Lucerna rozsvítila Trusnov

blazevka 15. 6. 2015

A opravdu - v jarní zeleni zářila celá vesnice, v malebném okolí zlátly kytice rozkvetlých keřů. Klub seniorů SEN-SEN Pardubice 18.4.2015 navštívil představení Lucerna A. Jiráska v obci TRUSNOV (okres Pardubice). Již při příchodu k divadelnímu sálu u Frimlů jsme se ocitli v minulém století, herci v divadelních kostýmech nás vítali místními specialitami – bramborové placky s povidly, preclíky z Uherské pekárny, jitrnice, klobásky! Srdečná, veselá nálada nás provázela při představení a zejména o přestávkách, kdy se zpívalo s harmonikou, na kterou hrál Sejtko (role v Lucerně - J. Kudrna ml.).
Sál byl stylově vyzdobený, vytopený (25stupňů), na chodbě výstava fotografií z minulých představení, loutky, starožitnosti. Výkony herců - amatérů byly obdivuhodné, uvolněné, cítili jsme radost z každého jejich gesta, pěveckého a pohybového "výkonu", hráli jako o život! Obdivovali jsme všechny herce zblízka o přestávkách, kdy s námi díváky zpívali, obsluhovali nás a hodovali na návsi před sálem!
Doporučujeme navštívit tento ZÁZRAK - radost, humor, společenství nadšených spoluobčanů! Velmi spokojeni jsme se vraceli k vlaku! Na zpáteční cestě jsme se zastavíli a opět občerstvili na statku Novákových v Uhersku. Děkujeme za báječné pochoutky.
Vyslovujeme komplimenty všem nadšeným, obětavým hercům – amatérům!
Klub SEN-SEN Pardubice děkuje obci Trusnovu, mohli jsme prožít radostný a veselý čas v pospolitém společenství.

Za klub SEN-SEN při Krajské knihovně Pardubice
Věra Nováková Mgr.

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑