Bydlení bez bariér, přemýšlejte dopředu

hana.stribrna 8. 10. 2014

Chtěla bych se s vámi podělit o zprávy posledních dní. Už někdy dávněji jsem uvažovala, jak to s manželem uděláme, až nebudeme až tak mobilní. Bydlíme v malém baráčku, ale s patrem. Naše děti bydlí poblíž, ale nejsme v každodenním kontaktu. Pak jsem takové myšlenky úplně zahnala.

Můj zdravotní stav se ale zhoršil, mám potíže s klouby a vyjít a sejít schody je pro mě skoro nadlidský úkol. Děti nám navrhly, že nám pomůžou přestěhovat ložnici do přízemí. Před lety jsme ale dělali rekonstrukci patra a já se nechtěla smířit s myšlenkou, že zůstanu uvězněná v přízemí, protože už nejsem tak pohyblivá, jako dřív. Poslední variantou byl schodišťový výtah. Naše děti o tom nechtěly ani slyšet, ten vy přece ještě nepotřebujete. Bylo těžké si přiznat, že už potřebuji myslet na všelijaké pomůcky pro seniory, když ještě nedávno bych na to ani nepomyslela.

Po čase jsem si zjistila nějaké informace o schodišťových sedačkách a rozhodla jsem se, že je to jediné řešení, jak si užít celého domu. Už máme schodišťovou sedačku instalovanou doma od Garaventalift. www.garaventalift.cz/produkty/schodistove-sedacky/homeglide/" title="http:// www.garaventalift.cz/produkty/schodistove-sedacky/homeglide/">http:// www.garaventalift.cz/produkty/schodistove-sedacky/homeglide/ Tak tuhle konkrétně už máme doma.

Jak se všude píše co je potřeba pro pohodlné bydlení bez bariér, něco na tom bude. Škoda, že mě to nenapadlo dříve.

Byl to celkem frmol, ale už jsme se skamarádili a já si přiznala, že občas pomoc potřebuji. A vlastně na tom není nic špatného. Impuls pro napsání na tento blog byl ten, abyste mysleli včas na to, jaké překážky vám může váš domov do budoucna připravit, ale že řešit se to vždy dá. Jen je to celkem fuška se k takovému rozhodnutí donutit.

Foto 90

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑