18.10.2014 druhé kolo senátních voleb

emanovotna17 18. 10. 2014

Náš městský obvod vybírá senátora i v druhém kole senátních voleb. Kolik jsme jich za dobu trvání senátu již vybírali?
Číslo není až tak moc důležité - vím jenom, že jeden bývalý senátor již není mezi námi.
Ale proč jsem vlastně zvolila právě toto téma?
Když jsme včera kvečeru kolem devatenácté hodiny vkročili do třídy v Základní škole a nahlédli jsme do jmenného seznamu voličů - svá jména jsme uviděli mnohem rychleji, než členka volební komise - nestačila jsem se divit. Na celé stránce měli zatím pouze jednoho voliče. A v seznamu ležícím hned vedle vůbec nikoho.
Proč se divím?
Včera u nás nebylo pěkné počasí - pršelo. Ale jak je vidět, opět se potvrzuje, že o volby je mezi lidmi čím dál menší zájem.
A nejen mezi námi, voliči. Dívat se na členku volební komise, jak si piluje nehty? Co si má pak člověk myslet? To nemohla svou činnost přerušit, když jsme vešli do místnosti?
Copak si lidé opravdu neuvědomují, že je dost důležité se voleb zúčastnit?
Ono je potom docela otravné nechtě v dopravních prostředcích Městské hromadné dopravy poslouchat, jak lidé hlasitě reptají...

http://emanovotna.zonerama.com/Album/457109

Již delší dobu chodíme volit do jiné Základní školy - jedná se o školu s rozšířenou výukou jazyků, která je známá široko daleko svou vysoce postavenou laťkou. Na začátku školního roku zde bývají dlouhé fronty již od noci. Rodiče chtějí, aby jejich děti se dostaly právě na zdejší školu.
Když jsme si odbyli svou občanskou povinnost, rozhlížela jsem se po chodbách školy. Na prvním obrázku laděném do modrých odstínů jsou výtvory dětí - pěkně jeden vedle druhého pověšené na stěně chodby naproti dveřím do tříd v přízemí školy.
Ve vestibulu byla přehlídka podzimního námětu. Prima nápad - do velkého listu vkládat ještě další listy. A navíc používat různé techniky při barevném provedení listů. A nad tím vším poletují ptáci - podobní tady byli i u minulých voleb a zároveň s nimi tady bylo tenkrát několik letadel.
Výzdoba školy odpovídala ročnímu období. Horší to bylo ale před školou. Chodník měl dost velké prohlubně plné vody a před školou není víc pouličních lamp než na jiných místech.
U nás se nějak zapomnělo opravit nejprve chodníky před školami - tady se zřejmě počítalo s tím, že se do základních škol chodí jenom za denního světla.
Zvládli jsme to bez problémů - uvidíme, koho vlastně lidé zvolí a co nás čeká dál...

Ema

Foto 90

Foto 91

Foto 92

Foto 93

Foto 94

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑