Předvánoční zamyšlení

Veru 19. 12. 2015

Poslední adventní neděle, trhy, dětské zpívání a říkanky, nám připomínají, že se blíží
Vánoce. Vánoce bez sněhu ale sluníčko, teploty 10 stupňů nad nulou. Máte už zabalené dárečky? Máte napečené cukroví ? Myslím, že tohle už má každá hospodyňka z našich řad seniorek. Já už mám ustrojený stromeček, strojila ho vnučka a pomáhala zabalit dárečky, péct cukroví a už se těší, že budeme spolu zdobit štědrovečerní stůl. Také musíme dojít koupit kapra, upéct vánočku. Je toho ještě hodně co musíme udělat.
Vzpomínám si jak my děti jsme trávili vánoční čas. Stromeček strojil tatínek a my jsme to nesměli vidět, věřili jsme, že opravdu Ježišek existuje. V ten den jsme navlékali lyže, vzali otep sena na záda, zrní, kaštany, žaludy, sůl a objížděli jsme remízky v polích a sypali pro koroptve, pro zajíce seno, řepu a vše ostatní do krmelce pro vysokou zvěř. Bylo to moc hezké dopoledne. Stopovali jsme lišku a podle stop jsme se dozvídali co se tam v noci odehrálo.Žili jsme přírodou a rozuměli jsme ji. Je to minulost na kterou ráda vzpomínám a lituji, že dnes už děti nejsou k tomuto životu pomáhat přírodě, vedeny. Tak jsem si tak trochu zavzpomínala a přála bych si, kdyby jména která zde přibývají, nebyla pouze neznámá a nic neříkající.
Tato Šedesátka patřila lidem hovorným, veselým, šikovným . Nemůžeme se ale stále obracet dozadu a čekat, že se někdo vrátí ale stačí napsat, že jste tady a chcete se připojit a vytvářet nový web seniorů a vytvořit si zde přátelství bez nároků a povyšování se. Máme vzpomínky, zážitky, zkušenosti, tak sem s nimi a připravme si zde hezké Vánoce.

Přeji vám všem co sem nahlédnete a nebo se připojíte článkem,

KRÁSNÉ VÁNOCE !

Veru

Foto 90

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑