Hory křížem krážem

Svatka 20. 1. 2015

Kdysi, to už je opravdu pár pátků, jsme s manželem vyrazili na dovolenou do Krkonoš. A tenkrát jsme poznali krásu hor. Do hor jsme se zamilovali a byla to láska na první pohled a na celý život. Od té doby se datuje naše velká záliba- pěší turistika.
Našlapali jsme už tisíce kilometrů, poznali jsme hory od Šumavy k Tatrám. Víme dobře, co jsou puchýře a otlaky, bolavé nohy po celodenních túrách, odřená kolena a spálená záda. Na svých túrách jsme zažili všechny rozmary počasí. Nikdy nezapomenu, jak jsme se v červenci v Tatrách probořili po pás do sněhu, jak nás v Rakousku v Alpách ve výšce 2300 m n.m. přepadla silná bouřka a já se opravdu bála o náš život. Nezapomenutelná je pro nás túra v průtrži mračen, ve které jsme šlapali asi 4 hodiny. Nepromokavé oblečení bylo tak totálně promočené, že jsme ždímali i spodní prádlo a vylévali vodu z bot. V Malé Fatře jsme se při výstupu na jeden z vrcholů bořili blátem a bláto tak klouzalo, že jsme túru celí vyválení v blátě nakonec vzdali.
Tak jak je rozmarné počasí, tak se střídají i pocity. Strach, okouzlení, radost. Hory jsou krásné, ale i kruté a nebezpečné. Chůze do kopců, hustými lesy, kosodřevinami, kolem vodopádů a horských ples, po cestách, kde praží slunce a není kam se schovat a my jen stoupáme do nekonečného kopce. Chůze náročným terénem, výstup po řetězech, mnohdy i lezení po čtyřech, ale i krásnou přírodou,to vše jsou hory. A když se pak dostaneme k vytouženému cíli, odměnou je nám úchvatný pohled po nekonečných obzorech, který stojí za veškerou tu námahu a úsilí. Pro tohle všechno máme rádi hory.
Svatka

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑