Cože? On si dělá reklamu?!

Oldřich Čepelka 25. 1. 2015

Proč se nepochlubit, když je čím a když tím udělám radost jiným? - řekl jsem si a píšu:

Pro pobavení ostatních (a nejen seniorů) jsem v 66 letech napsal a v nakladatelství Petrklíč vydal svou prvotinu - o tom, jaké příhody, události, průšvihy či maléry mě potkaly na cestě životem. Jmenuje se Maléry a já, má 376 stran a můžete ji dostat v knihkupectví nebo na www.malery.cz (ano, knížka má své vlastní www stránky).

Není to román, je to neformální vyprávění postavené na faktech. Takové, jaké můžete slyšet při přátelském posezení kolem stolu. Jsou to desítky epizod převážně z mého života, kdy se svou vlastní aktivitou či zcela náhodně dostávám do prekérních situací, které někdy řeším sám, někdy někdo jiný a někdy vůbec nikdo. To vše na pozadí skutečných událostí od 50. let přes roky 1968, 1989 až po současnost. V různých městech ČR a v různých zemích Evropy, kam mě život zavál. Z Náchoda přes Mariánské Lázně do Liberce, od Finska přes Portugalsko po Korsiku.

Píšu třeba o tom, proč jsem se musel koupat ve studeném moři před nastoupenou delegací Evropské unie (1999), jak se na vojně skácel vojín Sklenařík do náručí náčelníka generálního štábu (1972) a jak došlo k tomu, že za války přijel z Itálie až do Náchoda vagón s čokoládou (1917).

I když se nad většinou příhod budete smát a někdy docela pustě řehtat, není to vždy jen veselé a k popukání. Vzpomínám na vážný úraz, který jsem utrpěl v Řecku na kole a jak mi v Praze lepili zpět mozkovou plenu. Dávám taky podrobný návod, jak přestat kouřit (a jak je to snadné), to samozřejmě ne už pro vás, ale třeba pro vaše děti... Taky mnoho zážitků z vlastního podnikání. To vše odlehčenou formou a s mnoha vlastními a cizími moudrostmi.

Vždycky jsem se řídil heslem: svou budoucnost si nejlíp předpovíš tak, že ji uskutečníš. Když budeš čekat, až se něco stane, tak můžeš jen reagovat a vždycky budeš trochu rozmrzelý, že se nestalo to, co by sis přál především. Mám ještě další pravidla, třeba: cítíš-li, že je třeba něco udělat, pak je lepší se do toho pustit s rizikem, že to nevyjde, než to celé hodit za hlavu. Proto jsem za minulého režimu založil kontraverzní Běh na Ještěd, při běhu z práce zachraňoval staršího člověka, organizoval návštěvy zahraničních běžců u nás a nás ve Velké Británii atd. všechno – a mnohem víc – si tam přečtete, vše je založen o na skutečnosti, jen jsem to vyústění někdy malinko „přitáhl“, aby to bylo čtivější.

Jak píšu na zadní straně obálky, „Maléry a já a vy je skvělá kombinace pro sqjelé večery“. Knížku oceníte nejen vy sami, ale i vaše dospělé děti, příbuzní, známí, sousedé, protože je zábavná a přitom připomíná léta, kterými jsme všichni prošli. A musím vás upozornit: kdo se do ní jednou začte, ten už se neodečte…

Jo a kdyby vás popudilo, jakou si tu dělám reklamu, tak to jednoduše vysvětlím: Většině autorů dělá reklamu někdo jiný, hlavně nakladatelství a recenzenti. Já vydal knihu vlastním nákladem, to znamená, že jsem zaplatil veškeré výdaje, aby se mohla objevit na pultech. Udělal jsem to kvůli vám, čtenářům, a tak se taky musím snažit, abyste si ji koupili. 

Váš spoluuživatel Šedesátky - cepelka@malery.cz – objednavky@malery.cz


Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑