Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity...1.

emanovotna17 22. 11. 2014

O sklenících jsem psala v první části. Nyní se dostávám k venkovnímu prostoru celé botanické zahrady Přirodovědecké fakulty Ostravské univerzity.http://emanovotna.zonerama.com/Album/465239

Když jsem vyšla ze skleníků, procházela jsem se zahradou zleva. Šla jsem kolem keřů, ale i stromů. Dívala jsem se na záhony s bylinkami. Prošla jsem kolem včelínu. Již zdálky jsem se dívala na bodláky - moc se mi líbí jakýkoliv tvar bodláku. Mám ráda stromy - tady jich bylo hned několik různých druhů - a aby ne, vždyť jsem v botanické zahradě, která je v těchto místech skoro padesát let.
Zdálky mě lákaly k sobě drobné kvítky na různých keřích či stoncích květin.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/465272Ve spodní části zahrady bylo rozmístěno několik včelínů. Včelky i v říjnu létaly ven i dovnitř. Byly čilé stejně jako v jiné roční době. Podél záhonů jsem se vracela pomalu nahoru a prohlížela si, co všechno tady pěstovali a ještě pěstují - počasí to zatím dovoluje. Je teprve 11. října 2014...http://emanovotna.zonerama.com/Album/465317Zahrada je ve tvaru velkého obdélníku. Právě jsem došla nahoru a procházela kolem záhonů tvořících kratší stranu obdélníku. Šla jsem kolem záhonu s jiřinami. Tolik barev na jednom místě ...některé barevné kombinace jsem tady viděla poprvé ve svém životě.

http://emanovotna.zonerama.com/Album/465353Na květech jiřin se líbilo motýlům. Přilétali, na chvíli usedli a pak se přemístili dál. Připadalo mi to tak, že si vybírají tu nejhezčí barvu...anebo snad vybírali podle tvaru květu? Jiřiny mají různé tvary lístků - že je jich až tolik různých? Nestačila jsem se divit.


http://emanovotna.zonerama.com/Album/465416

Nad záhony s jiřinami jsou nádherné okrasné trávy. Na podzim jsou hodně vysoké. Poutaly mou pozornost již při příchodu do botanické zahrady. Jsou umístěny na místě, ze kterého jsou dobře vidět již z ulice.
Zaslechla jsem dotaz dvou starších dam. Ptaly se na to, jak se o trávy starat. Dočkaly se od pana Turečka podrobné a srozumitelné odpovědi. Srozumitelné píši proto, že jsem laik amatér a i já jsem pochopila, o čem je právě řeč.
I my dva jsme se již víckrát zeptali - vždy jsem dostali vyčerpávající odpověď....v dalším pokračování dokončím procházku botanickou zahradou a vrátím se nazpět k tramvaji - to ale až příště

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Foto 95

Foto 96

Foto 97

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑