Procházka Prahou

Jiřina 1. 4. 2015

O tom, že navštěvuji Univerzitu třetího věku při filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, a že mě to moc bavi, jsem už psala. Užívám si ale také každý pobyt v Praze. Někdy se ptám sama sebe, jezdím-li do Prahy kvůli přednáškám anebo kvůli procházkám po Praze. Pokaždé se vydám do jiné části centra, takže mám prochozeny všechny uličky kolem Staroměstského náměstí, Malé strany, Židovského města, Karlova náměstí Hradčan, někdy zajdu do některého muzea nebo obrazárny.
Naposledy jsem byla v Praze minulý pátek. Podle předpovědi počasí mělo pršet. Já bych v tu dobu déšť uvítala, zaseli jsme jařiny a ty vodu nutně potřebovyly. Taky řepka volala po vodě. Nemluvím o mrkvi a cibuli, kterou jsem zasela na zahrádce.
Když jsem přijela na Masarykové nádraží, usmívalo se na mne sluničko. Zapomněla jsem na naše rostlinky a užívala jsem si pohodové dopoledne, rozhodně to bylo lepší, nežli kdyby pršelo.
Z Masarykova nádraží jsem šla na Náměstí republiky ke svatému Tadeáši, poděkovat mu za jeho přímluvy. Tam chodím kdykoliv jsem v Praze. Buď ho prosím za přímluvu, nebo mu za jeho přímluvu děkuji, většinou obojí. Ke sv. Tadeáši chodívala už moje matka, kdykoliv byla v Praze, já jsem to zdědila po ní.
Z Náměstí repubiky převážně chodívám Prašnou branou a Celetnou ulicí, nebo průchodem a Týnskou uličkou přes Týnské náměstíčko na Staroměstské náměstí. Odtud je to na Palachovo náměstí, kde je filozofická fakulta asi dvě stě metrů.
Tentokrát mě ale bolí koleno, takže ho musím šetřit, šla jsem ulicí Na Příkopech, na Můstku jsem nasedla na metro a alespoň jednu stanici jsem jela metrem. Nebyla jsem tak na Staroměstském náměstí, ke kterému mám velký citový vztah ale snad si to vynahradím jindy.
Cestou jsem neodolala, vždyť bylo tak krásně a udělala několik fotek, některé z nich vkládám.
Na fotografiích je Obecní dům, Prašná brána, průčelí domů v ulici Na Příkopech, velkonoční trh Na můstku, socha anděla před Rudolfinem a socha Josefa Mánesa u Mánesova mostu.
Bylo tak krásně, udělala bych víc fotek. Před Rudolfinem byl velký keř magnolie, opravdu nádherný, došla mi ale baterie. Snad ještě pokvete až přijedu příště.
Všem přátelům Šedesátky přeji krásné Velikonoce

Jiřina

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑