ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY 10.12.2014 v Trojhalí s Martinem Chodúrem

emanovotna17 14. 12. 2014

Ve středu 10.12.2014 se v Ostravě zpívalo již počtvrté. Dvakrát na Masarykově náměstí, vloni v Dolních Vítkovicích a letos v Trojhalí.

U nás se letos zpívalo na několika místech. Začínalo se v 16:30 v mateřské škole v Ostravě - Hrabůvce. Pak v 18:00 se zpívalo i na Masarykově náměstí a v městském obvodě Krásné Pole před radnicí. O texty se postaral jejich pan starosta.
Rozhodla jsem se zajít do Trojhalí - od patnácti hodin jsem byla na 2.adventním koncertě u nás na Hlavní třídě, takže jsem byla ráda, že letos poprvé nebude koncert na volném prostranství, ale pod střechou technické historické památky. Foukal studený vítr po celý den.
Martina Chodúra jsem uviděla hned při příchodu. Jen jsem nevěděla, kdo stojí vedle něho. Přece jenom byli dost daleko a v horní části určené pro VIP. Později jsme se dozvěděli, že se jedná o Adolfínu Táčovou, olympioničku ( vzpomeňme na gymnastiku - bydlí u nás v Ostravě - Porubě a Martina vyučovala na Janáčkově konzervatoři ).

http://emanovotna.zonerama.com/Album/501509

Letos se zúčastnil i Český rozhlas Ostrava. Moderátor zahájil a předal slovo paní ředitelce Pavle Bittnerové. Po ní jen krátce pozdravil šéf našeho regionálního Deníku Martin Pleva.
Zpívat koledy začal Martin Chodúr. Chvílemi mi běhal mráz po zádech. Nádherný hlas, procítěný projev, upřímnost v jeho slovech - skromnost a lidskost - tak by se dal stručně popsat můj dojem z vystoupení Martina Chodúra. Velmi milé bylo jeho přiznání se, že u některých koled znal jen první sloku - konečně i my starší jsme na tom určitě byli stejně. Deník se postaral o texty písní - při tisku použili velká písmena.
Potěšitelná byla slova o tom, že - cituji volně:
...s tak početným sborem ještě nezpíval...
Dokázal lidi povzbudit, dokázal je vtáhnout do děje dnešní akce velmi nenásilnou formou.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/501528

A pak začal koncert - jeho písně lidi nadchly. Kromě jiného mezi jeho slovy zaznělo také, že je škoda nemít tak početný sbor i na jeho koncertě. Slova pronesl poté, kdy se sbor přítomných přidával ke zpěvu písní, které Martin vybral.
Lidé byli nadšení, ale čas je neúprosný - v nejlepším se musí skončit...
Když odcházel z pódia, hned byl obklopen hloučkem fanoušků. Stála jsem vedle reproduktorů, tak jsem musela chvíli počkat, abych se nechovala neslušně a neprodírala se davem lidí.
Možná i proto mohla mít jedna z žen podpis Martina Chodúra - neměl se čím podepsat, tak jsem vyndala z kabelky průpisku a podala ji. Škoda - mohla jsem také požádat o podpis, ale nechtěla jsem zdržovat od fotografování s fanynkami.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/502071

Ani se to nezdálo, že nás bylo v Trojhalí hodně - jedná se totiž o hodně velkou halu - ale cestou k tramvaji nás šlo hodně. Měla jsem obavy, že budu muset dlouho čekat. Měla jsem štěstí - přijela první tramvaj a já jsem nastoupila. Část cesty jsem stála - přece mladí lidé jsou hodně unavení...později se zvedly dvě dívky a uvolnily nám místo. Asi si všimly nás, dvou starých žen. Děkuji dvěma neznámým...

Nádherná akce skončila - další nás čeká příští rok 9.prosince 2015

Ema
P.S.:
v š e m organizátorům, sponzorům a zúčastněným přímo na místě patří mé velké d ě k u j i

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑