Proti chřipce ..... vitamínové bomby

Bobo 29. 11. 2014

Zdravé zeleninové a ovocné nápoje by měly být v zimě samozřejmě součásti našich jídelníčků.pomohou posílit imunitu / ne poslaneckou / a bez úhony překonat období chřipek.
Co je potřeba ......? Mixér /dobrej a silnej /,Koktejly připravené doma jsou levnější než kupované a můžeme do nich přidat přesně to, co dle chuti a potřeby máme.Vyhneme se doslaďování cukrem nebo sladidlydo zdravých koktejlů nepatří ani zmrzlina či odtučněný slazený nebo barevný jogurt.Při správně zvoleném složení by měl vzniknout vysoce nutričně a chutově vyvážený nápoj plný vitamínů,minerálů a antioxydantů pro moderní způsob života,a přitom nezatíží zažívací systém.
Koktejl ........nebo smoothie ?
Smoothie je vlastně pyré,čerstvý mix ovoce,zeleniny a dalších přidaných dobrot čistě rostlinného původu.Do smoothie se výborně hodí i takzvané superfoods,volně přeloženo superpotraviny.Které to jsou ? Ovoce,zelenina,ořechy,semena a další rostlinné potraviny.Superfoods patří k nejsilnějším antioxydantům,působí preventivně proti degeneraci buněk a proti stárnutí.Působí proti rakovině a proti kardiovaskulárním chorobám.
Antioxydanty .........
Kadeřávek .... kadeřavá kapusta, král zimní zeleninyOdolává mrazům a na záhoně vydrží až do jara.V Americe je velkým hitem.Z listů lze tvořit saláty a dobře se mixují s jablky a banány.Snižuje riziko onemocnění rakovinou.
Camu camu ......toto tropické ovoce se silným antioxydačním účinkem,60 x vyšší obsah vitaminu C než pomeranče.Camu camu je rovněž vynikajícím zdrojem rutinu,beta - karotenů,vápníku,železa,niacinu / vitamín B3 /,fosforu a dalších.
Avokádo .......obsahuje zdravé tuky,je velmi bohaté na vitamín E a řadu rostlinných proteinů.Pomáhá chránít mozek před Alzheimerovou chorobou.Avokádo lze výborně kombinovat s banány,ovocem,mandlovým mlékem nebo s okurkou.
Několik návrhů ......... proti chřipce
Vitamínová bomba ...... do hladka rozmixujeme několik listů zelí,půlku kořene petržele,2 stonky řapíkatého celeru,3 mrkve,1 malou červenou řepu,3/4 hrnku vody nebo minerálky.jemně dochutit solí či pepřem.Na vrch kápneme trochu olivového oleje a nasypeme lístky nasekané bazalky.
Tropické smoothie ........Do hladka rozmixujeme 1 hrnek kokosového mléka,1 hrnek nakrájených banánů,1/4 hrnka manga,1/4 hrnku ananasu,1/4 hrnku zralého kiwi,1 čajovou lžíčku prášku maca,1 čajovou lžíčku goji,1 čajovou lžíčku včelího pylu,1 čajovou lžíčku chia semínek.Pro oživění je možno přidat mořskou řasu spirulina,jež stabilizuje hladinu krevního cukru.
Ták ................ a máme zdraví pod kontrolou

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑