravdové štěstí.Jsem totiž do jednoho dóóóst zamilovaná.

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑