Jsme ochotní pomáhat?

spravce 2. 3. 2015

Tušíte, jak to vypadá v naší zemi s laskavostí, vstřícností, ochotou pomoci… zkrátka s charitou?


Společnost STEM/MARK se rozhodla pro průzkum, ve kterém zjišťovala, kolik lidí je ochotno pomoci, jak a hlavně komu. Zjistila, že na charitu a dobročinné účely přispělo během posledních tří let téměř 70% lidí. To jsou povzbudivá čísla.

Většinou přispíváme nějakým finančním obnosem (91%), sem tam se objeví i věcné dary. Na dobrovolnickou práci nám ale příliš času nezbývá. Tuto formu pomoci si vybírá asi 16% lidí. O trochu víc pomáhají ženy než muži.

Komu se snažíme pomáhat nejčastěji? Hlavně dětem a tělesně a duševně hendikepovaným. Nenechají nás v klidu ani oběti přírodních pohrom. Málo peněz naopak směřujeme k našim památkám nebo na boj proti korupci.

Nebojíme se přispívat přímo na ulici, ale jsme poměrně ostražití, jaké organizaci své peníze svěříme. Druhým nejčastějším způsobem pomoci je dárcovská DMS.

V čem se můžeme ještě zlepšit? Zatím to vypadá, že k naší dobročinnosti potřebujeme nějaký impuls, málokdo přispívá opravdu pravidelně (například formou platebního příkazu). Sami nejspíš odhadnete, které období je pro charitu nejlepší – jsou to Vánoce.

Zajímají vás podrobnosti toho výzkumu? Chcete vědět, jaký vliv má například vzdělání na ochotu pomáhat? Nebo jak rozdílně vnímají smysluplnost charity muži a ženy? Podívejte se na podrobnější zprávu společnosti STEM/MARK.
 

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑