… Pro to všechno …

František68 16. 4. 2015

Rád bych se zde s návštěvníky Šedesátky podělil o nádherný zážitek - dovoluji si Vám nabídnout k přečtení báseň, kterou napsala (a se zveřejněním souhlasila) jedna moje kamarádka. Bude se Vám báseň líbit stejně jako mně?
...........................................................................................................................

… Pro to všechno …


Si tě vážím, oceňuju
A jsem vděčná,
Že s tebou žiju a máme děti…

Oceňuješ mě – víš, že práce „rodičovská dovolená“ je mentální i fyzická dřina. Dokážeš mi to říct a povzbudit mě tak do dalších každodenních povinností.

Přijímáš a chápeš moje emotivní projevy, zvládáš histerii, pláč i smutek. Díky tobě si připadám stabilnější, víc se přijímám.

Přijímáš moje stinné stránky – máš odvahu nastavovat mi zrcadlo a pomáháš mi tak růst i tam, kam nechci vidět.

Jsi muž – přirozený, hravý, odvážný, hýříš energií a divokostí, záleží ti na mých potřebách, přání a uspokojení. Dokážeš si odepřít – kvůli mně, jsi otevřený vůči novým pohledům a příležitostem.

Umíš vydělat spousty peněz, zvládáš pracovní střes bez dávání ho na odiv. Víš, že práce není to nejdůležitější v životě. Jsi prostě profesionální dělo. Díky tobě nemusím své rozhodování řítit obavami, jestli na to budeme mít a můžu si/nám dopřávat zážitky, radosti a rozmanitosti.

Jsi otevřený novým alternativním teoriím a směrům, díky takovému parťákovi se víc vyznám ve svém pátrání po životě, můžeme prožívat naše hledání společně, sdílet ho a nebýt osamocení.

Umíš přiznat svoji slabost a rád se posunuješ výš a dál :) a mě je to moc příjemné…

Záleží ti na našem vztahu, pečuješ o něj – o mě, zajímáš se o nás, hledáš cesty. V životě mě moc ukotvuje, když cítím, jak jsem pro tebe důležitá.

Naše děti jsou pro tebe velkou prioritou, předáváš jim ze sebe to nejlepší, pracuješ s nimi, vedeš je k samostatnosti, vychováváš je odvážně i přes konflikty. Je mi lehčeji, že tíha výchovy leží na nás obou, často děti udělají největší pokroky, když jsou právě s tebou.

Jsi přímý a čestný, hraješ otevřenou hru. Cítím se vedle tebe jistě.

Okořeňuješ přečasto život humorem, býváš skoro pořád dobře naladěný, tím mě učíš mít více nadhledu, zastavit se a užívat si přítomnosti – a přenášet si tu lehkost i do jiných vztahů.

Nebojíš se fyzické práce, dokonce ji i vyhledáváš jako relax. Díky tomu bydlíme v tak útulném a prostorném domě, který nám dává spoustu příležitostí.

Máš vzletné sny, ideály…Kéž jsem jejich součástí, romantickou i tragikomickou, viď?

Oceňuješ moji zdravou stravu – jejda, jak se mi pro tebe dobře vaří „moje blafy“, jsi tahoun v mém zájmu o životosprávu.

Jsi mi podporou a neodsuzuješ mě, když dělám chyby a blbosti. Vždy mi vyhovíš, když tě prosím o radu. Když je mi těžko, volám tobě o pomoc.

Máš rád lehkost, hravost, sport, zábavu, společnost, poznávání – díky tobě jsem se dostala do netušených společností zajímavých lidí, k nabíjejícím aktivitám i ideám.

Tvoje rebélie – odvaha nejít s davem, nečekat na jejich hodnocení… To nás přivádí k nám samým a bez obav z posuzování druhými.

Imponuje mi, jak pečuješ o své pružné tělo, jak máš zdravé vlasy, laskavé oči a krásný charismatický úsměv.

Inspiruje mě tvoje paličatost a síla v kombinaci s pokorou vesmíru, přírodě a bohu.

Navzájem se podporujeme v dobré praxi – pěstujeme vděčnost, rituály, dobíjející vztahy i koníčky. Máš na mě dobrý vliv, vnitřní život se stává realitou.

Nechápu, jak zvládáš náročné studium s takovou lehkostí. Jak dokážeš rychle informace získávat, systematizovat a kreativně využívat. Netvoříš urputně – ale s hravostí sobě vlastní. To mi přijde jedinečné až geniální.

Přeju ti, jak tě zajímají ostatní lidi a jejich blaho – i když je třeba neznáš! Moc dobře chápu, proč tě kamarádi tak vyhledávají – je jim s tebou prostě dobře, jako mně. Ty přece překračuješ „sebestřednost“ ze své parníkové přednášky. Asi to bude důležitá součást k sebenaplnění – ale ty to pro to neděláš, že? :)

…….
Myslela jsem si přes půlku svého života, že ji svoji životní lásku nikdy nenajdu. Že jsem natolik zaměřená do svého já, jiná, a že nebudu umět/chtít s nikým sdílet své tehdy neakceptovatelné-neběžné nitro. Že to je zbytečné a že se to nikdy nemůže povést. Myslela jsem si, že budu pořád sama – ať už sama, nebo v přítomnosti muže.

…….
Děkuji

Tohle všechno…..

……..

To je můj způsob, jakým tě miluju

Marie

Diskutujte nad tématem tohoto článku

Příspěvky diskuse

Diskuzní formulář s foto

Nahrát soubory ke staženíPartneři a sponzoři

Slezská diakonie Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR A - FORUM CS Age Management o.s. eBRÁNA

© 2018, ŠEDESÁTKA, o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑