Ponožky,modla mého muže ....

Bobo 22. 10. 2014

Nenápadně a mezi řečí si sundá ponožky,chvíli je drží v dlaních jako čerstvě natrhané růžové lístky.Láskyplně je pak uhlazuje a pokládá na různá místa.
Já se sundáváním ponožek ,ať po sportu nebo vycházce,nedělám obřady.Stáhnu je a obloukem je házím do špinavého prádla.Moje trvalka,má doživotní láska,však s tím zachází úplně jinak.
Nevezme na nohy nějaký " aušus ".Jeho ponožky musí být z nejlepšího materiálu,jen nejjemnější bavlnka je dostatečně vhodná.Nikdy žádné umělotiny a škrabavé materiály !Proto s nimi tak vybrané zachází.Všechno oblečení mu musím kupovat já,jen ponožky si kupuje s á m,protože tomu já nerozumím a rozumět nebudu.Je to přece pohlazení nožky !
Proto také jeho ponožky nikdy nelétají obloukem do prádelního koše.Co se jednou dotklo jeho nožky,je posvátná věc,dech víly,jemná pavučinka tvaru sloní šlápoty.V nejhorším případě smotané do kuličky čekají na archeologa,který je objeví pro budoucí pokolení jako fosilní historický nález.
V našem domě není místa,kde bych nenašla manželovy ponožky,až na jedno ...... ve špinavém prádle.Jinak není skulinka, kam by nenastrkal zamotané kuličky nebo tvary podobné uměleckému dílu.
Zvykla jsem si,že leží na každém páru bot,nebo natažené na rohožce jako dvě jitrnice,na ramenech mého kabátu pověšeného na věšáku v předsíni,v košíku s časopisy, v šuplíku,kde jsou hřebeny,v šuplíku se šitíčkem.Vlastně není jediný šuplík,v němž bych ponožky nikdy nenašla.
Jednou dostanu opravdu hysterický záchvat,že až najdu třeba mezi vařečkami či příbory.Jsem však pevně rozhodnutá.Pokud ponožky objevím v ledničce,vezmu je,pěkně opepřím,přidám velkou dávku česneku,cibuli,vajíčko a udělám z nich k a r b a n á t k y !

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑