Na procházce k VŠB TU

emanovotna17 15. 10. 2014

Teprve nyní si uvědomuji, jak moc toho již u nás pamatujeme.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/454168

V době, kdy nás postihla nejzáludnější choroba, jsme byli rádi za možnost zajít si na procházku. Zpočátku jenom pár kroků a postupně podle momentální situace o kousek dál...
Při cestě k VŠB TU jsme vzpomínali na to, jak jsme tudy oba dva chodívali. Do Krásného Pole do zaměstnání - tudy se šlo po polní cestě a pak lesem. Nepotkávalo se cestou tolik automobilů. Pět kilometrů není zase tak daleko a co by člověk neudělal pro své zdraví?
S dětmi jsem tudy chodila na procházku. Lesopark v tehdejší době byl velmi pěkný. Pravidelně se konaly brigády - také jsme na ně chodili všichni. Dcera byla malá, ještě v kočárku a syn jí prstem ukazoval na veverku - radost byla oboustranná.
Dnes poblíž lesoparku stojí rodinné domky. Jezdí tam i automobily. Na úrodné půdě se staví. Pole všude okolo dávno zmizela.
V areálu VŠB TU se stále něco staví.Občas se sem zajdeme podívat.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/424486

Zajímalo by mě, jestli si dnešní studenti vůbec uvědomují, jakou mají výhodu třeba v tom, že mohou bydlet v moderních kolejích. Mohou sportovat nejenom v nové sportovní hale v areálu VŠB TU, ale i na venkovních hřištích.
Koleje se v létě využívají třeba i pro ubytování folklorních souborů z domova, ale i z daleké ciziny. A nejenom jich - koná-li se třeba velká sportovní akce, tak bývají také ubytováni tady.
Když se podíváte na internet, zjistíte, že je zde i hotel a možnost ubytování - samozřejmě i s parkováním pro automobil. Poloha je velmi výhodná - rychle se dostanete na Rudnou a pak dál do Klimkovic a pokračujete třeba na Olomouc. Rychle se dostanete na výpadovku směr Opava.
V areálu je několik soch - spousta zeleně - nyní na podzim se vše bude krásně měnit - tolik různých barev bude na stromech a keřích. Půjdu se tam podívat - možná už v sobotu po mineralogické výstavě. Po opravě je znovu otevřen Geologický pavilon profesora Pošepného.
A pokud nepůjdete s hlavou v oblacích, pak si můžete prohlédnout vzkazy absolventů zdejší vysoké školy.
O tom, že se zde letos nedávno konaly první promoce po padesáti letech, jsem psala. Je to pěkné, když si vzpomenou na první absolventy...

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑