Ostravská společnost a moderní sportovní hnutí - AMO pro seniory

emanovotna17 12. 11. 2014

Ve čtvrtek 6.11.2014 se konala v Archivu města Ostravy další velmi zajímavá přednáška pro seniory. Jsem přihlášená na odpolední přednášky - dopoledne chodím do Ostravského muzea.
K budově archivu jsem přišla o patnáct minut dřív, tak jsem ještě nezazvonila a zůstala venku. Přicházela mladá žena a zeptala se mně, jestli na někoho čekám. Odpověděla jsem jí, že jdu na akci pro seniory, ale přišla jsem o dost dřív. Pustila mě dovnitř a navíc ještě se mnou zašla až k přednáškovému sálu. Bylo to od ní velmi milé - děkuji jí.http://emanovotna.zonerama.com/Album/475397


Na stole před sálem mají Zpravodaj Centrum, časopisy a Kalendárium. Vzala jsem si a prohlížela si - začetla jsem se.
Za chvíli přišel mladý muž - otevřel přednáškový sál a chvíli se mnou mluvil. Bylo mi divné, že jsem sama. Řekla jsem mu, že minule přišli ještě dva lidé pět minut po třetí hodině. Čekali jsme, ale marně. Navrhla jsem mu, jestli má jinou důležitou práci, že by mi nevadilo, kdybych odešla. Nebude přece přednášet jedné, jediné seniorce. Řekl mi, že ho mám upozornit, když by mě nudil...
Přednáška začala - měl připravenou prezentaci z dobových fotografií. Jednotlivé části doplňoval slovním výkladem. Bylo poznat, že se připravoval pečlivě.
Ani jsem netušila, jak dřív vypadal úsek sportu v Ostravě. Na každé stránce prezentace bylo několik fotografií. K jednotlivým fotografiím jsem dostala ucelený výklad. Dozvěděla jsem se také o tom, o které místo v Ostravě se jedná v současnosti.
Ostrava nestála bokem - rozvíjela se tady i sportovní činnost v různých organizacích a spolcích. Sokol nebyl osamocen. Existoval tady i Orel.
Bylo tady hodně aktivních sportovců, kteří dosahovali skvělých výsledků ve své sportovní disciplíně. Prohlížela jsem si fotografie, seznamovala jsem se se sportem v Ostravě a ani si neuvědomovala, jak je čas neúprosný.


Chtěla bych poděkovat PhDr Radoslavu Daňkovi za to, že se mi věnoval stejně, jakoby byl přednáškový sál plný lidí.

Mrzí mě, že nepřišel nikdo další ze seniorů - v Archivu města Ostravy jsme dostali program na celý listopad.

Co si myslet o lidech, kteří se přihlásí a pak na to zřejmě "zapomenou" ?

Ve čtvrtek 20.11.2014 bude velmi zajímavá přednáška: Zrod veřejného osvětlení v Ostravě.
My dva se již moc těšíme a doufáme, že neonemocníme a budeme moci jít. Pokud nebydlíte daleko a máte zájem, pak na shledanou

v Archivu města Ostravy.

Ema
P.S.:
na fotografii je pohled do přednáškového sálu před začátkem přednášky

Foto 90

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑