Pozoruhodný člověk

Jiřina 25. 11. 2014

Při listování týdeníky Církve československé husitské Český zápas, jsem si přečetla moc zajímavý článek. Je o bývalém izraelském presidentovi Šimonu Peresovi. Myslím, že by článek mohl zajímat i vás, přátele Šedesátky. Šlánek nebudu opisovat, pokusím se jeho obsah vylíčit svými slovy:
Šimon Peres byl hlavou státu Izrael sedm let - od r. 2007 do července letošního roku. Mezi nejvyšími představiteli států byl nejstarší. Když skončil svoje funkční období, bylo mu devadesát tři let a padesát šest dnů.
Mezi vědci vznikla doměnka, že existuje gen mládí, nějaký "peresovský gen". Přemluvili proto Šimona Perese, aby jim dovolil zkoumat jeho geny. Chtějí zjistit příčinu Peresovy činorodosti a jeho zásobu energie.
Při svých 90. narozeninách zmínil Peres svého dědečka, rabína v Bělorusku, který zahynul při holokaustu. Ten měl na něj v dětství velký vliv a opakoval mu slova 34. žalmu:
"Jak je to s mužem, který si oblíbil život, jenž miluje dny, v nichž užil dobra? Střeží před zlobou svůj jazyk a své rty před záludnými řečmi. Vyhýbá se zlu a koná dobro, vyhledává pokoj a snaží se o něj."
Zajímavý je Peresův náhled na ženy. V jeho pracovním týmu byly, až na jednoho spolupracovníka a jednoho zástupce, vesměs ženy. Na otázku proč se obklopuje hlavně ženskými asistentkami, odpověděl: "Ženy dovedou daleko lépe číst v lidech. Jejich očím důvěřuji mnohem víc." Navíc ho prý mužští asistenti často v politice podvedli.
Dále Peres řekl: " Každá žena se rodí jako máma, a každý muž umírá jako malé děcko. Neexistuje žena, která by si myslela, že některý muž je úplně dospělý."

**************************

Poslední výrok mě obzvlášť zaujal. Podle mne je to svatá pravda. Je dobře, že i u nás se dostávají do nejvyšších funkcí postupně ženy. Řekla bych, že uvažují racionálněji, dokážou posoudit důsledky svých rozhodnutí a co je hlavní, podle mého názoru se ženy nenechají lehce zkorumpovat. Máme už několik příkladů - momentálně mně napadají kriminální kauzy, u jejichž vyřešení byly ženy.
V žádném případě si nemyslím, že by byli všichni muží neschopní a zkorumpovatelní ale v naší politice bylo odstrašujících příkladů několik. Za vším byla žena - chlapa utáhne pěkná žena jak se říká "na vařené nudli". To by se vzdělané inteligentní ženě - političce nestalo.
Končím, asi jsem některé muže rozladila ale je to životní pravda.

Jiřina

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑