Jedeme do Hošťálkovic na velikonoční výstavu

emanovotna17 5. 4. 2015

O velikonoční výstavě v Domě zahrádkářů v Hošťálkovicích jsem se dozvěděla z Moravskoslezského DENÍKU.
Nemáme to zas tak daleko, tak jsme se zajeli podívat. Autobus Městské hromadné dopravy jezdí ze zastávky Křižíkova - naproti školy u hodin v Ostravě -Přívoze. Tam je nástupní zastávka. Na dalších zastávkách nastupuje hodně lidí. Což o to, i v našem věku člověk vydrží stát, ale tady jsou zatáčky a v nich by mohl být problém se udržet...

https://emanovotna.zonerama.com/Album/610243 Hošťálkovice

Mile mě překvapilo označení ulic a důležitých budov - nemuseli jsme se nikoho ptát, kam jít.
K Domu zahrádkářů to byl jen kousek - z kopečka dolů. Na jedné straně byl kostel a na protější jsme zdálky viděli postavu "zahrádkáře" před brankou.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/610399
Pročli jsme podél budovy Domu zahrádkářů až ke vchodu a po několika schodech do prvního patra. Tam jsme se podepsali - zeptala jsem se, zda smím fotografovat.
Vešli jsme do velkého sálu. Výzdoba sálu byla všude kolem nás:
na zemi byla různá zvířátka odpovídající sváku - zajíci, slepičky, kohout z různých materiálů. Nechybělo ani obrovské vajíčko pěkně naaranžované v kolečku ( neznám přesný technický název ). Všude byla zeleň a jarní květy - narcisy a tulipány, kvetl tady zlatý déšť.
Na stěnách byla vazba ze sušených květů. I na záclonách baly velikonoční ozdoby. Připomínalo mi to výzdobu ve Střední zahradnické škole. A nespletla jsem se:
stačilo se podívat napravo - měli tam hodně rostlin a květin v květináčích, velký poutač a mnoho různých velikonočních vazeb.
Svému oboru moc dobře rozumí a umí vytvořit velmi pěkné ozdoby. Nápadů mají hodně a umí je realizovat. Byly skvělým zpestřením a doplněním zdejší výstavy dětí ze škol a dalších vystavovatelů.
I my jsme patřili k lidem, kteří zde nakupovali - vezli jsme si dva květináče bylin a léčivých rostlin.
https://emanovotna.zonerama.com/Album/611323

Věechny zdejší stoly měly modré ubrusy. Na nich měli lidé vystaveny různé výrobky. Překvapilo mě, kolik již stačili prodat pečených beránků. Bylo to poznat podle zbytků cukru na ubrusu.
Dětem se líbili ježci - zelené osení místo bodlin na hnědém tělíčku vypadalo moc pěkně. Jako kdyby již bylo jaro, nehledě na sníh venku za oknem...
V jedné řadě na několika stolech byly vystaveny slepičky a kuřátka - precizní vypracování jsem obdivovala. Na nejmenší kuřátka bych již neviděla. Což o to, uplést bych ještě zvládla, ale pak dokončit? Na sešití bych již potřebovala výpomoc - ani s brýlemi by se již určitě perfektně tak malé dílo nepodařilo...
Mezi nimi byla vystavena vajíčka s různými druhy čepiček s pěkně namalovanými obličeji. Poblíž nich bylo několik panenek v různých šatech - jestli to vyráběly školní děti ( jedna z přítomných návštěvnic výstavy ) to poznamenala, pak si zaslouží mnohem větší pochvalu. Myslela jsem si, že to vyráběl někdo starší, kdo má s pletením a háčkováním velké zkušenosti.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/611830

Na různých táccích bylo vystaveno velké množství vajíček vyrobených různou technikou. Na výstavách zahrádkářů si člověk uvědomí, co všechno dokáží vytvořit ruce pilného člověka.
Vzorky na vajíčkách byly jiné. Barevně se snažily ženy sladit tak, jak to vypadá v přírodě na jaře. A nechyběli ani motýlci.

https://emanovotna.zonerama.com/Album/611854

Dívala jsem se, jak se dají zpracovat docela obyčejné proutky. Prohlédla jsem si i vystavené vazby studentů Střední zahradnické školy v Ostravě - Mariánských Horách a Hulvákách na Žákovské ulici.
Slyšela jsem od zdejší ženy o velikonocích a polekala jsem, když těsně vedle mně použila "kostelní majetek" - zvuk byl pronikavý...
Měli tady ovečky a beránky, dokonce i rozkvetlé kočičky - prostě všechno, co ke svátkům velikonočním patří...

Jsem ráda, že jsme se zajeli podívat - autoři a organizátoři výstavy si zaslouží pochvalu

Ema

P.S.:
3.4.2015 jsem byla na výstavě v Hranicích na Moravě - což o to, fotek je hodně, ale záda se ozvala, tak nevím, kdy zvládnu zpracovat...

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑