Radíte si navzájem

Víc hlav víc ví, říká jedno staré přísloví. Nevíte si rady s nějakým problémem? Zkuste se zeptat ostatních.

prosba

31.10.2017 Martinaa.ku@seznam.cz |
Hezký den,
chtěla bych Vás moc poprosit o pomoc s vyplněním dotazníku k mé diplomové práci, která se zabývá wellness pobyty v lázních. Dotazník je k dispozici na adrese: umbrela.mendelu.cz/fill/1651
Velmi děkuji za Váš čas i ochotu, moc mi to pomůže.
Martina K.

Počítačová gramotnosť

13.04.2017 veronika15 |
Dobrý deň,
píšem bakalárku o Testovacom stredisku ECDL v Brne a hľadám respondentov všetkých vekových kategórií z ČR.
Dovolte mi požiadať Vás o vyplnenie dotazníka zameraného na počítačovú gramotnosť a možnosti jej testovania.
Ďakujem, prajem pekný deň :)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfrgEnZy8hwAIiIxHzE6srPQxZe9CtMJVoplerN0Mxwa8mIYg/viewform

Tělesné sebehodnocení

24.03.2017 PetGar |
Dobrý den,
najdete-li si pár minut volného času a je Vám více než 60 let, prosím Vás o vyplnění dotazníku. Na základě průzkumu bude ověřeno, jak osoby starší 60 let vnímají a hodnotí svůj tělesný vzhled. Dotazník je anonymní, jeho výsledky budou využity v diplomové práci. http://www.mojeanketa.cz/pruzkum/255907275/1/

Děkuji.

Potíže s chotí

06.03.2017 Evzen Šedý |
Dobrý a pěkný den vespolek přeji. Jistě všichni z televize znáte reklamy na různé zdravotní přípravky, které jsou cílené na naši věkovou skupinu. Tu na bolavé klouby, tady na chřipku a taky na mužské problémy s prostatou. A tady se dostávám k problému, proč vlastně píšu. Moje manželka je dlouholetá členka klubu Wallmark a tak nakupuje nejrůznější léčiva ve velkém. Když přes Vánoce běžela nová reklama na Prostenal, rozhodla se, že mi ho pořídí a teď mne nutí, abych ho užíval. Sice mne problémy s častou návštěvou toalety sužují, ale nechci do sebe cpát zbytečnou chemii... Uvítám podněty, jak tuto nepříjemnost s chotí řešit.
Děkuji a přeji hezký zbytek večera. E.S.

Prosba

23.02.2017 Kateřina Kuchtová |
Zdravím všechny,
neznám nikoho, koho by udělání dobrého skutku nehřálo na duši. Proto Vás prosím o vyplnění mého dotazníku, které Vám zabere jen 3 minuty Vašeho času.
Dotazník se týká bezpečnosti v oblasti bankovnictví. Nejen, že bude mít velký přínos pro mě, ale i Vám může posloužit k zamyšlení se nad ochranou Vašich peněz.
Děkuji.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf_asigQ79qWgBQlTJSagBLZFfIIcmwFufAVUzooNGi5YVPPw/viewform#responses

Střídává výchova škodí!

15.10.2016 Petra |
Jsem babičkou desetiletého vnuka, dítěte mého jediného syna. Vídám ho celkem často, jezdí s ním za mnou syn i bývalá snacha, se kterou jsem vztah nepřerušila. Jsou rozvedeni už dva roky a kluka mají v střídavé výchově. Oba se ale předhánějí, který z nich je lepší rodič a mladý pán je neskutečně rozmazlený.

Manželství mého syna trvalo jen rok. Syn se snachou spolu žili dlouho, aniž by potřebovali svůj vztah stvrdit manželským slibem. Ani narození dítěte je k svatbě nenutilo. Vzali se, když mu bylo sedm. Prý důvodem bylo, aby měli všichni tři stejné příjmení, když jde Honza do školy. Jenže do roka a do dne šli od sebe. Je mi to těžké přiznat, ale byla to vina mého syna, našel si jinou a kvůli ní rozbil rodinu.

Snacha se mi od první chvíle líbila

Snachu Martinu jsem si oblíbila, na rozdíl od druhé ženy mého syna. Martina vyrostla v rodině, kde se rodiče museli hodně ohánět, aby všechny děti uživili. Je jich pět a ona je nejstarší. Díky tomu se dokáže postavit k práci, umí dobře vařit, doma má vždycky uklizeno a navařeno. Od první chvíle se mi líbila, žádná namyšlená holka, přitom je moc hezká a na každém prstu by kluků mohla mít hned několik.

To můj syn Jan, jedináček, měl odmalička všechno, na co si vzpomněl. Víc dětí jsme mít nemohli, tak jsme se s manželem pro něj mnohdy málem rozkrájeli. Podporovali jsme ho ve všem, co si přál. Sportoval, cestoval a také jsme mu umožnili vystudovat vysokou školu v zahraničí. Peníze pro nás naštěstí nebyly problém. Bohužel už jsem sama, manžel zemřel rok před tím, než syn dostudoval.

Janovi a jeho rodině se vedlo dobře, díky studiím v zahraničí, skvělým jazykovým znalostem i vlastní šikovnosti a schopnostem se mu podařilo najít skvělou a dobře placenou práci. Nic jim nechybělo. Martina byla dlouho s Honzíkem doma, když šel do školy, začala pracovat na poště. Bohužel vzdělání nemá, ale plánuje studovat a já ji v tom budu podporovat a pomáhat jí.

Když se mladí rozvedli, pocítila to snacha dost citelně i finančně. Syn sice na kluka platí, ale tak dobře, jako když žili všichni společně, se nemají. Honzíka mají ve střídavé výchově, čtrnáct dní je s tátou a jeho novou ženou a čtrnáct dní s mámou. Jan po snaše žádné peníze nechce, když ho má u sebe. Naštěstí bydlí obě rodiny jen několik stanic autobusem od sebe, takže Honzík nemá problémy ani s docházením do školy a na kroužky.

Od začátku jsem byla proti tomu, aby si vnuka takto předávali. Martině se to také moc nelíbilo, ale syn trval na svém a ona mu nakonec ustoupila. Byla z rozvodu a zrady svého muže hodně zdeptaná, řekla mi, že neměla sílu proti Janovu požadavku bojovat.

Po téměř dvou letech vidím, že jsem měla pravdu, že střídavá péče klukovi škodí. Se synem to moc nerozebírám, on nesnese kritiku, je přesvědčený, že udělal dobře, když na ní trval a já prý jen kalím vodu. Ale s Martinou to poslední dobou řešíme neustále. A já sama vidím, jaký má střídavá výchova vliv na vnuka.

Rozmazlený fracek

Od Martiny vím, že mu vždycky několik dní trvá, než se srovná s tím, že je zase u ní. A když je to s ním zase v pohodě, tak si balí věci k tátovi. Kluk jí často předhazuje, jak se má u táty líp, jak mu koupil nový počítač, tablet, sluchátka, mobil a spoustu dalších věcí. Také chodí všichni často do restaurací (nová žena neumí totiž vařit) a Honzík si může dát, na co má chuť.

Ale s mámou nic takového nemá, pořád ho prý jen komanduje, že se zase zhoršil ve škole nebo že nemá uklizené věci. U táty to prý s ním nikdo moc neřeší, maceše to je jedno, třikrát do týdne k nim chodí paní na úklid. Táta prý jen zkontroluje žákovskou a nikdy mu kvůli špatným známkám nenadává.

Martina se dokonce začala chovat jako oni, svého syna si kupuje jak novými věcmi, tak mu doma podstrojuje. Jenže já vidím, že to je pro ni hodně vyčerpávající, je to proti jejímu přesvědčení, i finančně to těžko zvládá. A hlavně Honza všechno velmi rychle pochopil, jak mi snacha říkala, občas ji i vydírá tím, že když mu něco nedovolí nebo nekoupí, může klidně zůstat s tátou napořád.

Je mi Martiny moc líto, nemá to vůbec lehké. Navíc mi řekla, že s Janem to nechce řešit, prý se dost změnil, je popudlivý, nervózní a ona prý stále ještě nemá sílu se s ním vidět a bavit. Ráda bych jí pomohla, ale nevím, jestli se mám do toho vůbec míchat. Jenže mně jde i o vnuka, bojím se, co z něho vyroste.

Prosba o vyplnění dotazníku

24.03.2016 VeronikaN |
Dobrý den, jsem studentka třetího ročníku psychologie na Jihočeské univerzitě a píši bakalářskou práci.
Prosím o vyplnění tohoto dotazníku k mé bakalářské práci, která má za cíl výzkumu porovnat pohledy různých generací na dva aspekty lidského života – sexuální chování a partnerské vztahy. Jde především o to zjistit, zda se pohled na tyto věci výrazně změnil a v čem je naopak stále stejný. Děkuji vám všem za ochotu a spolupráci.

http://www.survio.com/survey/d/U9R6A9A8N9Z8H4F2T

Děkuji Vám mnohokrát za vyplnění mého dotazníku. Pokud budete mít dotazy, můžete mě kontaktovat přes e-mail: nejedlova.v@gmail.com . Všechny dotazníky budou zpracovány anonymně.

Medikační pomocník

09.01.2016 Markéta Ryndová |
Dobrý den, mé jméno je Markéta Ryndová a momentálně se zabývám bakalářskou prací na téma vytvoření webového pomocníka pro medikaci uživatelů.

Chtěla bych Vás poprosit o vyplnění krátkého dotazníku. https://docs.google.com/forms/d/1JLSqnMZnJt0vcW5XwTOo7X6PfHSNPWfDvxHhlf75RlU/viewform?usp=send_form

Předem děkuji za Váš čas.

PORAĎTE - kdy sekat křoví?

26.07.2015 mkolovratnik |
Dobrý den. Právě řeším otázku, při jakých letních teplotách lze sekat. Jak trávník tak křoví (ptačí zob).

Jaké máte zkušenosti? Já si myslím, že při teplotě kolem 25 st.C. by to neměl být problém, že už takové horko není. Ale jiní mi radí, že je stále moc teplo a že mám počkat do večera......

Poradíte mi?

Martin K.
Dobrý den, neobracím na Vás s dotazem, ale s prosbou.
Jsem studentka 4.ročníku psyhologie v Olomouci a touto cestou hledám matky-seniorky ochotny účastnit se výzkumu týkajícího se jejich vztahu s dospělou dcerou (vztah matky a dcery není v českém prostředí dosud dostečně prozkoumán).
Výsledky výzkumu, který je součástí širšího výzkumného projektu zaměřeného na tento vztah z pohledu matek i dospělých dcer, zpracuji v rámci své diplomové práce.
Jak se můžete výzkumu účastnit? Stačí vyplnit tento dotazník https://www.surveymonkey.com/r/mdq2015cz
Dotazník se skládá převážně z otevřených, tedy vypisovacích, otázek. Zabere 30-50min.
Děkuji za spolupráci, v případě dotazů se nebojte na mě obrátit! Příjemní letní dny, Klára Večerková

Diskutujte

Pro odeslání formuláře musíte být přihlášeni.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vyplňte formulář a klikněte na tlačítko "ODESLAT“.Partneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑