Turnaj družstev seniorů v kuželkách

Kontakt 12. 5. 2015

V pátek 24. dubna přivítala kuželna Home Credit Arény seniory z Liberce, Jablonce a Frýdlantu na již 3. ročníku turnaje tří měst v kuželkách družstev seniorů "O pohár Kontaktu". Do Liberce dorazila 4 družstva z Jablonce, 4 z Frýdlantu a k nim 4 družstva seniorů z Liberce. V samém úvodu hráče pozdravil ředitel Kontaktu Michael Dufek, starosta Frýdlantu Dan Ramzer a ředitelka Centra sociálních služeb v Jablonci Naďa Jozífková. Všichni účastníkům turnaje popřáli mnoho sportovních úspěchů a turnaj zahájili. Jednotliví kapitáni si vylosovali čísla družstev a pak již nic nebránilo tomu, aby se začalo házet. Letos se hrálo na 12 hracích kol s tím, že na základě dosažených výsledků bude vyhlášen nejlepší jednotlivec turnaje a také družstva na prvních třech místech. V předchozích ročnících se po základním kole hrálo ještě finále, letos se zvolila tato herní varianta, která všem účastníkům nabízela maximální počet hodů, a tím i maximální objektivitu. Během turnaje bylo postaráno i o žaludky hráčů, v nabídce byl obložený koláček, tatranka a bageta, z výrazu konzumujících bylo zřejmé, že jídlo bylo skvělé a určitě přispělo svou troškou k dobrým sportovním výkonům.

Za vzájemného povzbuzování bylo odehráno plánovaných 10 kol bez jakýchkoliv kolizí a nic nebránilo tomu, aby byly vyhlášeny výsledky. Je potěšitelné, že na závěrečné vyhodnocení turnaje přijel i primátor Liberce Tibor Batthyány, který také ceny pro ty nejlepší předával. K diplomům a věcným cenám pro nejlepší družstva byl předán ještě putovní pohár Kontaktu, na který budou vygravírovana jména členů družstva. Cenou pro nejlepšího jednotlivce byl titul nejlepšího hráče, věcná cena a také pohár, tentokrát to byl pohár od primátora Jablonce nad Nisou.

Než uvedeme výsledky turnaje, rádi bychom poděkovali všem organizátorům, zejména klubu seniorů APM, jehož členky pracovaly na drahách jako zapisovatelky. Dík také patří zástupcům Jablonce a Frýdlantu za jejich podporu formou občerstvení a věcných darů, velky dík také patří pracovníkům Kontaktu za bezchybnou organizaci turnaje.

Samozřejmě, že "smekáme" také před výkony hráčů, kteří i ve ztížených klimatických podmínkách odvedli skvělé sportovní výkony a vydrželi se navzájem podporovat bez ohledu na to, z jakého města kdo byl.

Zde jsou výsledky:

1. místo družstva: Fučík Karel, Šubr Zdeněk, Sýkorová Marcela, Fučíková Zlatuška a Pleštil Václav (834 bodů)

2. místo družstva: Zlesáková Eva, Tichá Irena, Pavlíčková Stanislava, Polcarová Jindra a Grohová Alena (770 bodů)

3. místo družstva: Vítek Václav, Šťovíček Karel, Kunová Iva, Jindrová Božena a Gargelová Soňa (759 bodů)

Na prvních dvou místech v družstvech skončili liberečtí senioři, na třetím místě skončili senioři z Jablonce.

Titul Nejlepší hráč turnaje získal opět Karel Fučík, který naházel 225 bodů.

Všem účastníkům turnaje gratulujeme a těšíme se za rok na shledanou!