Neopakovatelný zážitek

Marta Štablová 12. 11. 2014

Neopakovatelný zážitek


Událost, na které jsem mohla doprovázet svého syna je pro mne tak emotivně silná, že se musím s vámi podělit.

23. 11. 2004 se konala vernisáž uměleckých děl, které tvořily obrazy a plastiky 372 dárců. O to krásnější zážitek jsem pociťovala a určitě jsem nebyla sama, že díla světoznámých malířů a sochařů jsou vystavena v prostorách Karolína Karlovy univerzity v Praze. Proč a k jakému účelu bude 5. 12. 2004 7. Aukční salon výtvarníků pro konto BARIÉRY?

Úvodní slovo patřilo panu Janu Kačerovi, který je průvodcem Adventních koncertů, jejichž výtěžek je určen pro stejné konto. Přivítání bylo milé a zároveň informativní. Zakladatel Nadace Charty 77 a primátor hlavního města Prahy měli velkou radost z darů, jejichž počet je v letošním roce největší. Z předchozích dražeb byl za existence této krásné myšlenky, která čím dál více oslovuje, činí 19 milionů.

Ocituji vám několik výroků dárců, doufám, že mi prominou, že jsem si nevyžádala souhlas.

Jaroslav RÓNA - To nejmenší, co by měl udělat člověk obdarovaný od Boha nějakým talentem pro postiženého bližního, je podělit se o část tohoto daru a ulehčit mu aspoň nepatrně od jeho každodenních strastí.

Lenka a Zdeněk SÝKOROVI

Ideální svět, bez nemocí a trápení – neexistuje, s tím se musíme smířit. Ale patříme-li mezi ty šťastnější, co mohou rozdávat, měli bychom dělat, každý najde nějaký způsob. My jsme se rozhodli věnovat díla do aukce. Jsme rádi, že jsme právě v nadaci konta Bariéry našli lidi obětavé a zasvěcené, kteří umějí pomoci takto získaných peněz pomáhat přímo těm, jež to nejvíc potřebují.

Mým dárkem, jako doprovodný list, k obrazu mého syna Kamila, který má tu čest sdílet místo mezi osobnostmi, které dobývají světové galerie, je má poezie. Dovolím se vám představit svou tvorbou, se kterou jsem začala v pokročilém věku, před rokem, již se zbytky zraku.

....tři básně budou vloženy později jako pokračování textu

Marta Štablová

Foto 90

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑