Od Divadla Antonína Dvořáka ke Slezskoostravskému hradu...

emanovotna17 9. 10. 2014

Jednou jsme se chtěli podívat na akci ke Slezskoostravskému hradu. Do města jezdíme tramvají. Vystupujeme na zastávce u Divadla Antonína Dvořáka. Tentokrát jsem se ale nestačila divit...

http://emanovotna.zonerama.com/Album/335826

Před Divadlem Antonína Dvořáka jsou krásné růže. Ráda se na ně dívám, když jedu okolo anebo jdu do Knihcentra. Nyní jsem doslova ztrnula. Uviděla jsem dámu - barevně na ní ladilo všechno - právě přišla k záhonu růží a klidně si ulomila růže pro sebe. Odhadovala bych jí o něco více let než máme my.
Zřejmě je na podobné získávání cizích věcí zvyklá, protože se rychle ohlédla a opatrně rozhlížela kolem sebe...
Najednou jsem měla po radosti. Co si mám o dámě myslet?
Jakým vzorem je pro mladou generaci?
Než jsme vystoupili z tramvaje, tak někam odešla.
My jsme šli přes Černou louku směrem ke Slezskoostravskému hradu. Uklidňovala jsem se pohledem na dvě řeky, kolem kterých jsme právě procházeli. Za mostem jsme si prohlédli máky - dokonce i se čmelákem. Máky, kopretiny a chrpy - to jsou nádherné květiny.
Za mostem jsou velké keře šípkových růží s pěknými růžovými květy.
A pak jsme se ocitli před vstupem do Slezskoostravského hradu. I před hradem bylo několik květin. Na Slezskoostravském hradě je mnoho různých dřevěných soch.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/335848

Když už jsme byli před Slezskoostravským hradem, tak jsme se rozhodli pro procházku nedalekým parkem. Zdejší park jsme již dřív navštívili.
Pomalu jsme stoupali nahoru a rozhlíželi se kolem. Bylo hezké počasí a my jsme měli možnost pozorovat blízké, ale i daleké okolí.
Vyšli jsme až ke kostelu na Slezské Ostravě. Pokud nejste z Ostravy, tak se právě nyní dozvídáte, že za kostelem napravo se dá vejít do hřbitova na Slezské Ostravě. Právě v těchto místech je ostravské krematorium.
V našem domě bydlela žena, která v těchto místech spolu se svými sourozenci vyrůstala. Jedná se o místo, kde byla velmi úrodná půda. Srdce zemědělce určitě hodně pláče....obrazně řečeno. Jak je vidět, tak nám vůbec nezáleží na tom, ve kterých místech cokoliv postavíme. Nějak zapomínáme myslet o pár kroků dopředu - je to škoda.

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑