Co děláme a jak to myslíme

Víte, kdy a proč projekt Šedesátka.cz vznikl? Přečtěte si, jak se vyvíjel a co vás čeká nového.

Projekt www.sedesatka.cz je v plném provozu od 1. září 2009. Za tu dobu jej navštívilo více než milión unikátních návštěvníků nejen z České republiky, ale také z českých krajanských komunit v zahraničí, především v zámoří. Uživatelé webu se začali setkávat v reálném životě, svá virtuální přátelství převedli do pevných přátelských svazků v nevirtuálním prostředí. Web byl prvním českým seniorwebem, který pronikl do českých krajanských komunit – psal o něm časopis Čechoaustralan, velký rozhovor odvysílala česká redakce rádia SBS v australském Sydney. „Šedesátka“ byla místem, kde se senioři potkávali, bavili, informovali a sdíleli. „Šedesátka“ přiváděla seniory nejprve ze samoty k počítači a pak od počítače mezi lidi.

Každý projekt se časem ošoupe, ztratí původní lesk, řekne si o rekonstrukci. Ani www.sedesatka.cz na tom nebyla jinak. Původní technické řešení, vybudované z rodinných úspor zakladatelů, postupem času zastaralo a na jeho globální upgrade nebyl k dispozici dostatek prostředků. Zakladatelé webu tak přistoupili ke strategické obměně, s vizí bezplatně předat zavedený webový projekt  organizaci, která by jej dále provozovala.

Že dnes dostala www.sedesatka.cz nejen nový kabát, ale i novou technickou platformu a nový vítr v plachtách, je naplněním této vize. „Šedesátka“ je znovu prostorem, kde to žije. Znovu je připravena stát se mikrofonem pro české seniory, pro generaci, která má co říct a obvykle není moc slyšet, protože zůstala slušná.

Vítejte na nové www.sedesatka.cz, s novými lidmi v zákulisí, s obnoveným tahem na branku, s vizemi pro další budování seniorské komunity. Navštěvujte, pište, sdílejte se. Je to prostor pro vás, seniory a jejich rodiny. Váš prostor.Partneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑